Şimdi Ara

ML320 ALDIM.Yorumlarım. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
55.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orijinalden alıntı: Müşavir75

Orijinalden alıntı: postal58

Slm ben de 2005 cls 350 almayi planliyorum motoru Ml320 nin motoru ile ayniymis.. Lpg ile ne kadar yakiyorsunuz ayrintili bir tuketim bilgidi verirseniz sevinirim

Arkadaşlar herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.Aracı bugün servisten aldım bakımlı diye biliyordum ancak yağ ve su dışında pek bakımlarını yaptırmamış benden önceki sahibi. Valla çok gözüm korktu ancak aşağıda sıralayacağım uygun rakamlara hallettim.

Bugün ilk lpg'yi fullettiğim benzincide aynı pompadan tekrar aldım 104,00 TL tuttu 2,20 den. 256 km yol yapmışım.(0,406 TL ) istanbul şehir içinde inanamıyorum halen bu işte bir terslik var 0,50 yakar diye tahmin
    ediyordum ama bu kadar az olacağını kestiremiyordum.

Serviste yaptırdığım işlemler.

2 Adet motor kulağı 150,00 TL

1 Adet Şaft Askısı 250,00 TL

2 Adet Arka Dısk 190,00 TL

1 Adet El Fren Balata 95,00 TL

1 Takım Ön Balata 250,00 TL

1 Takım Arka Balata 190,00 TL

2 Adet Viraj Lastiği 140,00 TL

1 Helezon yayı (Çıkma) 185,00 TL

Şaft Torna 100,00 TL

Amortisör Torna 50,00 TL

Defransiyel katkısı 100,00 TL

İşçilik 300,00 TL

Toplam:2.000,00

İnanın daha önceki aracım Renault veya ford'da aynı sorunlar olsa nerdeyse aynı rakamlara çıkardı.

Hocam servis ozel bir servis degil mi? Sadece mercedese çalisan bir servismi? Yoksa genel br yer mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Servis ozel mercedes servisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Müşavir75

Servis ozel mercedes servisi.

Hocam yer olarak nerede bu servis, mb kendi servisine lpgli arac sokmuyor da mecbur ozel servise gitmek lazim siz bu servisten memnun kaldiniz mi? Bizim de bi ara ugramamiz gerek.

• Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
  • Hayırlı olsun.Mercedesin kalitelisi kalitesizi mi varmış?!?! mercedes mercedesdir!!
  • Araç sürekli dört çeker mi?
  • Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

Araç sürekli dört çeker mi?

Arac surekli dort ceker.
    Ancak bir tus var basinca arazi ozelligi calismaya basliyormus.110 km ye kadar cikiyormus sadece.hic denemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

quote:

Servis ozel mercedes servisi.

Hocam yer olarak nerede bu servis, mb kendi servisine lpgli arac sokmuyor da mecbur ozel servise gitmek lazim siz bu servisten memnun kaldiniz mi? Bizim de bi ara ugramamiz gerek.

Servis bekaroglu Ataturk oto sanayi sitesinde tanidik oldugu icin boyle uygun oldu.

• quote:

İnanın daha önceki aracım Renault veya ford'da aynı sorunlar olsa nerdeyse aynı rakamlara çıkardı.

Yapmayin hocam el insaf. 2 bin TL az para mi? Ustelik yaptiginiz degisimler sadece sarf malzemesi. Yani bi triger degisimi falan bile yok icinde. Renault'da Tofas'ta bu paraya komple motor yaptirirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Gayet güzel bir araç bence.

Bakımlarını serviste mi yaptırmayı düşünüyorsunuz?

Vergi indirimi konusu bu araç içinde geçerlimi?

Bakımlarını serviste yaptıracağım.Yetkili değil Atatürk oto sanayi sitesinde epeyce büyük ve eski bir servis.

Tanıdık oldukları için özellikle oraya götürdüm.

İsmi ne acaba?

Atatürk sanayideki cankollar mercedes servisi akrabamda ondan sordum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

Araç sürekli dört çeker mi?

Arac surekli dort ceker.
    Ancak bir tus var basinca arazi ozelligi calismaya basliyormus.110 km ye kadar cikiyormus sadece.hic denemedim.

Sürekli dört çeker için tüketim gayet makul,güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diesotto

quote:

Yapmayin hocam el insaf. 2 bin TL az para mi? Ustelik yaptiginiz degisimler sadece sarf malzemesi. Yani bi triger degisimi falan bile yok icinde. Renault'da Tofas'ta bu paraya komple motor yaptirirsiniz.

Yaptırdığım işlemlerin aynısını megane 2 için yaptırmayı deneyin bakın ne kadar çıkacak hesap ortada.

Ayrıca megane 2 de 40.000 km 'de bir değiştirdiğim parçaları bu araçta 235.000 km 'de ilk biz değiştirmişiz.

