Şimdi Ara

Mikrofon sorununu çözdüm galiba :D koşun deneyin :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
1
Favori
45.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar..Belki söyleyince saçma gelebilir onun için gerekçesini yazıp fikrimi söyleyeyim...Şöyleki yabancı forumlarda ve bu forumda gördüğüm kadarıyla mikrofon sorunu genel bir sorun yani sesin karşıya net gitmemesi...Yabancı forumlarda bunun nedeninin gürültü kesici mikrofon olduğu yazıyor..Bu forumdada aynı cevaba bi kere denk geldim ama kimin yazdığını hatırlamıyorum...Build.prop dosyasından çoğu kişi hatta herkes diyebiliriz ki sonuç alamadı..Bi yerde adam build dosyasındaki microfonları 1 yaptığını ancak düzelmediğini sonra tekrar 0 yaptığını ve düzeldiğini yazmış..bunuda denedim ama yok değişen bişi olmuyor..Geriye tek mantıklı cevap gürültü kesici mikrofon kalıyor..Hatta kulaklık takınca ses net gidiyor fakat kulaklıksız sıkıntı yaratıyor..Bunun nedeni kulaklık gürültü mikrofonunu devre dışı bırakıyor olabilir...

Şimdi benim fikrim şu;

Build dosyasında iki tane microfon ayarı var ve tahminimce biri konuşma mikrofonunu diğeri gürültü mikrofonunu yönetiyor...Acaba biz bunlardan birini yani gürültü mikrofonuna ait olanını bulup silsek(deneye deneye) sorun düzelir mi???Yani build dosyasında tek bi mikrofon ayarı bıraksak sorun çözülebilirmi???Ben yarın deniyecem ona göre buraya yine yazarım ne olup bittiğini...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus_emre1991 -- 8 Ekim 2011; 2:53:43 >

• Fikir mantıklı ama miui nin buil.prop unda sadece secondary_mic var buda büyük ihtimal gürültü kesici ve 0 yazıyor sonunda kurcalamak lazım sizin mantığınızla miui nın build.prop u aynı 2 mikrofon dan 1 inin komutu yok ve benim ses kalitesinden şikayetimde yok böylelikle sizin dediğiniz mantıklı oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLastViking

Fikir mantıklı ama miui nin buil.prop unda sadece secondary_mic var buda büyük ihtimal gürültü kesici ve 0 yazıyor sonunda kurcalamak lazım sizin mantığınızla miui nın build.prop u aynı 2 mikrofon dan 1 inin komutu yok ve benim ses kalitesinden şikayetimde yok böylelikle sizin dediğiniz mantıklı oluyor

hocam şu senin build.prop dosyasını yani miuininkini gönderebilirmisin...Şimdi backup falan uğraşmayayım sonuçta sistem dosyasıyla oynuyoruz çöker falan...En azından kafamda bi fikir oluştursun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus_emre1991

quote:

Fikir mantıklı ama miui nin buil.prop unda sadece secondary_mic var buda büyük ihtimal gürültü kesici ve 0 yazıyor sonunda kurcalamak lazım sizin mantığınızla miui nın build.prop u aynı 2 mikrofon dan 1 inin komutu yok ve benim ses kalitesinden şikayetimde yok böylelikle sizin dediğiniz mantıklı oluyor

hocam şu senin build.prop dosyasını yani miuininkini gönderebilirmisin...Şimdi backup falan uğraşmayayım sonuçta sistem dosyasıyla oynuyoruz çöker falan...En azından kafamda bi fikir oluştursun...

dosya halinde nasıl yollayacağım onu bilmiyorum :) ama istersen copy paste yaparak buradan göndereyim biraz uzun ama olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

quote:

quote:

dosya halinde nasıl yollayacağım onu bilmiyorum :) ama istersen copy paste yaparak buradan göndereyim biraz uzun ama olsun

Alıntıları Göster
    olabilir farketmez..kopyala yapıştır yap..

• quote:

olabilir farketmez..kopyala yapıştır yap..

