Şimdi Ara

MORHİPO dan ürün alırken 10 kere düşünün

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.981
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    79 + 29.99 tl lik iki ürün aldım.. 100 / 30 luk çek kullandım.
    sonrasında 29.99 tl lik ürünü yanlış beden yolladıklarını(yıllardır colins giyerim 32 bedene 2 tane bacağım aynı anda şimdiye kadar hiç girmemişti ) farkettim iade ettim..
    iade tutarını beklerken 1 kuruş da borçlu çıktım :)
    kupon kullandığım için iade bedelini kupona saymışlar nasıl bir mantıksa !! 21.74 tl iade etmeleri gerekli oransal olarak.. ki yanlış beden göndermelerinden ötürü tam iade almak gibi yasal bir hakkım da olmasına rağmen..

SÖZÜN ÖZÜ

MORHİPO dan ürün alırken 10 değil 40 kere düşünün.. hesabınıza tanımladıkları kuponun da tuzak olduğunu bilerek alın.. bilerek ya da bilmeyerek yanlış ürün gönderip tutarını da kupona sayıyorlar indirimli aldığınızı düşündürüp indirimsiz fiyattan geçiriyorlar.. üstüne bir de kupon bedelini ödüyorsunuz..

• bi kez de benim başıma geldi iade ettiğiniz ürünü kupondan düşmeye başlıyor morhipo. Diğer siteler genelde kuponu oranlayarak iade yapıyor.
  • aynısını trendyol yıllardır yapıyor. morhipo da başlamış demek ki
  • Benzer olay benim başıma geldi. Adamlar ürünün birini gönderip stok yok diye diğer ürünü yollamadılar. Kullandığım indirim kuponu yalan oldu. Ama aynı ürün hala haftalardır satışta. Sanırım indirim kodu ile alınan siparişlerde müşteri kazıklama taktiği geliştirdiler.
  • morhiponun son zamanlardaki politikasını hiç sevmemeye başladım. Bir de bu işe başlamış. Batarsa hiç üzülmem diyeceğim ama morhipo batar mı hiç
  • İki ürünü de gönderseydinz,gene kuponu düşüp mü iade yapacaklardı.
  • evet bana da tyaptılar aynısını oysa önceden yapmıyorlardı. ben itiraz ettim biri defoluydu keyfi iadeetmedim diye. öyle olunca kalan miktarı çek olarak verdiler
  • eskiden oranlıyorlardı. yeni çıkmış bu olay. yerinde olsam diğer ürünü de geri gönderirdim.
  • diğerini de boynere gidip iade edin başta ödediğiniz parayı alırsınız geri
  • Aslında haklılar yani siz o indirimi 100 liralık sepeti doldurmanız durumunda kazanıyorsunuz, iade edince sepet tutarı 100 liranın altına düştüğü için çek ve çekin getirdiği avantaj da yürürlükten kalkmalı bence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikfelsefesi -- 11 Şubat 2016; 15:59:14 >
  • gulhana G kullanıcısına yanıt
    diğer ürünü kullanmasam gönderecektim.. bilemedim bu şekilde davranacaklarını..
  • fizikfelsefesi F kullanıcısına yanıt
    orantısal iade etmek zorundalar hocam indirimi tek ürüne yapmıyorlar sepete yapıyorlar.. fatura kesilirken tutar da ona gore yansıtılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: imperfecta

orantısal iade etmek zorundalar hocam indirimi tek ürüne yapmıyorlar sepete yapıyorlar.. fatura kesilirken tutar da ona gore yansıtılıyor

Bu söylediğiniz sepet 100 liranın üzerinde olduğunda geçerli, bence işin doğru olanı bu hak olan bu. Tabi herkesin fikri farklıdır ona da birşey diyemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikfelsefesi -- 11 Şubat 2016; 16:31:47 >

• fizikfelsefesi F kullanıcısına yanıt
    sizin dediğiniz ile müşteriler her zaman haksızlığa uğrayacaktır hocam.. adamlar 32 beden istediğim pantolonu 38 yollayıp bunu iade ettiğimde de sepet tutarı 100 un altına dustu deyıp para ıadesi yapmamaları alısverıs ahlagına aykırıdır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizikfelsefesi

Aslında haklılar yani siz o indirimi 100 liralık sepeti doldurmanız durumunda kazanıyorsunuz, iade edince sepet tutarı 100 liranın altına düştüğü için çek ve çekin getirdiği avantaj da yürürlükten kalkmalı bence :)

Arkadaşın dediği gibi alt limit 100 tl çek için, siz iade edince alt limiti sağlayamıyorsunuz. Dolayısıysa aldığınız diğer ürün 80 tl olduğu için onun parasını ödemiş oluyosunuz sadece, kampanya yanmış oluyor. Eğer 32 bedeni yanlış gönderdi iseler bu firmanın suçu fakat 32 beden farklı ebatta ise daha önceki aldığınız pantolonlardan bu üreticinin kabahatidir. Firma sorumluluk almaz.
  • imperfecta kullanıcısına yanıt
    aynı olay benimde başıma geldi 109 tl ürün sipariş verdim 59 tl aldiğim pantolonun özelliklerinde dar kesim yazıyördu bende dar olduğu için bir beden büyük sipariş verdim pantolonu neyse ürün geldi denedim ne göreyim adeta şalvar ve ürünü iade ettim kullandığım 25 tl hediye çeki ürünümden kesildi ve bana 34 tl iade ettiler ititraz ettim 13 60 tl hediye çeki tanımladılar hesabıma morhipo iyice cıvıttı eskiden iade ederdik çeke dokunmazdılar ve ürün bedeli iade edilirdi morhipo

• boyner grup değil mi sonuçta...
  • eagle_03 kullanıcısına yanıt
    hocam faturada kesılen tutar neyse odur işleme alınması gereken. bu dediklerim kendi ağzımdan değil avukat olan ablamın sözleridir.. fatura dısında cek kullandınız , yok efendım sunu yaptınız bunu yaptınız dıyemez fırma.. sonuc olarak alısverıs yapılırken ıkı taraflı olarak cekten sonrası tutar kabul edılmıs sekılde alısverıs yapılıyor. sonradan fatura tutarı dısında ıslem yapılamaz.. kı faturadakı ıbarede tutar 21.74 gorunuyor.. bunun ıadesı gereklıdır

edit: kaldı kı garanti belgesi olmayan ürünlerde sızın belırttıgınız gibi bır sıkıntı yasanıyorsa ürünü tedarikçi firma alıp toptancıya iletmek ile zorunludur.. ayıplı urunun ıade veya değişiminde alıcının bır sorumlulugu yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperfecta -- 11 Şubat 2016; 17:56:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imperfecta

sizin dediğiniz ile müşteriler her zaman haksızlığa uğrayacaktır hocam.. adamlar 32 beden istediğim pantolonu 38 yollayıp bunu iade ettiğimde de sepet tutarı 100 un altına dustu deyıp para ıadesi yapmamaları alısverıs ahlagına aykırıdır..

Diğer türlü de her zaman satıcı her zaman haksızlığa uğrama şansı var. Mesela bir senaryo kuralım "müşteri iki ürün alıyor çeki kazanmak için, daha sonra diğerini iade ediyor art niyetli düşünerek ve bu sayede tek ürüne de indirim sağlamış oluyor" şimdi bu şekilde de satıcıya haksızlık olmuyor mu sizce ? Yani bu konu bence biraz suistimale açık
  • şikayetvar.com'a yazın çözerler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.