Şimdi Ara

Minton 5+1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yanlışsa kusura bakmayın. 5+1 ses sistemim var. Telefondan müzik çaldığım zaman ses kısa bir süre sonra cizirtili gelmeye ve boğulmaya başlıyor. 2 kez tamir ettirdim. Ederi kadar tamircilere para verdim. Içini açıp baktım yuvarlak silindir şeklindeki parçaların(üstünde 35 v yazıyor) dipleri erimiş. Şimdi ben bunu ucuz yollu yaptırabilir miyim. Ne kadara mal olur.Yoksa yaptırmaya değmez mi. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
     Minton 5+1 Minton 5+1 Minton 5+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• albaycan_19 A kullanıcısına yanıt
    bence silikon onlar, bu malzemeler nadiren alttan patlar.. üst tarafı çizgilidir, basınç olursa açılması için... üstten şişer ve patlar... patlamadan önce içindeki sıvı uçar, tepkimeye girerse o sırada,, metal plakalar ya kısa devre olur, veya açık devre olur... şişmişlik göremedim onlarda, ölçmek gerekir, yalnız yanlarındaki ufak olan 1000/16v, biraz şişik gibi geldi gözüme..
    dediğiniz arızanın bunlardan olduğunu sanmıyorum.
    Bir süre sonra yapması,, ısınma veya kondansatör arızasına benziyor... tüm hoparlörlermi cızırdıyor aynı anda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 31 Temmuz 2016; 23:16:54 >
  • oncelikle calistirinbi sure calisan isinan parcalarin ayaklarindaki lehimleri tazeleyin . duzelmezse siyah kapasitelerin ayni degerlerden alip soktugunuz sekilde montajini yapin. deneyin. yine olmazsa. soket baglanti noktalarina bakin. bence baska bisey yok gibi.

• öncelikle tüm cıkışlarda mı seste parazit oluşuyor? eğer hepsinde oluşuyorsa devre üzerindeki op amp entegrelerinden birisinde sorun vardır diye düşünüyorum. bu cızırtı gelmeye başladığı anda kart üzerinde ısınan parçalar var mı onu tespit edin. varsa eğer yenisi ile değiştirin. ben cok anlamam derseniz yeni ürünler 5+1 olarak alabileceğiniz kaliteli ürünler en az 100 tl civarından başlar bu nedenle ürünün ses kalitesinden memnun iseniz yaptırmanıza tabiki de değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

bence silikon onlar, bu malzemeler nadiren alttan patlar.. üst tarafı çizgilidir, basınç olursa açılması için... üstten şişer ve patlar... patlamadan önce içindeki sıvı uçar, tepkimeye girerse o sırada,, metal plakalar ya kısa devre olur, veya açık devre olur... şişmişlik göremedim onlarda, ölçmek gerekir, yalnız yanlarındaki ufak olan 1000/16v, biraz şişik gibi geldi gözüme..
    dediğiniz arızanın bunlardan olduğunu sanmıyorum.
    Bir süre sonra yapması,, ısınma veya kondansatör arızasına benziyor... tüm hoparlörlermi cızırdıyor aynı anda...

ilginize teşekkürler.evet bütün hoparlorlerden geliyor cizirti. 2 kez tamir ettirdim. Bi türlü düzen tutmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: why_living

oncelikle calistirinbi sure calisan isinan parcalarin ayaklarindaki lehimleri tazeleyin . duzelmezse siyah kapasitelerin ayni degerlerden alip soktugunuz sekilde montajini yapin. deneyin. yine olmazsa. soket baglanti noktalarina bakin. bence baska bisey yok gibi.

O kadar becerim yok maalesef. Söyledikleriniz beni aşar.galiba en iyisi Bi tamirciye göstermek.

• quote:

Orijinalden alıntı: kprm

öncelikle tüm cıkışlarda mı seste parazit oluşuyor? eğer hepsinde oluşuyorsa devre üzerindeki op amp entegrelerinden birisinde sorun vardır diye düşünüyorum. bu cızırtı gelmeye başladığı anda kart üzerinde ısınan parçalar var mı onu tespit edin. varsa eğer yenisi ile değiştirin. ben cok anlamam derseniz yeni ürünler 5+1 olarak alabileceğiniz kaliteli ürünler en az 100 tl civarından başlar bu nedenle ürünün ses kalitesinden memnun iseniz yaptırmanıza tabiki de değer.

Maalesef pek anlamıyorum. Tamir olayı da astarı yüzünü geçecek gibi duruyor. En iyisi gözden çıkarmak galiba.

• gözden cıkarmadan önce bence bi tamirciye kontrol ettir eğer ki gercekten astarı yüzünden pahalıya gelirse yaptırma. arıza tespiti için para alınmaz zaten :D
  • Gözden çıkarma.
    Parçaları al, 18 inden önceki bir hafta sonu misafirim olursan değişimi yaparım. Ha daha da çalışmazsa ne yapılır bilemem ayrı konu.

ama illa gözden çıkaracaksan ben talibim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.