Şimdi Ara

MODİFİYE CHIP TUNING VE POWER BOX HAKAN USTA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
44
Favori
367.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Orjinalden alıntı: fatihozturk

hakan usta bende 2007 kangoo 1.5 dci 65 bg var bu kac olur??
  • quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

G.C

4.7 235 Hp kaç olur çipden sonra?
  • hakan ustam caravelle 2.5tdi 174hp power box ile ne olur birde 200 de sınırlama var power box bu sınırlamayı kaldırıyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifgokcen -- 11 Şubat 2007; 23:47:27 >
  • 205Hp olur fakat 200 sınırlaması kutuyla değil beyin üzerinden yapılırsa olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: arifgokcen

hakan ustam caravelle 2.5tdi 174hp power box ile ne olur birde 200 de sınırlama var power box bu sınırlamayı kaldırıyor mu
  • peki ustam ben bir şey daha sormak istiyorum power box denen kutu arabanın bilgisayarı görevini görmüyomu yoksa başka türlü nasıl güç artışı olabilirki bu durumda devir kesiciye girmemesi lazım benmi yanlış düşünüyorum
  • Powerbox aracın pc görevini yapmaz sadece ecu'ya giden sinyalleri belirli devirlerde değiştirmesiyle
    güç artışı yapıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: arifgokcen

peki ustam ben bir şey daha sormak istiyorum power box denen kutu arabanın bilgisayarı görevini görmüyomu yoksa başka türlü nasıl güç artışı olabilirki bu durumda devir kesiciye girmemesi lazım benmi yanlış düşünüyorum
  • Sayin hakanusta
    focus II tdci aracim var ve chip taktirmak istyorum yanilmiyorsam 140 hp civari bisey oluyor
    ama motor omru konusunda endiselerim var bu guc artisindan dolayi motora herhangbir zarar olurmu yani omru filan kisalirmi bu guc artis olayi nasil oluyor detayli bir bicimde anlatabilirmisin tesekkurler
  • hakan ustam mitsubishi lancer ikinci el alacam 2004 model 1.6 100 bg buna ne gibi bi guzellik yapilabilir .kayda deger bi artis olmuyacaksa bosa para vermeyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oky33 -- 12 Şubat 2007; 11:53:27 >
  • Arkadaşım senin araca beyin üzerinden yapılan modifiye ile 140hp oluyor fakat
    senin aracında daha modifiye yapılmadan turbo sorunları var haberin olsun!!!!!

quote:

Orjinalden alıntı: zaom

Sayin hakanusta
    focus II tdci aracim var ve chip taktirmak istyorum yanilmiyorsam 140 hp civari bisey oluyor
    ama motor omru konusunda endiselerim var bu guc artisindan dolayi motora herhangbir zarar olurmu yani omru filan kisalirmi bu guc artis olayi nasil oluyor detayli bir bicimde anlatabilirmisin tesekkurler

• Atmosferik araclarda onca yapılan modifiyelerde 25 beygiri geçmiyor.
    Tabi araçta yok yok turbo hariç ve bir ton masraf yapıldı.
    Örnek bir müşterim varda ondan biliyorum.Turbolu olmadan iyi birşey olmuyor.

quote:

Orjinalden alıntı: okanakintr

hakan ustam mitsubishi lancer ikinci el alacam 2004 model 1.6 100 bg buna ne gibi bi guzellik yapilabilir .kayda deger bi artis olmuyacaksa bosa para vermeyelim
  • Opel corsa 1.2 benzin 80hp , bu aracı hangi sekilde 120 hp lere cıkartabilirim..

Teşekkürler
  • Çok zor.

quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

Opel corsa 1.2 benzin 80hp , bu aracı hangi sekilde 120 hp lere cıkartabilirim..

Teşekkürler
  • Hakan usta merhaba,

Mesleğim gereği iyi derecede elektronik bilgisine sahibim, kendi arabamın elektronik aksamını araştırıyorum ve sayenizde yeni yeni şeyler öğrenmekteyim. Bu güne kadar çok çeşitli elektronik tasarımlarım oldu şimdide nacizane bu power box konusu üzerinde uğraşmak istiyorum va sanırım sizde bu konuda bana fikir verebilirsiniz. Amacım ukalalık yapmak değil bir şeyleri kendi memleketimizde başarabilmek ve karşılık beklemeden paylaşmak. Chip tuning konusuyla uğraşmak box yapmaktan daha kolay bir iş ama, çok detaylı bilgiye ihtiyaç var chip üzerinde modifikasyon yapabilmek için. Ben işin box tarafıyla uğraşmayı tercih ediyorum.

Anladığım kadarıyla bu box lar ECU ya giden sensör bilgileri üzerinde oynama yaparak ECU nun motor üstündeki etkisini değiştirmek midir, mesela gerçek lambda değerini yada map basınç değerini belli bir oranda saptırmak mıdır? Bu sensörler hangileridir benim aklıma gelen lambda, map yada maf sensörleri bunların dışında başka hangi sensörlerin bilgileri kullanılıyor? Ben hayatımda power box görmedim bu cihazlarda mesela mod seçimi varmıdır kokpite bir ufak panel koysak burdan çeşitli modlar seçsek ekonomi power gibi ?