Aslında dediğiniz gibi Belki araç alınması çok fazla mantıklı arabalardan değil.Ancak ben şuna inandım her araba zarar ettiriyor.Aldığım yer ile anlaştım İstediğim an %5 zararla geri verebileceğim.Zaten hali hazırda bindiğim bir aracım vardı bunu keyif almak için aldım.Geniş olsun ,rahat edelim çoluk çocuk sıkılmasın.En önemlisi kullanırken hoşuma gitsin. Land Rover ,baktım Jeep ,Baktım buna karar verdim.

Sigarayı bıraktım iki ay oluyor.Ayda 300,00 TL sigara masrafımı benzinede verebilirim bu aracın bakım masraflarınada hiç zoruma gitmiyor.

Tavisye ederim eğer sigara içiyorsanız bırakın.O parayı hobilerinize,keyif alacağınız diğer işlere ayırın.

• 100 km ne kadar yakıyorsunuz hocam ?
  • {Aslında passat bakıyordum.Şükür kredi çekmeden sıfır dizel alacak imkanlara sahibim ancak bir arabaya o kadar para vermek mantıklı gelmedi.Kardeşime Karamürselde 65.000 TL' ye sıfır daire aldık. Ayrıca sedan benim kullanım amacıma uygun da değil. }

Budur! insanlar bu hesabı yapamıyor işte.. 30 bin liraya satın aldığınız bu kalite ve konforu, 30-40 bin daha verip alacağınız sıfır araçta bulamayacaktınız muhtemelen. Yakıta harcayacağınız ekstra bir maliyet olacaktır. Ancak aradaki min. 30 bin lira bunu amorti edecektir. Güle güle kullanın.

• Orijinalden alıntı: rumelian

Orijinalden alıntı: postal58

Slm ben de 2005 cls 350 almayi planliyorum motoru Ml320 nin motoru ile ayniymis.. Lpg ile ne kadar yakiyorsunuz ayrintili bir tuketim bilgidi verirseniz sevinirim

Arkadaşlar herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.Aracı bugün servisten aldım bakımlı diye biliyordum ancak yağ ve su dışında pek bakımlarını yaptırmamış benden önceki sahibi. Valla çok gözüm korktu ancak aşağıda sıralayacağım uygun rakamlara hallettim.

Bugün ilk lpg'yi fullettiğim benzincide aynı pompadan tekrar aldım 104,00 TL tuttu 2,20 den. 256 km yol yapmışım.(0,406 TL ) istanbul şehir içinde inanamıyorum halen bu işte bir terslik var 0,50 yakar diye tahmin
    ediyordum ama bu kadar az olacağını kestiremiyordum.

Serviste yaptırdığım işlemler.

2 Adet motor kulağı 150,00 TL

1 Adet Şaft Askısı 250,00 TL

2 Adet Arka Dısk 190,00 TL

1 Adet El Fren Balata 95,00 TL

1 Takım Ön Balata 250,00 TL

1 Takım Arka Balata 190,00 TL

2 Adet Viraj Lastiği 140,00 TL

1 Helezon yayı (Çıkma) 185,00 TL

Şaft Torna 100,00 TL

Amortisör Torna 50,00 TL

Defransiyel katkısı 100,00 TL

İşçilik 300,00 TL

Toplam:2.000,00

Hocam servis ozel bir servis degil mi? Sadece mercedese çalisan bir servismi? Yoksa genel br yer mi?

Hocam bu parçalar neredeyse her arabada aynı olduğu için Renault veya Ford' a yakın bir fiyat çıkıyor. Bir fren diski bir fren balatası büyüklüğü ve şekli dışında neredeyse her araçta yapı itibariyle aynıdır, imalide aynıdır. Örneğin değişen parça fren diski değilde mesela klima kumanda takımı olsaydı fiyatlar 2-3 kat rahat oynardı.

• Hayırlı olsun. keşke bütçeyi biraz daha zorlayıp 2002 makyajlı kasayı alsaydın. birçok kronik arıza düzeltildi. bende 3 yıldır 2002 ml270 cdi kullanıcısıyım.www.benzworld.org forumunda w163 bölümü var. birçok tamir, sökme, temizleme vs. işler ile ilgili dökümanlar bulabilirsin benim çok işimi gördü. yardım gerekirse pm atarsın.
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

Hayırlı olsun. keşke bütçeyi biraz daha zorlayıp 2002 makyajlı kasayı alsaydın. birçok kronik arıza düzeltildi. bende 3 yıldır 2002 ml270 cdi kullanıcısıyım.www.benzworld.org forumunda w163 bölümü var. birçok tamir, sökme, temizleme vs. işler ile ilgili dökümanlar bulabilirsin benim çok işimi gördü. yardım gerekirse pm atarsın.
    saygılar

Benim aldığım araçta makyajlı.Aynı modeldekilerden farklılıkları var.Makyaj ne zaman yapıldı bilmiyorum.İlerde alırım belki buna biraz binelim.

Foruma üye oldum.Bazı bilgiler edindim. Kullanma kılavuzuna ihtiyacım var ancak bulamadım.

Kolay gelsin

• Hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.