Şimdi Ara

Mobilite: Vestel'in sahibinden ilginç açıklamalar ve dahası... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
3.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • seviyorum lan, vestel dışında ürün kullanmam, en azından elini taşın altına koyuyor...

• İnsanın zekasına hakaret gibi.

• Vestelin canı cehenneme.Videoyu izlemem banane aciklamalarindan konuşsun dursun boş teneke gibi.Vestel almam evime giremez...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerli diye almayı çok istedim ama telefonlarında tip yok yahu. İlk çıkan android telefonlar gibi görünüyor. Bence yapımda turkcell t50 kalıbı esas alınabilir. Estetik olması açısından kredi kartı ölçüleri gibi. Altın oran dedikleri şey yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

" bizim telefonun aynısı rakiplerde 2500TL" demişler tamam eyvallah da

Snapdragon 615 kullanıp da 2500 TL'ye satan marka var mı arkadaşlar?

Htc one A9 faciası 2500 lira civarından çıkmıştı tamamen saçmalık tabi.. şimdi bu adama sorsan hangi rakibin diye htc der yalanda söyledin diyemezsin gerçi onda en azından parmak izi okuyucusu var al birini vur ötekine

şimdi baktımda 1100-1200 civarı çıkan venus v3 5570 680 TL olmuş ederine gelmiş

Fiyatına göre 5570 şuan piyasadaki en iyi telefonlardan birisi. Başka markalar bu donanıma sahip bir telefonu gerçekten 800-900tl altına satmıyor.

Hatta garantisi olmayan ikinci el forumunda satılan ismi çinde dahi az bilinen markalar bile bu fiyatlarda geziyor (Xiaomi harici).

Buradaki birçok kişinin Vestel düşmanlığının ardında, eziklik psikolojisi olduğunu düşünüyorum. Vestel ürünlerini özellikle vestel zammı olarak bilinen vergi zamlarından sonra almayı kestim elimden geldiğince de önermiyorum.

Ancak adamlar burada birçoğunun yaptığı gibi boş yapmak yerine bir çaba sarfediyor. %100 yerli demesi yanlış buna bende katılıyorumda HTC markası neyi kendisi üretiyorda gidip HTC alıyorsunuz. Tamamen toplama ürünler. Veya yazılım konusunda bence en önde gelen marka olan Xiaomi kamerayı Sony takınca %100 xiaomi üretimi olmuyormu artık ?

Ülkede yapılan AR-GE ye en ufak birşey olsa karşı çıkan eziklik psikolojisinden çıkamamış batı özentisi insanların çokluğu emin olun o telefonun %100 yerli üretim olmasını engelleyen en büyük faktörlerden birisi.

• 2500tl etmese de v5570 fiyatına göre çok iyi telefon. Pil olayını biraz arttırsalar yeter.

• çinlileri satın alıp yerli yaptığını sanıyor zannedersem.

zoru başarsın da xiamoi nin Türkiye distribitörlüğünü alsın adam gibi satış yapsın bize yeter.
  • 2500 lira çok para belki bize göre pahalı ama yurt dışı makul olabilir özelliklerine göre

• DigitalWorld kullanıcısına yanıt
    çok güzel yazılmış bir yazı lakin yanlış konu sanırım. moto z başlığı olabilir mi? ayrıca dediklerinizin bir örneğini motorola zaten atrix modelinde denedi. aslında ellerinde örnek mevcut.
  • Mesut Bey, Samsung telefonu övüyorsunuz tamam da övdüğünüz s7, note 7, note 5, s6... Amiral gemi modelleri. Bizim Samsung'un alabileceğimiz modelleri j serisi, on7 gibi 1000 lira altı modeller. Siz, insanlara alacaksanız tepe modeli alın diğerleri işe yaramaz demeye getiriyorsunuz. Erdi Bey de hep bütçenize göre alın telefonu diyor. Hanginize inanalım.
    Telefon kutu açması, tek bir telefonun incelenmesi bizim için faydalı olmuyor. Fiyat aralıklarına göre telefon karşılaştırma testleri yapmalısınız. 400 lira altı, 400-600 arası, 600-800 arası 800-1000 arası karşılaştırmalar yapmalısınız. 1000 lira üzerinde de daha seyrek aralıklı olabilir. 1000-1300, 1300-1600, 1600-1900 gibi.
    Şu an 750 lira civarı satılan Xiaomi Redmi 4 telefonu incelemenizi istiyorum. Bu inceleme işinde de bize telefon gelmedi v.s. demeyin. Siz donanımhaber olarak telefonu satın alın, inceleyin sonra satarsanız 2.elden. Alıcı da çıkar. Aynı fiyat sınıfında Samsung'un LG'nin HTCnin Lenovonun Huaweinin Redmi 4 ile başa çıkabilecek telefonu var mı? çok merak ediyorum.
    Xiaomi Redmi 4 Prime 5" 1080x1920 ekran, Snapdragon 625 işlemci, 3 gb ram, 32 gb hard disk, micro sd yuva, 13 mp arka 5 mp ön kamera, fm radyo, infra red port (tv kumandası işlevi.), gerekli sensörler (Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass), 4100 mah çıkmayan pil, android 6.0 işletim sistemi 750 lira.