Konu hakkında bilgi ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşacağınızı umut ediyorum. Sağlıcakla kalın.

• quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

Arkadaşım senin araca beyin üzerinden yapılan modifiye ile 140hp oluyor fakat
    senin aracında daha modifiye yapılmadan turbo sorunları var haberin olsun!!!!!

quote:

Sayin hakanusta

Neden böyle bir kanıya vardın anlatabilirmisin? ben modifiye yapıldıktan sonra 140 hp olabilecegini ifade etmek istemistim,
    aracı görmeden böyle anlayabiliyorsan benden bir tebrik sana

• kaç tane bozuk tdci gordun ?
  • Sayın zaom kardeşim ben sadece duyduğumu söylüyorum sizinle ilgisi yok yanlış anlamayın
    genelde herkes 1.6TDCI lerin turbo sorunu olduğunu söylüyor benimde başıma 1-2 tena gelmişti sadece
    hatırlatmak istedim seninle ilgisi yok yanlış anlamayın.

quote:

kaç tane bozuk tdci gordun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 13 Şubat 2007; 9:59:06 >
  • Yanlış anladıgım filan yok bu motor bir çok markada kullanılıyor ; pug, citroen , volvo ,
    en sonda duydugum kadarı ile BMW MINI de kullanıcakmış motoru ,
    bu kadar geniş bir yelpazede kullanılan motorun kronik olarak turbo arızası yoktur
    die düşünüyorum , Dikkat edin kronik olarak dedim yoksa herhangi bir motor
    gibi arıza yapabilir. ,

İyi günler hakanusta bey sanırım sorularıma başka yerde cevap aramalıyım .
  • Sanırım bende sorularıma başka yerde cevap arayacağım bu başlık paylaşımdan çok sanırım satış alanına dönüşmüş, Sağlıcakla kalın.

quote:

Orjinalden alıntı: mmengi

Hakan usta merhaba,

Mesleğim gereği iyi derecede elektronik bilgisine sahibim, kendi arabamın elektronik aksamını araştırıyorum ve sayenizde yeni yeni şeyler öğrenmekteyim. Bu güne kadar çok çeşitli elektronik tasarımlarım oldu şimdide nacizane bu power box konusu üzerinde uğraşmak istiyorum va sanırım sizde bu konuda bana fikir verebilirsiniz. Amacım ukalalık yapmak değil bir şeyleri kendi memleketimizde başarabilmek ve karşılık beklemeden paylaşmak. Chip tuning konusuyla uğraşmak box yapmaktan daha kolay bir iş ama, çok detaylı bilgiye ihtiyaç var chip üzerinde modifikasyon yapabilmek için. Ben işin box tarafıyla uğraşmayı tercih ediyorum.

Anladığım kadarıyla bu box lar ECU ya giden sensör bilgileri üzerinde oynama yaparak ECU nun motor üstündeki etkisini değiştirmek midir, mesela gerçek lambda değerini yada map basınç değerini belli bir oranda saptırmak mıdır? Bu sensörler hangileridir benim aklıma gelen lambda, map yada maf sensörleri bunların dışında başka hangi sensörlerin bilgileri kullanılıyor? Ben hayatımda power box görmedim bu cihazlarda mesela mod seçimi varmıdır kokpite bir ufak panel koysak burdan çeşitli modlar seçsek ekonomi power gibi ?

Konu hakkında bilgi ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşacağınızı umut ediyorum. Sağlıcakla kalın.

• Tamam senin motorunun turbo sorunu yok ben sadece iyi niyetle bilgin olsun diye söylemiştim.
    bu linklere bir göz at istersen

http://resim.donanimhaber.com/m_3389992/mpage_151/printable.htm
    http://www.fordclubtr.com/forum/lofiversion/index.php?t150919.html
    http://www.fordclubtr.com/forum/lofiversion/index.php?t154549.html

quote:

Yanlış anladıgım filan yok bu motor bir çok markada kullanılıyor ; pug, citroen , volvo ,
    en sonda duydugum kadarı ile BMW MINI de kullanıcakmış motoru ,
    bu kadar geniş bir yelpazede kullanılan motorun kronik olarak turbo arızası yoktur
    die düşünüyorum , Dikkat edin kronik olarak dedim yoksa herhangi bir motor
    gibi arıza yapabilir. ,

İyi günler hakanusta bey sanırım sorularıma başka yerde cevap aramalıyım .

• Merhaba, 2001 madel sedan focus ve 100hp gücünde bir otomobile chip tunning ile kaç hp güç kazandırılabilir ve torku ne olur. Ayrıca bu işlemin maliyeti hakkında biraz fikir verebilir misiniz. Gücü arttırmak için başka neler yapılabilir. Aracın 100.000 km'de olması bir problem yaratır mı, teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.