Şimdi Ara

Mod İçin Fikir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şu adresteki bilgisayar(yani alttaki) resmen yeniden hayat verilmiş gibi ve mükemmel duruyor.
     Mod İçin Fikir

ben de eski kasamı modlamak istiyorum ve sizden yardım istiyorum.

boama hakkında bir çok konu araştırdım ve eğer imkanım olursa oto boyuacıda boyatmak istiyorum(bkz:üstteki resim)

dışı parlak siyah olacak fakat içini ne renk boyatsam diye düşünmekteyim. acaba parlak neonlu turuncu mu, metalik mavi mi(bkz : üstteki kasa) yoksa simsiyah mı?

bunların arasında kaldım. içine çeşitli renklerde neon boyalı fanlar takılacak gerekli ışıklandırma yapılacak fakat içini hangi renge boyatsam o konuda kararsız kaldım.

elimdeki kasanın resmini nette bulamadım, ben de şehir dışındayım o üzden en yakın resmi koyuyorum. kasam yaklaşık olarak şuna benziyor:

Mod İçin Fikir

yardımlarınızı beklemekteyim, iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaybolmayansakiz -- 30 Haziran 2010; 15:46:30 >

• flood olacak ama eğer oto boyacıda boyatamazsam hangi boya ile boyamamı önerirsiniz? üzerine cila atmam gerekir mi? pasta gerekli mi? ve son olarak da hangi markaları kullanmalıyım?

bugün hepsini satın alıp yarın başlamaı düşünüyorum

iyi günler
  • O üstteki makinayı biliyorum okudum konusunu ve oto boyacıda daha kaliteli bir iş çıkaracaklarından da emin olabilirsin. Hem boyaları hem de aletleri daha "profesyonel" olduğundan sonuçlar daha iyi oluyor. Yalnız disket yuvasını yerinde bırakması bütün moderniteyi bozmuş bilgisayarda. Orayı kart okuyucu falan yapıp kurtarabilirmiş...

Gelelim senin işine: Evet kasa boyarken zımpara astar ve boya uygulaması sonrasında da sabitleyici kullanman gerekir yoksa kolayca soyulup sökülür boyalar. İstediğin kalitede istediğin marka sprey boya kullan sonuç değişmez. Kendin yapacaksan hırdavatçıya nalbura git çeşit çeşit renk seçeneği var. Parlak, mat ve florasan renklerden seçim yapabilirsin.

Ne renk yapacağın elde etmek istediğin sonuca göre değişir ama ben hareket serbestisi vermesi açısından düz siyah tercih ederim. Kasa boyasını ışığa göre ayarlarsan sonra ışık rengini değiştirmek istediğinde kasa rengini de değiştirmen gerekebilir. Düz siyah iyidir bence her renkle gider

• teşekkürler :)

yakında yapıp paylaşırım burda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

O üstteki makinayı biliyorum okudum konusunu ve oto boyacıda daha kaliteli bir iş çıkaracaklarından da emin olabilirsin. Hem boyaları hem de aletleri daha "profesyonel" olduğundan sonuçlar daha iyi oluyor. Yalnız disket yuvasını yerinde bırakması bütün moderniteyi bozmuş bilgisayarda. Orayı kart okuyucu falan yapıp kurtarabilirmiş...

Gelelim senin işine: Evet kasa boyarken zımpara astar ve boya uygulaması sonrasında da sabitleyici kullanman gerekir yoksa kolayca soyulup sökülür boyalar. İstediğin kalitede istediğin marka sprey boya kullan sonuç değişmez. Kendin yapacaksan hırdavatçıya nalbura git çeşit çeşit renk seçeneği var. Parlak, mat ve florasan renklerden seçim yapabilirsin.

Ne renk yapacağın elde etmek istediğin sonuca göre değişir ama ben hareket serbestisi vermesi açısından düz siyah tercih ederim. Kasa boyasını ışığa göre ayarlarsan sonra ışık rengini değiştirmek istediğinde kasa rengini de değiştirmen gerekebilir. Düz siyah iyidir bence her renkle gider

Hocam bu sabitleyici nedir , nerden bulunur , nasıl uygulanır . Biraz bilgi verebilirmisin ?.

• o thermaltakenin sıcaklıkları gösteren fanının adı nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.