Şimdi Ara

Mifare rc522 Rfid kartı Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , elimde Mifare rc522 Rfid kartı Yardım rc522 rfid kartı var raspberry pi 3 ile kullanmak için aldım .Lakin ben bunu, arada bir arduino veya raspberry pi olmadan direk pc ye bağlayıp nasıl data aktarımı yapabilirim (rs232 veya usb portu gibi )

• Gördüğün gibi spi arayüzü ile çalışıyor. Bilgisayarında spi çıkışı varsa neden olmasın.
  • elektronik bilgim ilkokul 5 diyeyim :D peki buna harici güç verip bu pinleri

Mifare rc522 Rfid kartı Yardım buna bağlayıp bunuda pcye takabilirmiyim? cevap evet ise nfc kartının pinlerinin üstündeki harfler rakamlar..vs bu resimdekinden farklı bunun bağlantı şemasını bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O şekilde olmaz da elinde arduino varsa basit bir program yazıp uart->spi dönüştürücü olarak kullanabilirsin. Arduinoyu sadece bir kere programlayacaksın, gerisi pc tarafında yürüyecek.

Program uart'tan oku spi'ya yaz, spi'dan oku uart'a yaz şeklinde. PC'ye usb ile bağlanacak.
  • Anladım teşekkür ederim, madem ugras gerekecek yine ben raspberry ile devam edeyim ozaman :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.