Şimdi Ara

modifiye elektrikli bisiklet yardım lazım (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
4
Favori
10.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasıl olacakmış o? Üstüne 1 tane daha mı akü koymayı planlıyorsun?
  • akün sağlamsa ayni aküyle.fakat modifiye beyinle.ben kendim testlerimi bitirdikten sonra isteyen arkadaşlara videosunu gönderebilirim.
  • Kısaca olmaz.
    Yani o aküler jarz olmak için belirli bir amper çekiyorlar ve buda saatler alıyor.
    Çalışan akülere jeneratörden güç vermek ve bu şekilde seyahat etmek muhtemelen aküleri yada motoru yakacaktır. Bu konuyu teknik olarak açıklayamam fakat hiçbirşey düşünüldüğü gibi kolay yürümüyor bu teknoloji sorunsuz değil aksine çok karışık.
    Benzinli jeneratörden beslenerek gidecek bir elektrikli motosiklet ise amacına ters düşer üstelik güç kaybı çok fazla olur istediğin gücü üret dandik bir çin malı benzinli bir motorsiklet kadar stabil gidemezsin diye tahmin ediyorum.
    Al bi volta vs4 keyfine bak 80km hıza kadar çıkabiliyor ve bi okadarda mesafesi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TokerCraft

Kısaca olmaz.
    Yani o aküler jarz olmak için belirli bir amper çekiyorlar ve buda saatler alıyor.
    Çalışan akülere jeneratörden güç vermek ve bu şekilde seyahat etmek muhtemelen aküleri yada motoru yakacaktır. Bu konuyu teknik olarak açıklayamam fakat hiçbirşey düşünüldüğü gibi kolay yürümüyor bu teknoloji sorunsuz değil aksine çok karışık.
    Benzinli jeneratörden beslenerek gidecek bir elektrikli motosiklet ise amacına ters düşer üstelik güç kaybı çok fazla olur istediğin gücü üret dandik bir çin malı benzinli bir motorsiklet kadar stabil gidemezsin diye tahmin ediyorum.
    Al bi volta vs4 keyfine bak 80km hıza kadar çıkabiliyor ve bi okadarda mesafesi var.
    horttt..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezer_512_92 -- 23 Haziran 2016; 21:14:07 >

• eskişehirde elektrikli bisikletlerin şarj süresini kısaltan menzilini uzatan ve akü ömrünün daha uzun olmasını sağlayan bi cihaz denemeye başladık testler sonunda ilgilenenler olursa detayları paylaşabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: onderdenizkaya

eskişehirde elektrikli bisikletlerin şarj süresini kısaltan menzilini uzatan ve akü ömrünün daha uzun olmasını sağlayan bi cihaz denemeye başladık testler sonunda ilgilenenler olursa detayları paylaşabilirim

Elektrikli bisikletle ilgili her türlü şeyle ilgileniyorum. Detayları dinlemeye hazırım. Bu konuda paylaşda herkes istifade etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda324

quote:

eskişehirde elektrikli bisikletlerin şarj süresini kısaltan menzilini uzatan ve akü ömrünün daha uzun olmasını sağlayan bi cihaz denemeye başladık testler sonunda ilgilenenler olursa detayları paylaşabilirim

Elektrikli bisikletle ilgili her türlü şeyle ilgileniyorum. Detayları dinlemeye hazırım. Bu konuda paylaşda herkes istifade etsin.

S-X CONVERTER NE İŞE YARAR ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezer_512_92 -- 23 Haziran 2016; 21:15:26 >
  • onderdenizkaya O kullanıcısına yanıt
    şarj süresi kısaltmak için şarj aleti amperini yükseltmen gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezer_512_92 -- 23 Haziran 2016; 21:13:10 >
  • sezer_512_92 S kullanıcısına yanıt
    isim vermemde sıkıntı olmaz sanırsam çünki reklam amaçlı yapmıyorum eskişehirdeki arkadaşlar bizatihi gidip inceleyebilirler
    espark karşısında karavan gözlemenin paket için kullandığı 70 volt çıkışlı elektrikli bisikletine taktık 4 gün önce ve kullanım farkı olup olmadığını sorduk
    aldığımız cevaplar;
    1- gece kapanış saatinde şarja takınca (02.00 gece) sabah 8 de açılışta akü şarjı sarı yanarken cihazdan sonra yeşil yani full e yakın diye gözlemlemişler
    2- akü bitimine yakın olan güç kaybı büyük ölçüde azalmış voltaj dengesi enerji bitimine kadar dengeli seyrediyo anladığım kadarıyla ölçümlerimizdede bunu
    gözlemledik dolu yarım ve bitime yakın akülerdede oldukça kararlı bi voltajla karşılaştık
    3- ilk kalkış, hızlanma ve son hızda belirgin bi artış yok ama sürekli kullananlar hissedebilir farkı
    4- eski kullanımlarda menzilin 50 km nin oldukça altında olduğunu söylüyolardı (bisiklet 8 aylık) 36-42 km civarı, cihazdan sonra 51-52 km menzili yakaladılar

