Şimdi Ara

Modifiye Parçalarının Satışı - Uygulanması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: AykuT KosvA

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: AykuT KosvA

Şimdi ben mod. parçaları satıyorum ceza kesmeyede yetkim var satıyorum sattığım kadar ceza kesiyorum

Örnekti sadece

Ne alaka. Modifiye parçaları satan birinin ceza kesmeye yetkisi yoktur olamaz.

Onu demek istemedim.

Bu mod. için kullanılan parçaların satışından devletede bir pay gitmiyormu ?
    Gidiyor.
    e cezayı kesende devlet

Anlatabildim mi

Ben ve @bucakli bunu belirtti yukarıda zaten.

Arabayı bağlıyorlar sanırım. Bağlamasa bile cezayı yiyor.

• arkadaşlar aslında ülkemizde modifiye yasak değil.ama yaptığınız modifikasyonları ruhsata işletmeniz gerekiyor ve bununda yıllık bir wergisi war.büyük çaplı modifiyeerde ruhsata işletmek için gerekli makamlarda araç için proje çizdiriyorsun ve sadece bu proje 200-300 ytl arası.vergisi ne kadar bilmiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

DTM kanat satmak serbest.Takmak yasak

Sen istemez misin Civic'e DTM kanat en cancanlısından.

• quote:

Orjinalden alıntı: __elantrafaruk__

arkadaşlar aslında ülkemizde modifiye yasak değil.ama yaptığınız modifikasyonları ruhsata işletmeniz gerekiyor ve bununda yıllık bir wergisi war.büyük çaplı modifiyeerde ruhsata işletmek için gerekli makamlarda araç için proje çizdiriyorsun ve sadece bu proje 200-300 ytl arası.vergisi ne kadar bilmiyorum...

Bi zamanlar kayıt ettirme vardı. Ama onu da kaldırdılar diye biliyorum. Gerçi devlet kaz gelecek yerden tavuk esirgemez ama.
  • bu uygulama daha dewam ediyor...
  • bu parçaların satımından bile devlet vergi almakda ama dediginiz gibi satılana kadar herşey normal faturalı kdv li ürünleri alıyorsunuz sorun yok daha sonra aracınıza taktınızmı suç oluyor . bence ses haricinde aracın üstüne takılan hiç bir parça suç teşkil etmemesi lazım görüntünün bi zararı yok bence
  • burası Türkiye. burda herşey ters işler
  • kullanılması yasaksa satılmasına niye izin veriyorlar ozaman vergisinide almayın
  • arkadaşlar burası türkiye.SİZE BİR ŞEY AÇIKLAMAK İSTERİM.
    bir çoğumuz bilmez bu durumu.ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK diye bir şey duydunuz mu?bilmeyenlere açıklayayımşimdi gençlerimiz eğitim fakültelerinden mezun oluyorlar sonrada adını KEPAZE olarak değiştirdiğimiz kpss sınavına giriyolar.diyelim ki 5000 tane türkçe öğretmeni ihtiyaç.ama 1000 kadro veriliyor.ee kalan 4000 öğretmeni enrden bulcaz?çok kolay.mevsimlik öğretmen kiralarız diyorlar ve gençlerimiz maalesef bu yola mecbur bırakılıyor.
    peki sorarım diyelim ki türkçe öğretmeni olmak için 80 almak gereki.peki bu 4000 kişiye kadro açılsa bu baraj 70 yada daha aşağısına düşmez mi.ama işte dedm ya burası türkiye diye.
    bir okulda 4 tür öğretmen var.
    1 Kadrolu öğretmen
    2Sözleşmeli Öğretmen
    3 Vekil öğretmen
    4 Ücretli öğretmen(sanki mevsimlik işçi der gibi)
    peki öğretmeni ücretli çalıştırmanın devlete faydası ne açıklayayım hemen.faydalar saymakla bitmez.kadrolu öğretmen full derse girerse1300ytl gibi bir maaş alır.ücretli nekadar max 650 ytl alır.başka ne var diceksiniz ssk primlerinde kadroluya tam yatar ücretli öğretmne bütün bi sene çalışır ama 120 gün civarında prim yatar.kadrolular her zaman maaş alır.ücretliler kar tatilinde bile para alamazlar.yazı zaten söylemiyorum.tabi statü farkıı saymıyorumböyle bir çalışma ortamında kadrolular tabiki ücretlilere artistlikte yappar geneli tabi.
    peki devletin kaybı var mı.onlara göre yok ama vatandaşın kaybı çok.ücretli bir öğretmen bütün bu sıkıntılara rağmen ne kadar kaliteli bir eğitim verebilir sorarım size.seneye aynı okulda olmıcağı kesin.neyse arkadaşlar durum bu.eğitime verilen önem maalesef ortada.gerisini varın siz düşünün.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.