Alıntıları Göster
    # begin build properties
    ro.build.id=MIUI
    ro.build.display.id=MIUI.1.9.30
    ro.build.version.incremental=109300
    ro.build.version.sdk=10
    ro.build.version.codename=REL
    ro.build.version.release=2.3.5
    ro.build.date=Fri Sep 30 10:27:44 CST 2011
    ro.build.date.utc=1317349664
    ro.build.type=userdebug
    ro.build.user=builder
    ro.build.host=bsprelease
    ro.build.tags=test-keys
    ro.product.model=u8800
    ro.product.brand=huawei
    ro.product.name=miui_u8800
    ro.product.device=u8800
    ro.product.board=u8800
    ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
    ro.product.cpu.abi2=armeabi
    ro.product.manufacturer=huawei
    ro.product.locale.language=en
    ro.product.locale.region=US
    ro.wifi.channels=
    ro.board.platform=msm7x30
    # ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
    ro.build.product=u8800
    # Do not try to parse ro.build.description or .fingerprint
    ro.build.description=libra_vision-userdebug 2.3.5 MIUI 1.9.30 test-keys
    ro.build.fingerprint=generic/libra_vision/vision:2.3.5/MIUI/1.9.30:userdebug/test-keys
    # end build properties

#
    # ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
    #
    keyguard.no_require_sim=true
    ro.com.android.dateformat=dd-MM-yyyy

ro.build.baseband_version=129005
    ro.telephony.default_network=0
    ro.telephony.call_ring.multiple=true
    rild.libpath=/system/lib/libril-qc-1.so
    rild.libargs=-d /dev/smd0
    ro.ril.enable.managed.roaming=1
    ro.ril.oem.nosim.ecclist=911,112,999,000,08,118,120,122,110,119,995
    ro.ril.emc.mode=2

wifi.interface=wlan0
    wifi.supplicant_scan_interval=15

mobiledata.interfaces=gannet0,rmnet0,rmnet1,rmnet2

ro.opengles.version=131072

ro.com.android.dataroaming=false
    ro.sf.lcd_density=240
    ro.config.hwfeature_slavecamera=yes
    ro.config.hwcameraset=63
    ro.config.hw_addsettingsdbex=1
    ro.config.hw_gcf_mms=true
    ro.config.wifi_chip_is_bcm=false
    ro.config.hwft_PNN_function=true
    ro.config.lowbattery_shutdown=1
    ro.config.endkeybehavior=true
    ro.config.hw_menu_unlockscreen=false

ro.config.PicMaxSize=5mp
    ro.config.hw_temperature_warn=true
    ro.config.hw_clocksetting=0

qemu.sf.lcd_density=240
    ro.com.google.locationfeatures=1

ro.media.enc.lprof.duration=30
    ro.media.dec.jpeg.memcap=20000000

ro.config.ringtone=MI.ogg
    ro.config.notification_sound=FadeIn.ogg
    ro.config.alarm_alert=ClassicAlarm.ogg

hw.secondary_mic=0

ro.com.android.dataroaming=true
    ro.url.legal=http://www.google.com/intl/%s/mobile/android/basic/phone-legal.html
    ro.url.legal.android_privacy=http://www.google.com/intl/%s/mobile/android/basic/privacy.html
    ro.com.google.clientidbase=android-google
    ro.com.android.wifi-watchlist=GoogleGuest
    ro.error.receiver.system.apps=com.google.android.feedback
    ro.setupwizard.enterprise_mode=1
    ro.setupwizard.mode=OPTIONAL
    persist.adb.notify=0

net.bt.name=Android

dalvik.vm.lockprof.threshold=500
    dalvik.vm.dexopt-flags=m=y
    dalvik.vm.heapsize=32m
    dalvik.vm.execution-mode=int:jit
    dalvik.vm.dexopt-data-only=1
    dalvik.vm.stack-trace-file=/data/anr/traces.txt

ro.additionalmounts=/mnt/emmc

• quote:

