Şimdi Ara

Mikrofon Yerine Direk Ses Çıkışını Girmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle iyi günler forumda bi ara çok gezilen bir kaç konu vardı odayı disco ya çevirmek gibi ben bu ışık sistemlerinden bir tane bulup aldım çok güzel çalışıyo fakat şöle bir sıkıntısı var mikrofonu sesi çok iyi algılamıyor daha dogrusu yüksek ses istiyor ben bunu gece kullanmak için aldım fakat sesi açamadığımdan bir işime yaramıyor.Bir yerden duydum miktofon sonuç olarak ses dalgalarını elektrik sinyallerine çevirdği için mikrofonu kesip bilgisayarın ses çıkışından alcagın bi kabloyu mik.in yerine bagla dediler sizlere soruyorum böle bir şey olabilirmi?

• hahaha çok mantıklı aslında :D
  • olur mümkün yani. edit: sistemin mic.nu ortamın sesine göre elektrik üretiyor ona göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 12 Mart 2010; 13:24:58 >
  • bende öle düşünüyom fakat ben kulaklık mikforon umu dagıtıp mik.in çıkışını ölçtüm bi gerilim alamadım o yüzden bi sorayım dedim genede konu açıktır bi bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
  • bilgisayarın arkasındaki ses çıkışından aldıgını kablonun diyer ucunu ses kartının mik.girişine takın çok düzgün bi şekilde çalışıyo bizim normal mikler mono olduguna göre 3.5mm jack taki büyük kısım ve bi sonrakini alırsak yada bilgisayarcılarda satılan bi tarafı 3.5mm öbür ucu 2 lale jack olan çeviriclerden alıp mikin ucuna baglarsam olur diye düşünüyorum bir denicem.
  • mikin ucuna olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 12 Mart 2010; 17:59:15 >
  • ışık veren aletin mikrofonunu kestim pc nin çıkışını bagladım fişi taktım daha aleti açmada evin bütün sigortaları attı açtım sigortaları bu sefer aleti dişe taktım gene çalıştırmadım ses kablolarından bir tanesini tam deydirdim pat dedei bütün sigortalar gene attı neden ola bilirsizce ?
  • Evi yakarsan rahata erersin ve tüm sorunların bir çırpıda hallolur
  • hahahaha belkide babamın tavsiyesine uyup çok daha hassas bi mik. alıp uzun bi kablo ile hop.un yanına koymak en iyisi olucak :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: feroo773

hahahaha belkide babamın tavsiyesine uyup çok daha hassas bi mik. alıp uzun bi kablo ile hop.un yanına koymak en iyisi olucak :D

babanın ellerinden öperim.yerden göğe kadar haklı ki önerim bu olacaktı.hasas ve uzaklık hassasiyetli mikrofon da yeterli olur.
    bu hafta sonu aklıma geldi.kaçmış gözümden PC de ki ''mic in'' yani giriş. line out çıkışı kullanabilirsin ama empedansa uydurman gerek.
    sigortaları attırmışın.bir şeyleri ters yapıyorsun.fazla kurcalama. öneride yok.
  • bencede fazla kurcalamaya gerek yok söylediğin gibi uzaktan duya bilen güzel mi mik ile iişi halletmek en saglıklısı evi yakarsam ışıkları yakçak yer bulamam :D
  • aradan çok zaman geçti ama gende çözümü bulduğumu yazayım dedim gittim bit pazarından en dandik mikrofonu aldım sistemin mikrofonun kablosunun uzatıp mik.i bagladım sonrada basın kutusunun içine koydum benim duymakta zorlandığım seslerde bile ışıklar çok düzgün performans veriyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.