Şimdi Ara

MİLLET EVİNİ SATMA PEŞİNDE KİRAYA VEREN YOK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MİLLET EVİNİ SATMA PEŞİNDE KİRAYA VEREN YOK

Sarı sitenin son istatistiklerine gore kiraligin 4 kati satilik var adam kira almadan satista tutuyo

Almancı büyük amcam bizim eski oturdugumuz sitede ev sahibi 3+1i var suan yeni kiraci girse temizinden 22k kira istiyor bir ilan ayni sitede remax ilani hemde

Peki amcamın kiraci ne veriyor? Sıkı durun 3000 tl

Almancilar piyasayı da bilmiyor ya hepten adami bedavadan oturtuyor
    Ben bunu uyandirmaya çalıştım sat falan diye beni dinlememis zam mam ara bulmaya çalışıyor hala hahaha yav dedim sat sana yazlik alalim yok diyo adam almanyadan ankaradaki evi nabacaksa artik

Cevremdeki akil sahibi emlak sahiplerine bakıyorum da adamlar bos tutuyo gene kiraciya vermiyo stajda avukatligini yaptigim bi abi vardi adamin 15klik ve 10klık 2 evini zar zor bosalttirdik kira ödemiyorlardi adam simdi ikisini de kiraya vermiyorum kafam rahat satacagim galiba diyor tanidik falan bile tanimam vermiyorum diyor

Babamin bi arkadasi var 2 dairesini kiraya vermis 2 3 sene once bin pisman...

Kiraya arz giderek kisiliyor satisa arz giderek artıyor en büyük sebebi de hükümetin hem serbest piyasaci olup hem de durup dururken degisik kanunlarla piyasa dengesini alt üst etmesi ve kiracilarin tabiki bunu hemen lehlerine haksizca kullanmasi

• Up
  • Kiraları millet Ruslara felan veriyor.

• _Zer0_ kullanıcısına yanıt
    Ben onlara da vermezdim takibi çok zor alır başını gider Rusyaya

Memur haric kimseye kiraya verilmez o da evin harabeyse
  • Evini kiraya vererek para kazanamazsın kiracı o evi çöp eder tadilat masrafıyla zarara girersin
  • enesbaba0641 E kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle
    Ahır bile kiralamam kimseye omg
  • İnşallah planlarım tutarda 1-2 sene sonra en geç 3 sene sonra ben satın almaya başlarım insanlardan. Kiraya vermeyi düşünüyorum zaten.
  • _Zer0_ kullanıcısına yanıt
    Evet konudan hicbir sey anlamamissin hocam :D
  • Ya ne komiksin ilgi bile çekmemiş konun, peki yüzde 400-500 zam yapan ev sahiplerini niye yazmadın çok düzgün olduğun için mi?
  • faizlerin çok yüksek olmasından dolayı. bir arkadaşın evi 3 milyon lira ediyor daha geçen ay 16 bin liraya kiraya verdi. evi satsa faize koysa 1 yıl sonra 720 bin lira para getirecek sebebi bu. böyle düşünen varsa büyük hatada.seneye 3 milyonluk evin 4 5 milyon olmayacağının garantisi yok.

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt
    Onlar zaten kafayı yemiş enflasyonun üstü zam ahlaki değil ama yüzde 50nin altı da Ahlaki değil
  • crux07 kullanıcısına yanıt
    Ona bakarsan, seneye 3 milyonluk evinin bir depremde yerle bir olmayacağının da garantisi yok..
  • 2-3 ay önce 2+1 bir ev satın aldım. Şu anda aynı mahalleden alabileceğim en uygun benzer ev 500-600bin TL daha artmış durumda. Piyasa böyle durumdayken satılık kiralık vs. ev arayan herkese kolay gelsin diyorum, ortalık piranalı havuza dönmüş resmen.

• Cobbler C kullanıcısına yanıt

Herkeşler aşırı şişmiş bu balonun ne zaman patlayacağını çekirdek çitleyerek bekliyo...

• dekareme kullanıcısına yanıt

Hocam faizler düşmeden patlamaz ama faizler düşerse emlak balonu feci patlar yarı yarıya düşüş olur

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt

evet deprem riskide var ama türkiye ekonomisiyle karşılaştırınca hangisinin daha kesin olduğunun garantisi yok.

ne alaka zaten şu an faizler yükseldiği için emlak patlama noktasında düşüş olursa emlak canlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unraveling -- 28 Nisan 2024; 21:17:7 >
  • tabi ki satacağım vampir gibi çökmeye çalışan üç kağıtçılık derdinde olan fakir kiracıyla mı uğraşacağım?

Emlak gördüğü yeri unutmaz

Araba bile yatirima döndü

Suanda araba pazarinda ölüsü çıkmış 20 25 senelik arabalara 350 400 yaziyo adamlar
  • unraveling kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün hukuki bi konuda bizim eski komsumuz ustat bir avukati aradim

Adam evinden cikti tabi kiraya vermis konusu acildi

Kiracisindan 2800 mu ne alıyormuş
    Kiracısı gıcık bi kadin ben de tanıyorum 2 tane kopekle evde yasiyo ne yapsa cikaramamis 4 senedir çıkmıyormus adam evden umudu kesmiş 5 yil olsun bi tespit davasi acacagim ama o da 1 seneye anca çıkıyor ugras dur gitti evim diyo

Kac senelik ustat avukat bu haldeyse normal vatandasi hayal bile edemiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.