Şimdi Ara

Mobilya ile ilgili Herşey... (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
30
Favori
166.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat 3

dostum ben mobilya ustasıyım sana tavsiyem dolap kapaklarını mebran kapak yap medefe yani artı kapaklara kesinlikle ikişer tane ortalarına t demiri attır yoksa çabuk yamulur kapaklar alt ve üstler kalınlığı 36 mm olursa daha iyi olur bence..

hocam öncelikle merhaba. Eve bir çalışma masası birde kitaplık yaptırmak istiyorum.

Masa Boyutu 140*60 cm olacak. Üzerine de 2'li yada 3'lü kitaplık rafı istiyoruz.

Birde yanına kitaplık yaptırmayı düşünüyorum tavana kadar.

Kitaplık Boyutu: 250 cm* 100 yada 120 cm düşünüyorum.

Bunun için biraz gezindim, IKEA da

96*214 cm lik kitaplık 750 liraya idi. Aradığım ölçülerde bi masa da (sadece masası) 290 lira idi.

Benim niyetim hem tavana kadar yaptırayım hem de taşıma kurma işi ve masrafından da kurtulayım.

İkeadan alırsam totalde 1100-1300 gibi bir rakama mal olacak. Bunun için bir atölyeden fiyat aldım, 1800 dedi.

1- Sizce fiyat uygun mu ?
    2- İstanbulda bunun için uygun bir atölye yada iyi bir mobilyacı tavsiyeniz var mı ? Ölçüye göre bu işi iyi yapan bir yer var mıdır yada ne tavsiye edersiniz?

Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer ey forum ahalisi.. ;)

• Slmlar bende butun mobilyalarımı modoko Şanze mobilyadan almıştım kesinlike tavsiye etmiyorum.
  • Nil's mobilya ve Ndesign mobilyalardan düğün için mobilyalarımızı düşünüyoruz. Yatak odaları 8-9 bin oturma odası yemek odası 5bin civarı fiyat çekiyolarlar. Bu markaları bilen arkadaşlar tavsiye ederler mi? Yaşadığım şehirde sadece 1 yer var bu mobilyaları satan yer o da bu fiyatları çekiyor. İnternette de fiyatlarını öğrenemiyorum. Açıkcası çok kazık yemek istemiyorum. Yardımlarını bekliyorum.
  • El isciligi ve masif olmadiktan sonra yatak odasina 8 9 bin tl fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Benim ihtiyacım olan bir köşe takımı fakat tereddüt içindeyim,bir çok tanıdığım hazır mobilya alma derken bir kısmı da hazır ve marka olan kaliteli ürünlerin olduğunu belirtiyor.

Sizce de hazır almak mı daha mantıklı? yoksa şu modeli gösterip yaptırmak mı?

Önereceğiniz marka var mı? Eşim İstikbal ve Yataş köşe takımlarına bakmış model seçeneği oldukça fazla tabi fiyatları da modele göre değişiyor.

Herkesin tecrübesine ihtiyacım var
  • Arkadaşlar merhabalar,

Kısmet olursa bu ayın sonuna doğru düğünüm var ancak henüz mobilya konusunu çözemedik. Ankara'da oturacağız nasipse.

Belki önceki sayfalarda tavsiye eden olmuştur ama tekrar sorma ihtiyacı hissettim. Özellikle Ankaralılar ve/veya Ankara'dan mobilya alışverişini tamamlamış arkadaşlar bu işin halledilebileceği adres olarak siteler gösteriliyor. Oraya bakacağız ancak velev ki bulamadık orada tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlarla mobilyacı var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasap34

El isciligi ve masif olmadiktan sonra yatak odasina 8 9 bin tl fazla.

Bana göre de fazla ama eşim onları istyor. Ndesgn mobilya nills mobilya bu markaları bilen var mı? Ya da bu markaların fiyatlarını bilen var mı?
  • arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.

kırıkkalede ikamet ediyorum. kismetse yaza ev kuracaz, mobilya konusunda arayış içindeyiz.

kimi istikbalden şaşma diyor (o mübareklerde tek düze hangisine baksam aynı geliyor :D nasıl bi standart tutturuyolar anlamıyorum?).

kimi siteler yakın mutlaka bi bak dolaş diyor. burayı okudum kafa 1 milyondu 2milyonu geçti :D

şimdi sorum şu sitelerde şuraya mutlaka bak buraları gez dediğiniz bi yer varmı ?

şimdiden teşekkürler

• Kardeşim öncelikle düğününüz hayırlı olsun. Ben size sitelerden yardımcı olmaya çalışacağım sitelerdeki mağazaları gez fiyatları araştır daha sonra bizim yanımıza gel beğendiğin ürünü yarı fiyatına yakın bir fiyattan sana yapalım biz üreticiyiz mağazalara koltuk veriyoruz onlarda üzerine ekleyerek satıyorlar fiyatlar bu yüzden biraz şişik başka merak ettiğin bir şey olursa sana yine sana yardımcı olurum sadece koltuk takımı üretiyoruz diğer mobilyalarda yardımcı olamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogndmn

quote:

Orijinalden alıntı: kasap34

El isciligi ve masif olmadiktan sonra yatak odasina 8 9 bin tl fazla.

