Şimdi Ara

MİMARLIK BOLUMU İÇİN BİLGİSAYAR TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

en az 4 sene işimi gorecek bilgisyar arıyorum

yardımcı olun lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babos26 -- 25 Temmuz 2015; 22:56:08 >

• Umarım buraya yazmamda sakınca yoktur. Arkadaşlar bu yıl mimarlığa başlıyorum. 3500 tl bütçem var çok büyük bir fark olursa 4000e çıkabilirim. Asus N550JK-CN166H düşünüyorum ancak problemli olduğunu duydum. Öneride bulunursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer oyun+isinizi goren bir sey dusunuyorsaniz Monster alın. Ben 4 milyara aldim 0 kusur tam bir canavar boyle bir düşünceniz varsa ozelden mesaj atabilirsiniz soru için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun oynamayacam hocam benim bi masaüstü var zaten oyunda o işimi goruyor

cizimleri yapmak için genel olarak ne tur ozellikler lazım illaki işlemci i7 mi olmalı ??

2600 kadarda yolu var yani

asus iyi bi markadır butcen varsa alabilirsin

• bence macbook al.
  • i7 tasinabilir notebook icin cok isiniyor. Mac oneririm yada i5 li bir notebook.

i7 notebook tavsiyesini kotu algilama ben aldim pisman oldum sarj dayanmiyor iki kere mobil kullandim sonrasi hep adaptorle. Dayanmiyor ki mobil kullanayim 1 saat zarzor gidiyordu simdi macbook air 13 aldim 12-14 saat gidiyor hala inanamiyorum.

• gtx ekran kartı şartmış bende bu sene başlıyorum
  • Bende mimarlık kazandım bu sene ama daha hazırlık bar şuan macbook air var idare eder diyr düşünüyorum 2.sınıfa kadar sonrasında 16GB lık i7 MacBook Pro düşünüyorum

• 1klik bilgisayar işimi asla gormez

mac alamam 2600e gelmiyor

direk sunu al deseniz bende biraz fikir sahibi olsam cok sevinirim
  • Msı ın laptopları çok iyi hocam bi bakın isterseniz

• çizim yapıcam diye büyük ekran laptop alma okula götürüp getirirken ağır oluyor. hafif olmasına dikkat et evde büyük ekran monitöre bağlarsın
  • Hocam bende mimarlık okuyacağım oyun oynayacağım için msi alacağım msi ge62
    tek çizim yapacaksan oyun oynamıyacaksan benim gibi fazla para vermenin anlamı yok. MacBook tavsiye etmem neden dersen kullanacağın bazı programlar ve autocadden bazı fonksiyonlar çalışmıyormuş(forumda okudum tam bilmiyorum).

• babos26 B kullanıcısına yanıt
    Bu seçeneklerdenhttp://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-y510p-59410776-i7-4700qm-24ghz-16gb-1tb8ssd-156-P31934984?cid=604001&gclid=CK3vqNHk_cYCFa-WtAodQDkN0A bunu almak mantıklı.en kotu 8 gb ram altına inmezsen iyi olur. ssdye cok takılma sonradan taktırabilirsin.
  • hocam ssd nedir

lenovo nasıl bi marka sence beni dort sene idare eder mi??
  • illa link attıklarım olmak zorunda deil tavsiyelere acıgım

yadımcı olursanız sevinirim

limit:2700
  • sana tavsiyem almışken full hd ekran al. ben hd ekranda pixelleri saymaktan bıktım marka önerim msi veya asus 2000 tl üstü modellerine bak
  • babos26 B kullanıcısına yanıt
    Nvidia gtx ekran kartlarını tercih etmen daha iyi olur. gtx850nin altına inmemeye çalış eğer inersen de gtx750 olsun. 2. rakama dikkat et düşük olmasın.
    Ssd yüzeysel olarak söylemek gerekirse bilgisayarını hızlandırır.
    O linkini paylaştığım lenovonın donanımı diğer attığın linklere nazaran çok daha iyi. Bütçen çok arada. Eğer 3200e çıkabilirsen çok çok daha iyi donanımda bilgisayar seçeneklerin olur.
    Atıyorum gtx740 6 gb ram bulunduran bir bilgisayar aldın. Bu ne kadar akıcı olabilir ki? Ama şu an teknosada 3200tlye 12gb ram gtx850m ekran kartı 1,5 tb özellikli bir asus var. O fiyatta daha iyi donanımda seçenekler de var tabi ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.Guleryuz -- 28 Temmuz 2015; 22:27:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babos26

http://www.hizlial.com/asus-k555ln-xo397h-i5-5200u-22ghz-6gb-750gb-2gb-gt840-156-windows-81-notebook/10598608

bu nasıl alınır mı ??

Evet bu fiyata bu laptop alınır mı? Amaç film izlemek, internete girmek. 2. amaç 5 sene ısınmadan, akmadan, kokmadan çalışması. Oyun falan oynamayacağım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.