Şimdi Ara

Monitörün Çözünürlüğü ve Oyun Deneyimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba; Arkadaşım için bir soru soracağımm

Arkadaşımın PC'sindede GTX650 ekran kartı var.Aslında çok yeni ama kuzeni yeni pc toplayacak ve ekran kartını ondan alacak daha yaşı biraz küçük ve arkdaşım da ona güzel bi indirim yaptım.Uygun donanımlı bi pc topladık.Fakat farklı şehirlerde olduklarından 21 Haziranda bir araya gelecekler.Ben o zamana kadar HD7950 almayı düşünüyor fakat o zamanakadar oyun oynamadan duramazmış.

Evet.Monitörü Full HD ve de oyunlarda akıcılığa çok önem veren biri.Soru ise şimdi Tomb Raider, Crysis gibi oyunları oynuyor..Ama Full HD monitörde daha düşük bir çözünürlükte oyun oynamak mı daha iyi yoksa tam çözünürlükte kalıp kköşe yumuşatma vs. kısarak mı?Sorum oyunda nasıl daha iyi performans alırdan ziyade Full HD monitörde daha düşük çözünürlüklü oyun görüntünün bulanmasına neden olur mu? Bana sordu ama ben yardımcı olamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZenithSoole -- 13 Haziran 2013; 20:38:59 >

• Full Hd ler 1920x1080 oldukları için 1024x768 gibi bir oyunu tam ekran oynarken görüntüyü büyütmeleri lazım haliyle o yüzden görüntü bozulur tabi.Ama full hd olmayan bir oyunu en yüksek ayarlarıyla ama tam ekran olmadan oynarsan sıkıntı olmaz
  • Teşekkürler Peki bu konuda başka bi soru soracak olursan benm düşü donaımlı dizüstü bilgisayarımda ise var ben bunda Tomb Raiderda Orta-yüksek de 1280x720p de 25-35 fps arasında değişiyor.(Ekranı 1366x768p) 1366x768 e alınca ise 3-8 fps daha düşük oluyo normelde sıkıntı yok da ısınınca oluyor.Çünkü yaz geliyor tatile vs. gideceğim mecburen dizüstü ile de idare etmek zorundayım.(1366x768p ekranda) 1280x720 ve 1366x768 arasında gözle görülür bi görüntü farkı yok yani böyle ufak pixel farklaronda sıkıntı olur mu peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZenithSoole -- 13 Haziran 2013; 20:39:45 >
  • o tamamen pc donanımına bağlıdır,bizim önemsemediğimiz pikseller düşük donanımlı pcler için işkence haline gelebilir eğer.1366x768 te oyun donuyorsa grafik kalitesinden kısarsın biraz keyfine bakarsın yapacak birşey yok.bu arada belki bilmiyoorsundur sana küçük bir ipucu vereyim; oyunu açtıktan sonra görev yöneticisini açıp oyun exesine sağ tık>işleme git>öncelik ata>yüksek yaparsan oyun daha rahat çalışır,bu diğer uygulamaları yavaşlatır ama oyun hızlanır.ama sen oyun oynamak istiyorsun zaten :) bu hızlandırma işlemini her türlü uygulama için kullanabilirsin
  • Teşekkürler yani Dizüstünün donaınmı belli.ASlında çok kasma olmuyor çok ısınınca 30fps altına düşüyor ama ben düşmemesi için 1366x768 yerine 1280x720 degörüntüsel bulanma olurmu yani çünkü doku kalitesi vs Yüksekde onlardan kısmadım yani çözünürlük sıkıntı yapar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZenithSoole -- 13 Haziran 2013; 20:40:28 >
  • İllaki fark olur ama ne derece fark edilir onu bilemem çünkü türlü türlü pc var..ama olursada rahatsız edici derecede olmaz heralde
  • Sağolun neyse zaten masaüsütünde hallediyoruz tatilde de az oynarız.Teşekkürler Her Şey için..
  • Önemli değil iyi eğlenceler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.