# begin build properties
    ro.build.id=MIUI
    ro.build.display.id=MIUI.1.9.30
    ro.build.version.incremental=109300
    ro.build.version.sdk=10
    ro.build.version.codename=REL
    ro.build.version.release=2.3.5
    ro.build.date=Fri Sep 30 10:27:44 CST 2011
    ro.build.date.utc=1317349664
    ro.build.type=userdebug
    ro.build.user=builder
    ro.build.host=bsprelease
    ro.build.tags=test-keys
    ro.product.model=u8800
    ro.product.brand=huawei
    ro.product.name=miui_u8800
    ro.product.device=u8800
    ro.product.board=u8800
    ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
    ro.product.cpu.abi2=armeabi
    ro.product.manufacturer=huawei
    ro.product.locale.language=en
    ro.product.locale.region=US
    ro.wifi.channels=
    ro.board.platform=msm7x30
    # ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
    ro.build.product=u8800
    # Do not try to parse ro.build.description or .fingerprint
    ro.build.description=libra_vision-userdebug 2.3.5 MIUI 1.9.30 test-keys
    ro.build.fingerprint=generic/libra_vision/vision:2.3.5/MIUI/1.9.30:userdebug/test-keys
    # end build properties

#
    # ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
    #
    keyguard.no_require_sim=true
    ro.com.android.dateformat=dd-MM-yyyy

ro.build.baseband_version=129005
    ro.telephony.default_network=0
    ro.telephony.call_ring.multiple=true
    rild.libpath=/system/lib/libril-qc-1.so
    rild.libargs=-d /dev/smd0
    ro.ril.enable.managed.roaming=1
    ro.ril.oem.nosim.ecclist=911,112,999,000,08,118,120,122,110,119,995
    ro.ril.emc.mode=2

wifi.interface=wlan0
    wifi.supplicant_scan_interval=15

mobiledata.interfaces=gannet0,rmnet0,rmnet1,rmnet2

ro.opengles.version=131072

ro.com.android.dataroaming=false
    ro.sf.lcd_density=240
    ro.config.hwfeature_slavecamera=yes
    ro.config.hwcameraset=63
    ro.config.hw_addsettingsdbex=1
    ro.config.hw_gcf_mms=true
    ro.config.wifi_chip_is_bcm=false
    ro.config.hwft_PNN_function=true
    ro.config.lowbattery_shutdown=1
    ro.config.endkeybehavior=true
    ro.config.hw_menu_unlockscreen=false

ro.config.PicMaxSize=5mp
    ro.config.hw_temperature_warn=true
    ro.config.hw_clocksetting=0

qemu.sf.lcd_density=240
    ro.com.google.locationfeatures=1

ro.media.enc.lprof.duration=30
    ro.media.dec.jpeg.memcap=20000000

ro.config.ringtone=MI.ogg
    ro.config.notification_sound=FadeIn.ogg
    ro.config.alarm_alert=ClassicAlarm.ogg

hw.secondary_mic=0

ro.com.android.dataroaming=true
    ro.url.legal=http://www.google.com/intl/%s/mobile/android/basic/phone-legal.html
    ro.url.legal.android_privacy=http://www.google.com/intl/%s/mobile/android/basic/privacy.html
    ro.com.google.clientidbase=android-google
    ro.com.android.wifi-watchlist=GoogleGuest
    ro.error.receiver.system.apps=com.google.android.feedback
    ro.setupwizard.enterprise_mode=1
    ro.setupwizard.mode=OPTIONAL
    persist.adb.notify=0

net.bt.name=Android

dalvik.vm.lockprof.threshold=500
    dalvik.vm.dexopt-flags=m=y
    dalvik.vm.heapsize=32m
    dalvik.vm.execution-mode=int:jit
    dalvik.vm.dexopt-data-only=1
    dalvik.vm.stack-trace-file=/data/anr/traces.txt

ro.additionalmounts=/mnt/emmc

Alıntıları Göster
    Teşekkürler şimdi denemeye başladım..birini silip kalanın değerini sıfır yapıp video çekimi yaptım ardından 1 yapıp video çektim..şimdi diğerini silip kalanını aynı şekilde 0 ve 1 olarak video çekimi yapıcam...videolardan hangisinde net ses veriyorsa ona göre ayarlayıp görüşme yapıcam bakalım ne olacak...Sonucu buraya yazarım..