• quote:

Orijinalden alıntı: hanımneder

quote:

Orijinalden alıntı: ProsesMuhendisi

Defalarca etrafımdaki insanlarla tartıştım. Millet yerli malı, ülke kazansın diye Vestel alın diyor. Diyorum ki aldığın TV'nin paneli dışarıdan ithalatla geliyor Katma değer katarak satıyoruz. Vestel'in "Bu teknolojiyi dünyada ilk biz ürettik" dediği ürünü yok. Teknolojiyi kendin üret git Çin'de yaptır Türkiye'de yaptır. #GururlaYerli değil #GururlaMontaj.

#Gururlan Sen de Şafak'lar gibi ey şanlı CEO

Dostum Vestel işe felan mı almadı seni ne bu düşmanlık böyle? Konudaki postların yarısını senin Vestel e geçtiğin dalgalarla ilgili mesajların oluşturuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

quote:

Orijinalden alıntı: hanımneder

quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

bence vestel bu ülkeye en yararlı olan firma şu ülkenin zor durumunda vestel gibi 5 milyar dolarlık ihracat yapan firmalara ihtiyacımız var elbet şu an bir samsung veya apple değil ama samsung ve apple ın arkasında amerikan ve kore devletleri var vestel tek başına da olsa güzel işler yapıyor v4 ile birlikte çıtayı bi üst seviyeye taşıyacaklarını düşünüyorum.

Aynen; yalnız o çıta yatay değil; dik bir şekilde vatandaşa giriyor

Çıtayı yükseltmek ne demek gerisini düşünme şün artık

Vestelleyin yumuşacık olsun; vestelleyin mis gibi koksun

vestelden başka türkiye de sd 615 li telefonu 700 liraya satan var mı?daha ne istiyorsunuz üstelik bu telefon yerli imkanlarla tasarlanıyor.ve ülkeye uygun bir arayüz eklenerek özelleştiriliyor.

http://www.hepsiburada.com/lenovo-k5-plus-lenovo-turkiye-garantili-pm-HB0000014J3W

Üstelik hiçbir vergi indirimi almıyorlar!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @fx57 @Speed-Step

Erdi Özüağ ve Mesut Çevik program çok güzel, teşekkür ederiz. Zevkle izledik ama program sırasında bahsedilen konular hakkında linkler ekleseniz açıklamaya çok iyi olur. Bir konudan bahsediyorsunuz 1-2 dk konuşuluyor geçiliyor. Bu derleme haberlere erişip daha detaylı incelemek isteyenler için iyi olacağı düşüncesindeyim.

• Yavaş gel!

• http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/32595-47205/vestel-venus-v3-5570_lenovo-vibe-k5-plus/
    Vestel 32 gb dahili hafıza, gorilla glass cam, Android 6.0 güncellemesiyle 5.5" ekranıyla öne çıkarken Lenovo daha güçlü pili ve radyosuyla öne çıkıyor. Bu fiyata en alınası telefonlardan.

• Benim aklıma takılan Samsungun yaptığını Vestel yapınca niye yuhaladığınız?
    Şu an Hepsiburada sitesindeki fiyatlar.
    Samsung Galaxy S5 16 GB (Samsung Türkiye Garantili) 1500 lira (2014 Nisan piyasaya çıkış)
    Samsung Galaxy S6 32 GB (Samsung Türkiye Garantili) 1940 lira (2015 Nisan piyasaya çıkış)
    Samsung Galaxy S7 (Samsung Türkiye Garantili) 2580 lira (2016 Mart piyasaya çıkış)
    Yani modelin piyasaya çıkmasının üzerinden belli bir süre geçince fiyatları düşüyor, Vestel de tıpkı diğer firmalar gibi davrandı. Fiyatı yüksekken imkanı olanlar ilk ben kullanayım diyenler aldı, fiyatı düşünce de fiyat/performans oranına dikkat edenler. Her firma bunu yapar, vaktiniz varsa acil değilse ihtiyacınız bekleyebilirsiniz.
    SD615 işlemcili telefonu 2500 liralık telefonla kıyaslamak mantıksız. Programı sunan Mesut ve Erdi Beylerin dediği gibi burada bir danışman-bilgilendirme hatası var.

