Şimdi Ara

Miyop olan arkadaşlar,bir bakarsa sevinirim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar.Ara sıra gözlerimiz çinliler gibi çekik felan yaparız eğlence olsun diye.Ben önceden birşey keşfettim:DGözerimi çekince daha net gördüm.Tabi gözlük kadar olmadı ama gözlerimi biraz uğraştıktan sonra gerekli şekilde çekerek daha iyi bir görüş olmasını sağladım.Gereksiz birşey gibi gelebilir ama deneyip sonuçları yazmanızı istiyorum.Gerçekten garibime gitti..Dalga geçecekler hiç mesaj yazmasın,ciddiyim bu konuda

• Haklısın. Biraz karmaşık da olsa daha net görebildim ben de.
  • Yenimi farkettin , yıllardır uyguluyorum
  • gözlüğünü unutanlar felan yada gözünde bozukluk oldupunu farketmemiş olanlara dikkat et hepsi gözünü kısarak bakarlar.. normaldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasew vasilli

gözlüğünü unutanlar felan yada gözünde bozukluk oldupunu farketmemiş olanlara dikkat et hepsi gözünü kısarak bakarlar.. normaldir

Orası öylede bu daha net oluyor
  • bi tek bende oluyo zanediyodum bende :D okulda tahtayi ole okuyorum iyice proferyonel oldum artik
  • küçük bir delikten bakınca yine iyi görürsün.
    okuldayken tahtadaki yazıları böyle okurdum, gözümün bozuk olduğunu bilmezdim.
  • bende aynen senin dedigin gibi yapiorum bazen gözlüklü + cinli daha net oluyor :D
  • antremanlarda ve maçlarda uzaktaki topu seçebilmek için bende o yöntemi kullanıyorum (2 ay sonra lense geçicem inşallah :D) ayrıca ilk okul dönemlerinde gözlüğüm kırılıncada bu yöntem tahtayı görmemi bile sağlıyordu
  • Aynı şekilde gözyaşınızı gözünüzü hafifçe kırparak yayarsanız da net gözüküyor , deneyin.
  • arkadaşın dediği yalnız gözünü kısarak değil gözünü çekerek yapılan bi yöntem buna ilaveten göz kapağına bastırarakta net oluyor ama renkler yukarı doğru uzuyor.
  • gözlerin çekikleşti mi peki
  • Gözlerinin yanından bak oda işe yarıyor
  • Göz içindeki merceğin kırıcılığını azaltarak gelen ışınların görme noktasına düşmesi sağlandığı için daha net görürüz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.