• quote:

Teşekkürler şimdi denemeye başladım..birini silip kalanın değerini sıfır yapıp video çekimi yaptım ardından 1 yapıp video çektim..şimdi diğerini silip kalanını aynı şekilde 0 ve 1 olarak video çekimi yapıcam...videolardan hangisinde net ses veriyorsa ona göre ayarlayıp görüşme yapıcam bakalım ne olacak...Sonucu buraya yazarım..

Alıntıları Göster
    video çekiminde neredeyse hiç farketmedi sadece şu alttaki mikrofon değerini bırakıp onuda 0 yapınca biraz fark ediyor..Bende böyle iken arama yapıcam bakalım ne olacak..Hatta bi an iyice sıyırdım hw.primary_mic diye bir değer yazdım malum secandary 2. demek primary 1. demek ama daha berbat oldu video çekimindeki ses şimdi arkadaşı arıyacam onunla biraz konuşacam onun sonucunuda yazarım...

• quote:

video çekiminde neredeyse hiç farketmedi sadece şu alttaki mikrofon değerini bırakıp onuda 0 yapınca biraz fark ediyor..Bende böyle iken arama yapıcam bakalım ne olacak..Hatta bi an iyice sıyırdım hw.primary_mic diye bir değer yazdım malum secandary 2. demek primary 1. demek ama daha berbat oldu video çekimindeki ses şimdi arkadaşı arıyacam onunla biraz konuşacam onun sonucunuda yazarım...

Alıntıları Göster
    sonuç ne kardeş...

• quote:

Orijinalden alıntı: antibiotic1907

sonuç ne kardeş...

Az önce bir arkadaşımla konuştum ve sordum daha önce sesim boğuk geliyordu ya şimdi nasıl diye cevap olumlu yani iyi geliyor dedi...bakalım birazdan bi arkadaşla daha konuşacam ve konuşurken önce kulaklıksız 5 dk konuşacam daha sonra kulaklığı takıp soracam sesim nasıl geliyor diye...En net sonucu böyle alırız..Ona göre eğer sonuç yine olumluysa konu başlığını çözüm olarak değiştirip yaptığım değişiklikleri yazıcam...İnşallah çözülür artık milleti şu dertten kurtarırız...
  • quote:

quote:

sonuç ne kardeş...

Az önce bir arkadaşımla konuştum ve sordum daha önce sesim boğuk geliyordu ya şimdi nasıl diye cevap olumlu yani iyi geliyor dedi...bakalım birazdan bi arkadaşla daha konuşacam ve konuşurken önce kulaklıksız 5 dk konuşacam daha sonra kulaklığı takıp soracam sesim nasıl geliyor diye...En net sonucu böyle alırız..Ona göre eğer sonuç yine olumluysa konu başlığını çözüm olarak değiştirip yaptığım değişiklikleri yazıcam...İnşallah çözülür artık milleti şu dertten kurtarırız...

Alıntıları Göster
    Mesajım bulunsun. umarım çözülebilir bu sorun

CM7 Rom kullanıyorum. Dosyadan "hw.secondary_mic=0 " satırını olduğu gibi sildim. Kaydettim ve yeniden başlattım. Yaptığım denemeler sonucu sesin karşı tarafa bulanık ve derinden gitme sorunu ortadan kalktı. Fakat kulaklığı takınca önceden ses kalitesi çok güzeldi. Şimdi vasat bir hal aldı :) Mantığı nedir anlamadım.