not: bu kullanıcının cihazında arka çamurluk kırık ve beyin motor akü bağlantısı bir miktar su almış temizleyici kullandık ama korozyon tam temizlenmedi
    ilk bakımda o aparat değişince daha olumlu yönde fayda sağlanabilir

dilim döndüğünce cihazın çalışma prensibinden bahsedeyim ; cihazın 2 ana görevi var

birincisi motora ilk hareketi ve ara hızlanmaları verip hızı sabitleyene kadar aküden gereksiz ve yüksek akım çekmeyi engelliyor ve akımın doğru orantılı olarak voltajın dengesini kuruyor. bunun etkisi tasarruftan çok akünün ömrünü uzatmak

ikincisi bisikletin gazını bıraktığınızda mevcut ivmenin verdiği kinetik enerjiyi kullanıp bisiklet durana kadar elektrik motoruna enerji vermek yerine bi jenaratör gibi kullanıp üretilen enerjiyi aküye geri verip sarj etmek buda demek oluyoki şehir içi sıkışık trafikte oldukça azalan menzili yukarı çekebilir. takip edenler bilir şu an bir çok yeni nesil araçta fren enerjisi geri kazanım sistemi mevcut benzer bi mantıkla çalışıyo. hatta bmw i3 için okuduğum forumlarda (tamamen elektrikli bi araç) sadece gaz pedalıyla kullanmak mümkünmüş sadece tamamen durmak için frene dokunmak yeterli oluyomuş yani sistem kullanımı o kadar ileri seviyeye taşınıyoki elektrik motorundan enerji kazanımı elde edilirken fren sistemi görevide görüyo

umarım uzun yazıp sizi sıkmamışımdır, cihazla ilgili bilgi edindikçe paylaşırım burdan

• herhangi bir firmanın bayisi deiliz ama yazdığım gibi cihazı test edip olumlu sonuçlarını gördük 5 tane daha sipariş verdik ve 2 tanesi halihazırda elimizde diğerleriyle ilgilenen arkadaşlar oldu ve kullanmaya başladı ilgilenen gelip yerinde görebilir tabiki piyasada buna benzer ürünler olabilir fiyatları hakkında bir bilgim yok ama malum menzil bu cihazlarda oldukça sıkıntı rağbet göreceği kanaatindeyim bu yeni sistemin
  • herhangi bir firmanın bayisi deiliz ama yazdığım gibi cihazı test edip olumlu sonuçlarını gördük 5 tane daha sipariş verdik ve 2 tanesi halihazırda elimizde diğerleriyle ilgilenen arkadaşlar oldu ve kullanmaya başladı ilgilenen gelip yerinde görebilir tabiki piyasada buna benzer ürünler olabilir fiyatları hakkında bir bilgim yok ama malum menzil bu cihazlarda oldukça sıkıntı rağbet göreceği kanaatindeyim bu yeni sistemin
  • quote:

herhangi bir firmanın bayisi deiliz ama yazdığım gibi cihazı test edip olumlu sonuçlarını gördük 5 tane daha sipariş verdik ve 2 tanesi halihazırda elimizde diğerleriyle ilgilenen arkadaşlar oldu ve kullanmaya başladı ilgilenen gelip yerinde görebilir tabiki piyasada buna benzer ürünler olabilir fiyatları hakkında bir bilgim yok ama malum menzil bu cihazlarda oldukça sıkıntı rağbet göreceği kanaatindeyim bu yeni sistemin

rağbet görüce belli bişi ama fakat sizin bu dediniz olayları 2 yıla yakın zamandır zaten hat safhada yapılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezer_512_92 -- 23 Haziran 2016; 21:12:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezer_512_92

quote:

