Şimdi Ara

Monster Tulpar V7.1 SSD ile Yavaş Açılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bahsettiğim model monster dizüstü kullanıyorum.Bilgisayarımın özellikleri bu şekilde ve windows 10 kullanıyorum, Windowsu kurduğum disk 120GB M.2 SATA SSD(Monster'dan gelen ssd)
    Monster Tulpar V7.1 SSD ile Yavaş Açılıyor?

Bilgisayarımın açılması 25-30 sn sürüyor. Bunu nasıl çözebilirim? 2014 Mayıs ayında aldım bilgisayarı 5-6 kere temiz kurulum yaptım o zamandan beri sanıyorum bu kadar zaman alıyor.
    Not: Ek olarak dikkatimi çeken bir şey PC açılırken Monster yazan ekran 2 kere geçiyor.

• Aslında 25-30 sn kötü bir süre değil. Windows açılışında otomatik olarak başlayan arka plan uygulamalarını kontrol edebilirsiniz.
    Birde zaman içerisinde ssd disklerde performans kayıpları olabiliyor.
    Mesela ben ilk çıktığında Corsair GT 240GB bir SSD aldım. işletim sistemi bu ssd üzerinde son 3 yıldır. ve sadece açılış süresi değil diğer uygulamalarda da gecikmeler oluyordu daha sonradan almış olduğum ssdleri oyun ve depolama için kullanıyordum. En az kullandıklarımdan biri ile swap yaptım şuanda açılış çok değişmesede işletim sistemi açıldıktan sonraki işlemlerde tam performans alıyorum
  • UEFI olarak windows kurduysanız yapacak bir şey kalmıyor geri.Tek önemli nokta bu zaten.
    Biostan secure boot, fast boot, Uefi enabled gibi ayarların seçili olduğuna emin olun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.