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuenter -- 8 Ekim 2011; 2:05:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jujuenter

Mesajım bulunsun. umarım çözülebilir bu sorun

CM7 Rom kullanıyorum. Dosyadan "hw.secondary_mic=0 " satırını olduğu gibi sildim. Kaydettim ve yeniden başlattım. Yaptığım denemeler sonucu sesin karşı tarafa bulanık ve derinden gitme sorunu ortadan kalktı. Fakat kulaklığı takınca önceden ses kalitesi çok güzeldi. Şimdi vasat bir hal aldı :) Mantığı nedir anlamadım.

Edit: Ekleme

Alıntıları Göster
    SONUCU AÇIKLIYORUM GÖRÜŞMELERİ YAPMADAN ÖNCE GÖRÜŞMELERİ KAYDEDEN PROGRAM (((RECORD MY CALL))) PROGRAMINI KURDUM Kİ HEM SONUÇ NEYMİŞ KENDİMDE GÖREYİM DİYE...ŞİMDİ GEL GELELİM BEN BU YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİK İLE NORMAL YANİ KULAKLIKSIZ KONUŞMADAKİ NETLİĞİ SAĞLADIM..ANCAK JUJUENTER ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ KULAKLIKLA DENEMEDİM SONUÇ NEDİR BİLEMİYECEĞİM...HAAA BU ARADA GÖRÜŞME KAYDEDİLMİŞTİ ŞİMDİ OTURDUM TAKTIM KULAKLIĞIMI Bİ DİNLEDİM SES ÇOK NET VE ÇIZIRTISIZ ARKADAŞIMADA SORDUM HATTA ODA İYİ GELİYOR FALAN DEDİ..Bİ ARA BOĞUK GELİYORDU ONUN GİBİ DEĞİL DİMİ DEDİM DEĞİL DEDİ... ŞİMDİ GELELİM İŞLEME;;;

-Rootlu olmak şart
    -Root Explorer programını açıyoruz
    -System klasörüne giriyoruz ve üst taraftaki kutucuğun yanında r/w yazdığından emin oluyoruz.
    -Build.prop dosyasına basılı tutuyoruz açılan kutucukta aşağıda OPEN IN TEXT EDITOR yazısına dokunuyoruz.
    -Sayfanın ortasından sonra ro.config.hwcameraset=63 satırının altındaki ( hw.secondary_mic=0 ) satırını siliyoruz.
    -Biraz daha aşağıda bundan bir tane daha var ona dokunmayın değeri bende 0
    -Biraz daha aşağısındada ( ro.config.dualmic=true ) satırı var biz bu true değerini false yapıyoruz...

En son olarak kısayol tuşlarından 3 tane altalta çizği yani menü tuşuna basıyoru açılan menüden Save&Exit butonuna basıyoruz ve telefonu kapatıp açıyoruz...

Deneyenler sonucu buraya yazsın bendeki kontörleri bugün bitirdim arama yapamıyorum
    İNŞALLAH HERKESTE İŞE YARAR BENDE İŞE YARADI AMA BELLİDE OLMAZ

EEEE Bİ HAYIR DUASINI EKSİK ETMEZSİNİZ HERHALDE ŞU KARDEŞİNİZDEN

• quote:

SONUCU AÇIKLIYORUM GÖRÜŞMELERİ YAPMADAN ÖNCE GÖRÜŞMELERİ KAYDEDEN PROGRAM (((RECORD MY CALL))) PROGRAMINI KURDUM Kİ HEM SONUÇ NEYMİŞ KENDİMDE GÖREYİM DİYE...ŞİMDİ GEL GELELİM BEN BU YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİK İLE NORMAL YANİ KULAKLIKSIZ KONUŞMADAKİ NETLİĞİ SAĞLADIM..ANCAK JUJUENTER ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ KULAKLIKLA DENEMEDİM SONUÇ NEDİR BİLEMİYECEĞİM...HAAA BU ARADA GÖRÜŞME KAYDEDİLMİŞTİ ŞİMDİ OTURDUM TAKTIM KULAKLIĞIMI Bİ DİNLEDİM SES ÇOK NET VE ÇIZIRTISIZ ARKADAŞIMADA SORDUM HATTA ODA İYİ GELİYOR FALAN DEDİ..Bİ ARA BOĞUK GELİYORDU ONUN GİBİ DEĞİL DİMİ DEDİM DEĞİL DEDİ... ŞİMDİ GELELİM İŞLEME;;;