• J.McNulty kullanıcısına yanıt
    üreticinin yaptığını alıp üreticiden daha ucuza satamazsın. xiaomi diye bir gerçek var; webdenal 650 liraya mi 4c satıyor. şu an bu ülkede bu fiyata daha iyisi yok olamaz. işlemcisi sd808, miu arayüz harika. telefon alıcaksan xiaomi den gerisi yalan. ha vestel aynı kalitede daha pahalıya satsın ama yerli teknolojiyi geliştirsin onu alalım. ama sırf montaj yapacak diye ben ne diye bir firmayı destekleyeyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantomasds

Benim aklıma takılan Samsungun yaptığını Vestel yapınca niye yuhaladığınız?
    Samsung Galaxy S5 16 GB (Samsung Türkiye Garantili) 1500 lira (2014 Nisan piyasaya çıkış)
    Samsung Galaxy S6 32 GB (Samsung Türkiye Garantili) 1940 lira (2015 Nisan piyasaya çıkış)
    Samsung Galaxy S7 (Samsung Türkiye Garantili) 2580 lira (2016 Mart piyasaya çıkış)
    Yani modelin piyasaya çıkmasının üzerinden belli bir süre geçince fiyatları düşüyor, Vestel de tıpkı diğer firmalar gibi davrandı. Fiyatı yüksekken imkanı olanlar ilk ben kullanayım diyenler aldı, fiyatı düşünce de fiyat/performans oranına dikkat edenler. Her firma bunu yapar, vaktiniz varsa acil değilse ihtiyacınız bekleyebilirsiniz.
    SD615 işlemcili telefonu 2500 liralık telefonla kıyaslamak mantıksız. Programı sunan Mesut ve Erdi Beylerin dediği gibi burada bir danışman-bilgilendirme hatası var.

Ayni fiyata mi4 mi5 var. Sd820. Neden vestel alinsin.

Sen vestelin aciklamasina bak. Biz tamamen yerli uretim yapiyoruz. Diger firmalar 2000tl bizde 1000tl neden diger firmalardan aliyor diyor.

Dandik donanim koyarsan kim bin tlde olsa kim senden telefon alir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fantomasds

Benim aklıma takılan Samsungun yaptığını Vestel yapınca niye yuhaladığınız?

Samsung Galaxy S6 2014 model BMW, Vestel'in ürettiği en iyi telefon ise 1980 model Tofaş Murat 124.

Ayrıca kimse burada Galaxy S6 ile Vestel'in telefonunu kıyaslamıyor. Siz kıyaslamışsınız.

• Galaxy s serisi Vestelle kıyaslanmıyor dikkatinizi çekerim. Eskiyen bir ürünün fiyatının düştüğünü göstermek için bir örnek veriyorum sadece. Aynısın İphone 6s --5s--4s diye de anlatılabilirdi. Bir ürün ilk defa piyasaya çıktığında firma olabildiğince çok kar elde etmek ister fiyatı da yüksek tutar bu yüksek fiyatın içine ürünü geliştirmek için harcadığı maliyeti de koyar. (Buna piyasanın kaymağını almak da denir.) Daha sonra satışlar azalmaya başladıkça fiyatı düşürür. Ama çok da düşüremez çünkü benzer ürünlerin yenisini de üretecektir. Çok düşürürse fiyatları bu sefer yeni ürünü yüksek fiyattan satamaz. Örnek verirken orta ve giriş seviyesi telefonlardan örnek vermedim çünkü ülkemizde mantıksız bir şekilde bu telefonların fiyatı düşmesi gerekirken düşmüyor. Galaxy ace model telefon mesela 2-3 yıl fiyatını koruyabilmişti.
    Tekrar söylüyorum S6 ile Vesteli kıyaslamıyorum. Samsung gibi Vestel de piyasaya ilk çıktığında fiyatı yüksek tuttu, sonra düşürdü. Anlatmak istediğim bu. Vestel Venüs V3 ilk çıktığında fiyat çok yüksekti diye bir sürü laf söylendi forumda, o zaman haklılardı. Adamlar fiyatı düşürdü. Ama forumdakilere yine yaranamadı. Vesteli de eleştirelim İphone'uda Samsunguda. Ama düşmanlık yapmaya gerek yok. Ne diyor Mesut Bey "ABD kaynaklı siteler Iphone'u göklere çıkartırken Samsungu yerin dibine sokuyor. Kendi ülkesinin ürününü kayırıyor. " Biz kendi ülkemizin ürününü kayırmayalım tamam, ama yerin dibine de sokmayalım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.