Şimdi Ara

Monitör ve projeksiyon cihazını aynı anda kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İş yeri bilgisayarımda sadece vga portu olan bir kasa var.

Eğitimlerde kullanmak üzere projeksiyon cihazı aldık. Projeksiyon cihazından kasaya kadar HDMI kablo çektik.

Bilgisayarda sadece vga portu olduğu için vga to hdmi converter cihazı da aldık.
     Monitör ve projeksiyon cihazını aynı anda kullanmak

Eğitim vereceğim zaman monitördeki vga kablosunu söküp bu converter'a bağlamam gerekiyor. Bu sefer de monitör iptal oluyor.

İkisini aynı anda kullanabilmek istiyorum. Çok araştırdım ama Vga portunu vga+hdmi olarak çoğaltabilen bir cihaz ya da kablo bulamadım.

Aklıma şöyle bir şey geldi. Sizce olur mu diye sormak istedim.
    Kasaya iki ucu dişi vga olan kabloyu taksam, Bunlardan birini monitöre diğerini converter cihazına bağlasam olur mu?
    https://store.donanimhaber.com/9f/c9/62/9fc962bac221f48e0ef77f1dad03acea.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Triple-X -- 9 Nisan 2015; 17:48:55 >

• Konu ile ilgili donanımhaber'de kimsenin bilgisi yok mu? Boşu boşuna para harcamayalım...
  • Hocam bu tur bir alet yerine isinizi gorecek bir ekran karti alip taksaniz tum sorununuz hallolur. Bence bu secenege yonelin vga coklayicilar var piyasada fakat fiyatina degecegini dusunmuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam dediğinizi ben de düşündüm ama burası bir fabrika ve IT departmanı bilgisayarlarda modifikasyon yapmaya pek yanaşmıyor. O yüzden alternatif çözümler arayisindayim...

• Örnek verdiğin aparat teoride işe yarar gibi gözüküyor.
    Mağazalarda kullanılan VGA çoklayıcılardan da kullanabilirsin.
  • Teşekkürler, alıp denemekten baska care görünmüyor. Allah'tan cok pahalı bir ürün değil...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.