herhangi bir firmanın bayisi deiliz ama yazdığım gibi cihazı test edip olumlu sonuçlarını gördük 5 tane daha sipariş verdik ve 2 tanesi halihazırda elimizde diğerleriyle ilgilenen arkadaşlar oldu ve kullanmaya başladı ilgilenen gelip yerinde görebilir tabiki piyasada buna benzer ürünler olabilir fiyatları hakkında bir bilgim yok ama malum menzil bu cihazlarda oldukça sıkıntı rağbet göreceği kanaatindeyim bu yeni sistemin

rağbet görüce belli bişi ama fakat sizin bu dediniz olayları 2 yıla yakın zamandır zaten hat safhada yapılıyor ve hatta saatte 120 km hız diyoruz :D beyini değiştirdiğiniz zaman hem
    mesafe hemde hızları artıyor araçların şarj konusunda ise en ileri teknoloji şu anda şarj aleti 2 amper iken 6 - 7.5 amper yapmak :) kablosuz şarj aletide görmüşlüğümüz var :)

Geri gönüşüm ise 6 diyotlu 6 amperlik redrasörle aşırı fark oluyor 100 km de 135 140 km gibi artışlar söz konusu umarım daha da geliştirirsiniz kendinizi ve hatta düşündüğüm kadar ilerleyip gelişirseniz çalışmalarınızı yakından görmek için eskişehire bile gelebilirim. yeterki siz geliştirin bu işe yoğunlaşın, bende bakıp (+ -) yönlerini şunu şöle yapaydın keşke kardeşim veya bunu nasıl düşündün süper olmuş demek çok isterim :) hayırlı çalışmalar (: @onderdenizkaya

eskişehirde bu ve buna benzer 2 patentli 3 tanede patent başvurusu olan bi grupla çalışmalarımız sürüyor yakın ilginiz için çok teşekkür ederim forum kurallarına aykırı olmasın diye gsm ve net adresimizi yazmıyorum pm den size atacağım sizde irtibat no yollarsanız tanışmaktan büyük mutluluk duyarım projelerimizden haberdarolunca sizinde bi heyecan yaşıyacağınızı temenni ederim...

• soru arıyan herkezin cevap bulacağı yenilikler yapmanız ve hocam sizden ricam an ve an gelişmeleri yani yaptınız çalışmaları sonuçları forumda yayınlamanız dileğiyle.. )
  • bu motor neden 45 km hızı geçmiyor ustalar delirecem 1200 w motorlar 60 hız yapıyor bu neden yapmıyor bir yardımcı olun öneride bulunun lütfen
    5 akü 20A 60 volt
     modifiye elektrikli bisiklet yardım lazım
  • Bende bi ara bu ise merak sarmistim ama
    1. Akuler bosaldigi kadarhizli dolmuyo
    2.baslangicta su tanitilan urunden koyarsan baslangicta cektigi enerjiyi dengelmis oluruz ki jenerator yanmasin
    3.jeneratorlerin rolanti olayini bilmiyodum
    Eger cektigimiz enerji kadar devirini falan ayarliyosa supermisbenim dusundugum bosuna benzin yicek beklerken falan olayi yalan olmus
    4.ayrica akunun sarj olma suresini gectim habire tam olarak dolmadan yada bitmeden kisa araliklarla dol bosalt yapacak motor sonucta yeri geldimi az enerji cekecek aku dolacak cok enerji cekecek akudende cekecek habire doldur bosalt olayinadayanirmi bilmiyorum

Benim dusundugum proje ise
    Portatif bir jeneratorle camasir makinesinden cikardigim motora baglamak
    Baslangicta gereksiz cektigi enerjiyi dengelemek icin o yukaruda bahsedilen urunu kullanabil8rim trafikte beklerken jeneratorde rolantide calisti mi tamam
    Dogru beyinle falan bu is olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanjack504

bu motor neden 45 km hızı geçmiyor ustalar delirecem 1200 w motorlar 60 hız yapıyor bu neden yapmıyor bir yardımcı olun öneride bulunun lütfen
    5 akü 20A 60 volt
     modifiye elektrikli bisiklet yardım lazım

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan

• hasanjack504 H kullanıcısına yanıt
    ağırlık farkı olabilir her motor aynı değil her insnaın kilosuda bir dğeildir
  • hasanjack504 H kullanıcısına yanıt
    sürücünün verdiği akım tekerin istediği akımdan ufak ise normaldir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezer_512_92 -- 23 Haziran 2016; 21:10:48 >
  • üzerinde ki sürücü 32 amper 150 amper sürücü bir sıkıntı çıkarmasın
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.