Şimdi Ara

MOC3041 ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şimdi olayı bende tam anlamadım fakat anladığım kadarını size aktariyim belki siz anlarsınız..

şimdi 1 tane tek fazlı asenkron motorumuz var. Bu motor aslında bizim vanamız. yani vana sisteminin içinde bu motor var. amacımız bir debi kontrol sisteminde bu motorlu vanayı kontrol ederek istediğimiz debiyi sağlamak. motora üç giriş var.. L1 L2 ve Nötr. L1 de fazı verince vana açılıyor. L2 den fazı verince vana kapanıyor. bir arkadaşım bana MOC3041 ile yapmalısın dedi. tabi bu muhabbet çok kısa ve gürültülü bir ortamda olduğu için ben pek anlamadım. bu konu hakkında bi fikri olan varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi?? bu arada PLC de gelen sinyali MOC3041 e vereceğim fakat neden?? konu hakkında ki hakimiyetsizliğimi eminim anlamışsınızdır.. şuan sanki bir girdapın içindeyim ,)

• elektronikte bir işi yapmanın bin tane yolu vardır hiçbir zaman tek bir malzemeye bağlı değilsin. ama soruyu pek anlamadım soruyu tam olarak yazarsan daha uygun bir cevap yazabilirim
  • plc'den vananın açılıp kapanması için sinyal göndereceğim. fakat plc ile motorumun arasına bi moc3041 bağlamalıymışım. bunun nedenini bilen var mı?
  • moc3041 dediğin opto-kuplör. plc nin düşük gerilim tarafı ile triyağın yüksek gerilim tarafını yalıtır plc nin çıkışları yanmasın diye
  • plc'nin çıkışında röle varsa
    ayrıca optokuplör 'e gerek yok

çıkış rölesinin akımı azsa veya
    transistor çıkışı varsa MOC 'la falan uğraşma
    direk Solid State Röle kullan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.