-Rootlu olmak şart
    -Root Explorer programını açıyoruz
    -System klasörüne giriyoruz ve üst taraftaki kutucuğun yanında r/w yazdığından emin oluyoruz.
    -Build.prop dosyasına basılı tutuyoruz açılan kutucukta aşağıda OPEN IN TEXT EDITOR yazısına dokunuyoruz.
    -Sayfanın ortasından sonra ro.config.hwcameraset=63 satırının altındaki ( hw.secondary_mic=0 ) satırını siliyoruz.
    -Biraz daha aşağıda bundan bir tane daha var ona dokunmayın değeri bende 0
    -Biraz daha aşağısındada ( ro.config.dualmic=true ) satırı var biz bu true değerini false yapıyoruz...

En son olarak kısayol tuşlarından 3 tane altalta çizği yani menü tuşuna basıyoru açılan menüden Save&Exit butonuna basıyoruz ve telefonu kapatıp açıyoruz...

Deneyenler sonucu buraya yazsın bendeki kontörleri bugün bitirdim arama yapamıyorum
    İNŞALLAH HERKESTE İŞE YARAR BENDE İŞE YARADI AMA BELLİDE OLMAZ

EEEE Bİ HAYIR DUASINI EKSİK ETMEZSİNİZ HERHALDE ŞU KARDEŞİNİZDEN

Alıntıları Göster
    http://hotfile.com/dl/131750227/66e86f6/build.prop.html

buda kendi build.prop dosyam örnek olarak bakabilirsiniz...

• quote:

http://hotfile.com/dl/131750227/66e86f6/build.prop.html

buda kendi build.prop dosyam örnek olarak bakabilirsiniz...

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun sorunu çözmüşsün de miui build.prop da dediğin komut yok o yüzden benim işime yaramaz sanırım bu çözüm . Ben ana konuda bir arkadaş volume hack uygulamasını tavsiye etmiş önce onu deneyeceğim işe yaramazsa da senin verdiğin satırı ekleyip deneyeceğim ( ro.config.dualmic=true ) belki işe yarar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvo' -- 8 Ekim 2011; 11:00:24 >

• quote:

hayırlı olsun sorunu çözmüşsün de miui build.prop da dediğin komut yok o yüzden benim işime yaramaz sanırım bu çözüm . Ben ana konuda bir arkadaş volume hack uygulamasını tavsiye etmiş önce onu deneyeceğim işe yaramazsa da senin verdiğin satırı ekleyip deneyeceğim ( ro.config.dualmic=true ) belki işe yarar :)

Alıntıları Göster
    O dediğin volume hack uygulamasını bende gördüm ama galiba kulaklık seti için geçerli o tam anlayamadım...Neyse artık benim sorun çözüldü ya o yeter bana

Bu arada dualmic değeri bende false olarak ayarlı..yani true idi ben falseye çevirdim..

• quote:

O dediğin volume hack uygulamasını bende gördüm ama galiba kulaklık seti için geçerli o tam anlayamadım...Neyse artık benim sorun çözüldü ya o yeter bana

Bu arada dualmic değeri bende false olarak ayarlı..yani true idi ben falseye çevirdim..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar az önce bi arkadaşımla konuştum oda aynı şekilde iyi net geliyor dedi daha önceden boğuk geliyor diyordu şimdi düzelmiş net geliyor falan dedi..Kulaklığı takıp bide öyle sordum şimdi daha net dedi Ses kayıt programıda çalışıyordu görüşme bitince dinledim gerçekten çok net ama biraz çok çok az yankı gibi bulanıklık yapıyor kulaklık taktığım kısımlar cızırtısız çok net

