Şimdi Ara

Microsoft Wireless Laser Desktop 7000 Kullanan arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu klavye mouse setini aldım. Kutudan klavye için 2x AA pil; mouse için 1x AAA şarj edilebilir pil, bir adet şarj cihazı ve minicik usb receiver çıktı. klavyede bir sıkıntı yok çok kullanışlı, tuşlar çok konforlu ve tuşa'sı mükemmel. Lakin lazer Mouse; 1 saatlik şarzla 10 saniye, 2 günlük şarjla da 10 dakika dayanmakta idi vatan bilgisayara geri gönderdim bugün arızayı kabul edip değişim sözü verdiler. Bu seti kullanan arkadaşlar varmı? normal de lazer mouse'ın şarjı, normal kullanımla ne kadar süre gider. ve Oyunlar için kablosuz laser mouse'ların performansı nasıldır?

• Bugün Logitech MX 3200 LASER setini ve Microsoft wireless desktop 7000 setini denedim kuşkusuz 7000'i tavsiye derim. Evimde HTPC sistem var ve bu setin 8 metreye kadar çekme sorunu yok. Mouse ve klavye çok iyi çalışıyor. Oyun içi performansını şimdi denicem haber ederim sizi sevgiler :))
  • arkadaşın denemesi yalan olmuş
  • Hadi dene artık,nasıl oyunlarda performansı ? ...
  • arkadaş başka bir başlık altında beğendiğini belirtmiş sanırım bu başlığı unutmauş microsoft kullanmadım ama 6 senedir logitech wireless kullanıyorum hiç şikayetim yok ,e şimdikilerde benimkinden daha iyi olduğuna göre
  • Arkadaşlar daha bugün aldım 7000 set.Siyah olandan.Oyunlarda falan gayet güzel performansı.Mouse diğer setlere göre oldukça hafif.Microsoft mouse için kendisi özel pil üretmiş ve sadece 1 kere o pili takıp şarj ederek kullanmanız mümkün.Mouse süper ötesi.Klavyede aynı şekilde fazlasıyla hafif ve ince.Tuşlar oldukça sessiz.Alıcısı da flash bellekten küçük.Gerçekten kablosuz yani. Verilen paraya değiyor.
  • Arkadaşlar ; LOGITECH MX 5000 veya 5500 derim ... Microsoft'un tüm desktop setlerine sağlam fark atar !
  • Neden tavsiye edersin biliyomusun ? Logitech 3200 Wireless, radio frekanslı , 7000 ise Bluetooth... 7000 'i bi de Logitech'in MX 5000 veya 5500 modeliyle karşılaştır bakiim.,..

quote:

Orijinalden alıntı: burak_bt

klavyenin oyunda performansı nasıl deneyebildiniz mi? aynı anda 2-3 tusa basınca algılamama yapıyor mu veya wireless la ilgili çekme sorunu oluyormu? bilgilendirirseniz sevinirim. need for speed falanda deneyebilirseniz iyi olur.
  • Uzun süredir ms7000'i kullanmaktayım. En yukarda da belirttiğim gibi vatan bilgisayara geri iade ettiğim sorunluymuş değiştirdiler saolsunlar.
    Gözlemlerime gelince:
    Klavyesi mükemmel, tuşa hissi harika ve oyunlarda beş tuşa bile aynı anda bassanız takılma kitlenme gibi bir durumu olmuyor. Bunu da kardeşim farketti giutar Hero oynarken (oynayanınız malum bilir) çok fazla tuşa basarsanız kitlenme yapabiliyor. Lakin bu klavyede hiç sorun yaratmıyor. Kapsam alanı da ihtiyacın çok ötesinde.. ben 40" lcd ile beraber kullanıyorum bilgisayarı ve salonun diğer köşesinden bile çok rahat kullanabiliyorum. sadece 5 metre mesafeden 1080p görüntüyle detayları ve yazıları okuyamadığınız için yakından kullanmak daha mantıklı :)) klavyenin üst saydam kısmında 3 tane de fonksiyon tuşu var istediğiniz kısa yolları oraya atayabiliyorsunuz. (Mesela film, oyun, belgelerim klasörü, D, E, F sürücüsü vs.. )
    mouse'un şarjı fevkalade iyi. günlük full kullanımla yani oyun canavarıysanız 2 haftaya yakın gidiyor. ama normal kullanıcı için aylarca diyebilirim. Zaten stand şeklinde şık bir şarj cihazı var isterseniz kullanmadığınız zaman ona takılı bırakabilirsiniz. Ama ben ortalıkta fazla kalabalık sevmediğim için hiç kullanmadım öyle. fonksiyon tuşları çok kullanışlı özellikle çok sık kullandığım büyülteç tuşu harika; fokuslayacağınız pencerenin büyüklüğünü istediğiniz kadara ayarlayabiliyorsunuz. ve fotoshop tarzı detay çalışcağınız programlarda çok işe yarıyor ve benim gibi 4-5 metreden kullanıyorsanız lcd ile de çok işinize yarıyor.
    bu setten kesinlikle çok memnun kalırsınız. Biraz pahalı ama son kuruşuna kadar hak ediyor.

• kullanan bir arkadaştan oyunlarda az da olsa takılma yaptığını duymuştum ,bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

kullanan bir arkadaştan oyunlarda az da olsa takılma yaptığını duymuştum ,bilemiyorum

Bir kaç defa bende de yaptı. Sadece klavyede milisaniyelik gecikme oldu. Fakat bir arkadaşımın farklı marka klavye mouse setinde de aynı sorun daha fazla oluyormuş. Onun yorumuna göre klavye ile bilgisayar arasında sinyal bozucu yada parazit yapıcı mikrofon, hoparlör yada benzeri metal, manyetik cihazların etkiliyor olması.. dediğim gibi aylardır kullanmama rağmen bi elin parmaklarını geçmez mili saniyelik kaçırmalar. ki ben sürekli 2, 3 metre mesafeden kullanıyorum. Masa üstünde daha hiç kullanmadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraypi

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

kullanan bir arkadaştan oyunlarda az da olsa takılma yaptığını duymuştum ,bilemiyorum

Bir kaç defa bende de yaptı. Sadece klavyede milisaniyelik gecikme oldu. Fakat bir arkadaşımın farklı marka klavye mouse setinde de aynı sorun daha fazla oluyormuş. Onun yorumuna göre klavye ile bilgisayar arasında sinyal bozucu yada parazit yapıcı mikrofon, hoparlör yada benzeri metal, manyetik cihazların etkiliyor olması.. dediğim gibi aylardır kullanmama rağmen bi elin parmaklarını geçmez mili saniyelik kaçırmalar. ki ben sürekli 2, 3 metre mesafeden kullanıyorum. Masa üstünde daha hiç kullanmadım..

:)))) Milisaniyeyi ölçebiliyorsun yani..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.