Şimdi Ara

mondeo 1.6 titanium hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1.6 titanium veya x paketli modeli almak istiyorum. bir takım sorularım olacak kullanan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

1) titaniumlarda öncam ısıtmalı mı?
    2) baskı balata sıkıntısı çok diyorlar ben sakin kullanırım normalde nasıl bir sıkıntı bu durum.
    3) genelde şehir dışı kullanıyorum ve lpg düşünüyorum. sibob yakma falan söz konusu imiş uzun sürede ne kadar süre bu zaman.
    4) x paket de anahtar cebinzde iken kapılar açılıyor mu?
    5) benim için performans yeterli olacağını düşünüyorum. lpg yakıt değerleri nelerdir. çok farklı ifadeler var forumda karasızım. benim laguna var 98 model 2.0 rxe o lpgde genelde 8 lt yakıyor
    6) triger seti zincir mi kayış mı değişim aralağı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah_ates -- 2 Mart 2012; 23:09:39 >

• Bnede titanium var ona göre cevaplayayım.Mondeo MK4 forumumuz var orada daha fazla bilgi var.
    http://forum.donanimhaber.com/m_53656049/mpage_1/key_/tm.htm
    1.Hayır
    2.Araç ağır ve 1.6 olmasından dolayı dikkat edilmezse sıyırma olabilir.Özellikle rampada kalkışlarda el freni kullanarak kalkarsanız pek bir şey olmaz bence.Sakinseniz zaten bişeycik olmaz,merak etmeyin.(X paket alırsanız hillholder var zaten kalkışlar kolay)
    3.LPG ye en uyumlu motorlardan biri var bu araçta.Çok yüksek devir uzun süre çevrilmezse,lpg dede olsa benzin ışığı yanarak uzun süre kullanılmazsa hiç bir sorun olmaz.Uzun yolda arada bir benzin kullanın.Mesela 200 km yaptınız 10 km benzin kullanın ,sonra tekrar lpg ye dönün.Bu durum bizim araçlar için değil yalnızca,tüm lpg li araçlar için geçerli.
    4.Bildiğim kadarıyla anahtarsız giriş ve çalıştırma var ama emin değilim.
    5.Kullanımınıza bağlı ama o değerleri yakalarsınız.
    6.Kayış değişme aralığını şu an bilmiyorum,kılavuza bakarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panisher -- 5 Mart 2012; 11:18:16 >

• Ecoboost alırsan performans / balata vs. sorunu olmaz..
  • LPG düşünüyorum demiş arkadaş.Ecoboosta LPG oluyor mu acaba?
  • tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için. inşallah x paket düşünüyorum. bakalım nasip hangisine olacak. ecobost düşünmüyorum öğretmen maaşı ile yakıtı çok düşünmek gerekiyor. daha önce mk3 2.0tdci düşünüyordum ama vergi yakıt durumunda daha az kmli 1.6 tit geçiş yapmayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.