• quote:

Arkadaşlar az önce bi arkadaşımla konuştum oda aynı şekilde iyi net geliyor dedi daha önceden boğuk geliyor diyordu şimdi düzelmiş net geliyor falan dedi..Kulaklığı takıp bide öyle sordum şimdi daha net dedi Ses kayıt programıda çalışıyordu görüşme bitince dinledim gerçekten çok net ama biraz çok çok az yankı gibi bulanıklık yapıyor kulaklık taktığım kısımlar cızırtısız çok net

Alıntıları Göster
    başka deneyen var mı... ben denedim ilk konuşmada "ses daha net geliyor" dedi karşı taraf ama kesin sonuçlar için daha fazla deneğe ihtiyaç var, deneyen ya da deneyecek olan var mı ?

• quote:

başka deneyen var mı... ben denedim ilk konuşmada "ses daha net geliyor" dedi karşı taraf ama kesin sonuçlar için daha fazla deneğe ihtiyaç var, deneyen ya da deneyecek olan var mı ?

Alıntıları Göster
    walla kardeşim işte sende gördün sonucu kulaklık kadar olmasada netleştirdi yani..önceden konuştuğum arkadaşlarımdan azar işitiyodum şu telefonu kulağına tut diye..Şimdi çok net konuşuyorum...Çözülemeyecek sorun yoktur ama bikaç kişi olmuyor deyince hemen pes ediyoruz bu sefer ben öyle yapmadım çok araştırdım en sonunda sorunun gürültü engelleyiciden kaynaklandığını anlayınca aklıma bu yöntem geldi denedim oldu...

Şimdi herkesten rica ediyorum bu forumdaki ideos kullanıcılarının en azından %80 i rootludur...o kadar build dosyasını kurcalıyorsunuz o kadar görüşme yapıyorsunuz..Kurcalamışken bide bu sorun için dediğim yöntemi uygulayın millette anlasın düzelip düzelmediğini...Konuya bakılma sayısı 200 lerde ama cevap yok!!!

• quote:

walla kardeşim işte sende gördün sonucu kulaklık kadar olmasada netleştirdi yani..önceden konuştuğum arkadaşlarımdan azar işitiyodum şu telefonu kulağına tut diye..Şimdi çok net konuşuyorum...Çözülemeyecek sorun yoktur ama bikaç kişi olmuyor deyince hemen pes ediyoruz bu sefer ben öyle yapmadım çok araştırdım en sonunda sorunun gürültü engelleyiciden kaynaklandığını anlayınca aklıma bu yöntem geldi denedim oldu...

Şimdi herkesten rica ediyorum bu forumdaki ideos kullanıcılarının en azından %80 i rootludur...o kadar build dosyasını kurcalıyorsunuz o kadar görüşme yapıyorsunuz..Kurcalamışken bide bu sorun için dediğim yöntemi uygulayın millette anlasın düzelip düzelmediğini...Konuya bakılma sayısı 200 lerde ama cevap yok!!!

Alıntıları Göster
    Bu mikrofon konusunda ciddi sorun yasiyorum. Cidden ses gitmiyor ya :D Bagirarak konusuyoruz telefonda
    Oksijen yuklu android 2.3.5 var. Deneyelim bakalim....

• quote:

Orijinalden alıntı: tugay289

Bu mikrofon konusunda ciddi sorun yasiyorum. Cidden ses gitmiyor ya :D Bagirarak konusuyoruz telefonda
    Oksijen yuklu android 2.3.5 var. Deneyelim bakalim....

Benim telefon orjinal rom işe yaradı...Ancak custom romlarda build dosyası zaten düzenlenmiş olduğu için bi tane tek secondary_mic satırı oluyor genelde..Onun için nasıl yapılacağını bilmiyorum..Ama burdan bakıp kafanda bikaç yol uydurabilirsin umarım seninkide düzelir...Şu telefonun sorunlarından birini ortadan kaldırmış olursam ne mutlu bana...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.