Şimdi Ara

Milli takimin kurtulusu icin cozum onerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ligde sadece turk oyuncularin oynadigi bir takim kurulmasini oneriyorum.

Bu takim basaksehir veya osmanli olabilir. Hazir yabanci siniri kalkmisken ve turk oyuncular buyuk takimlar icin olmazsa olmaz degilken boyle bir plot takim olusturulup , kalbur ustu turk futbolcular burada belirli bir sistemde oynatilarak milli takima ekol bile yaratabiliriz.

Uygulamaya gecerken ve gectikten sonra bir cok sikintiyla karsilasilabilir. Ornegin (federasyonun takimi, torpilliler, hakemler tarafindan kayriliyor gibi) fakat bu kadar cok yabanci futbolcunun oynadigi bir ligde sadece turklerden kurulu ekip acikcasi cogu insanda heyacan yaratacaktir. Bunun yani sira surekli yan yana oynayan milli futbolcular , turnuvalarda cok basarili sonuclara imza atabilirler. Ana fikir bu olmakla birlikte guzel bir sistem olusturulabilir.

Bu arada bu konuda uefa, fifa vs kurallar hakkinda en ufak bir arastirma yapmadim. Belki boyle birsey mumkun degildir. Nacizane fikrimi paylasmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sametal17

Ligde sadece turk oyuncularin oynadigi bir takim kurulmasini oneriyorum.

Bu takim basaksehir veya osmanli olabilir. Hazir yabanci siniri kalkmisken ve turk oyuncular buyuk takimlar icin olmazsa olmaz degilken boyle bir plot takim olusturulup , kalbur ustu turk futbolcular burada belirli bir sistemde oynatilarak milli takima ekol bile yaratabiliriz.

Uygulamaya gecerken ve gectikten sonra bir cok sikintiyla karsilasilabilir. Ornegin (federasyonun takimi, torpilliler, hakemler tarafindan kayriliyor gibi) fakat bu kadar cok yabanci futbolcunun oynadigi bir ligde sadece turklerden kurulu ekip acikcasi cogu insanda heyacan yaratacaktir. Bunun yani sira surekli yan yana oynayan milli futbolcular , turnuvalarda cok basarili sonuclara imza atabilirler. Ana fikir bu olmakla birlikte guzel bir sistem olusturulabilir.

Bu arada bu konuda uefa, fifa vs kurallar hakkinda en ufak bir arastirma yapmadim. Belki boyle birsey mumkun degildir. Nacizane fikrimi paylasmak istedim.

Mümkündür dostum, bilbao sadece basklı futbolcuları oynatıyor. Ama 2. Lig takımı bile tribüne taraftar filan gelsin diye zenci sempatik futbolcu alma peşinde.

• Bence Türk futbol sisteminin toptan kaldırılıp tekrar baştan oluşturulması gerekiyor.

Yeni sisteme ise kesinlikle spordan anlamayan adamlar getirilmemeli, torpil, adam kayırma gibi işler titizlikle takip edilmelidir.

Ayrıca olmazsa olmaz, siyaset kesinlikle spora karışlmamalıdır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.