Bana göre de fazla ama eşim onları istyor. Ndesgn mobilya nills mobilya bu markaları bilen var mı? Ya da bu markaların fiyatlarını bilen var mı?

Dediğiniz markalar, kaliteli ve şık ürünler yapmaktadır. Özellikle Ndesign, mobilya imalat ve satışçısı olmamıa rağmen beni bile cezbetmektedir:)) iki firmanında ürünlerini, bütceniz elveriyor ise, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

quote:

Orijinalden alıntı: ferhat 3

dostum ben mobilya ustasıyım sana tavsiyem dolap kapaklarını mebran kapak yap medefe yani artı kapaklara kesinlikle ikişer tane ortalarına t demiri attır yoksa çabuk yamulur kapaklar alt ve üstler kalınlığı 36 mm olursa daha iyi olur bence..

hocam öncelikle merhaba. Eve bir çalışma masası birde kitaplık yaptırmak istiyorum.

Masa Boyutu 140*60 cm olacak. Üzerine de 2'li yada 3'lü kitaplık rafı istiyoruz.

Birde yanına kitaplık yaptırmayı düşünüyorum tavana kadar.

Kitaplık Boyutu: 250 cm* 100 yada 120 cm düşünüyorum.

Bunun için biraz gezindim, IKEA da

96*214 cm lik kitaplık 750 liraya idi. Aradığım ölçülerde bi masa da (sadece masası) 290 lira idi.

Benim niyetim hem tavana kadar yaptırayım hem de taşıma kurma işi ve masrafından da kurtulayım.

İkeadan alırsam totalde 1100-1300 gibi bir rakama mal olacak. Bunun için bir atölyeden fiyat aldım, 1800 dedi.

1- Sizce fiyat uygun mu ?
    2- İstanbulda bunun için uygun bir atölye yada iyi bir mobilyacı tavsiyeniz var mı ? Ölçüye göre bu işi iyi yapan bir yer var mıdır yada ne tavsiye edersiniz?

Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer ey forum ahalisi.. ;)

Belirttiğiniz ölçülerde, mağzamızdan 1.500 tl gibi bir rakama bu ürünlerin imalatını yaptırtabilirsiniz. Model ve görsellik detaylarına göre, bu fiyat üzerinden değişiklikler olabilir.

• Beyler hem imalatçı arkadaşlar var hem de tecrübeli alıcılar var, belki cevaplarla kafa karışıklığımı biraz diner. Oturma odası arayışı içerisindeyim. Sitelerde bakındım biraz ya avangard dedikleri var ya da country. Biraz gezindik ikisinden de farklı masif (kaplamasız) bir takım görüntü olarak hoşumuza gitti. Standart takımlardaki sistem (vitrin vs) bize uymadığından yaptıralım dedik, arkadaşlara sordurdum bir iki tanıdık bildik usta. Bir kaçı kaplama olmazsa ahşap dönme yapar (ahşabın çalışması da diyorlar) içi masif ağaç olur ama dışına kaplama yapmak lazım dedi. İki tanesi de yaparım gösterdiğin modeli aynen çıkartırım dedi. Kaplama yaptırınca yine sentetik bir görüntü olacak onu istemiyorum. Kaplamasız takımlar da olduğuna göre bu dönme işi nedir, yaparım diyene güvenmeli miyim?
  • Merhaba arkadaşlar
    Mobilya için istanbulda tavsiye edeceğiniz yerler var mı yatak odası salon oturma odası yemek takımı falan. Kafam karışık hazır mı alsam yaptırsam mı diye yardimlarinizi bekliyorum

• tutuklu22 T kullanıcısına yanıt
    aynısı benim için de geçerli. piyasada o kadar dolandırıcı var ki ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzet43

aynısı benim için de geçerli. piyasada o kadar dolandırıcı var ki ...

Nerden hocam

• tutuklu22 T kullanıcısına yanıt
    gidince en iyi eşya onlarınki ama eve gelince dökülüyor.. o kadar şikayet boşuna değil sanırım
  • Her insan bir olmadığı gibi her satıcı da bir olmaz insanları modüler mobilya almaya mecbur bırakmayın herkes hayalindeki model istediği fiyata yaptırabilsin.
  • Arkadaşlar, kampanyalı ürünleri görebileceğiniz ve mobilyaları karşılaştırabilmeniz için güzel bir site, mobilya tavsiye ederim,
  • Ankara Misafir mobilyaya bakmadan model beğenmeyin...Çok tarz ürünleri var...
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.