Şimdi Ara

Microsoft'tan Raspberry Pi'ye rakip : Sharks Cove (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Elsa kullanıcısına yanıt
    "Herşey oyun mu ? herkes oyun oynamak zorunda mı ?" diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 31 Temmuz 2014; 13:35:43 >
  • Aslinda haber karti yanlis lanse ediyor. O fiyatla kesinlikle rasberry pi nin karsisina cikarilmis bir urun degil. Gelistiriciler icin calisma platformu olarak tasarlanmis. Bu acidanda kulmanisli gozukuyor. 300$ son kullanci icin fazla olasada, profesyonel isler icin hicde pahali degil. Profesyonel kullanimlar icin onbinlerce dolarlik donanimlar yazilimlar siradan seyler.

• Amd bu tür bir çözüm yapabilirse çok iyi olur. apu çözüm ile download'lık pc çok güzel olur. hem güç tüketim çok çok düşük olur. Hem download yapabiliriz hemde flim izlemek için çok güzel bir alternatif olur. intel atom ile çekilecek gibi değil ancak eziyet

• 300$ a laptop alınır lan. Geliştirici kartı dediğin nedir fazladan 2-3 I/O portu var. USB ile hepsi yapılabilir.

• 30 olmasın o? yanlış yazılmıştır muhtemelen yoksa çok saçmaymış

yanlış değilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi action4ever -- 1 Ağustos 2014; 4:29:31 >
  • Resme baktım, rasperry pi ye rakip yazısına baktım. Bu kart rakip ise 30$ falandır dedim. İyiymiş dedim. Fiyatı görünce ne alaka rakip filan dedim. Driver geliştirmek için olduğunu görünce de haberi yapanın yanlış yorumu olabileceğini düşündüm. Daha neler neler düşündüm ;) Yorum sizin...

• microzort olmuş fiyatıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 dolar mı, oha ya, sonra projelerimiz neden başarılı olmuyor, Microsoft neden kan kaybediyor diye ağlıyorlar.

Sene olmuş 2014, adamlar ancak 720p oynatabilen oyun konsolu piyasaya sürdüler, üstelik 1080p 60FPS oynatan rakip oyun konsolundan 100 dolar daha pahalıya

Şaka gibi, insanlık yıllardır kullandığı Full HD TV lerin hakkını verecek bir oyun konsolu beklerken, 720p ye gücü yeten bir oyun konsolu piyasaya sürmek, Microsoft' un ne kadar başarısız yönetildiğinin en somut örneği

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

"Sharks Cove kartının fiyatı 300$ olarak açıklandı."

Microsoft işte.

2 gün sonra da pahalı ve satılmıyor diye iptal ederler, kapatır, elemanları da işten çıkartırlar.

Ne pislik firma.

O kartı tasarlayanda o fiyatı ortaya çıkaranda o elemanlar işte. Adam akıllı ucuz ürün yasalarda işsiz kalmasalar

• ille de windows lisans bedeli dayayacaklar... mal 50 dolarsa 250 $ da lisans bedelidir kesin..

• quote:

Orijinalden alıntı: OgrenciPasosu

Apple kullanmadan Apple yorumu yapmayalım lütfen.
    Bilgisayarı sadece ekrankartı, ram ve işlemci kapasitesi olarak değerlendirenler Apple'ın başarısını anlayamazlar.

"ekrankartı, ram ve işlemci kapasitesi " başka ne olacaktı. Şu firmayı kendi malınızmış gibi savunmaktan vazgeçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhdrygn11

quote:

Bilgisayarı sadece ekrankartı, ram ve işlemci kapasitesi olarak değerlendirenler Apple'ın başarısını anlayamazlar.

"ekrankartı, ram ve işlemci kapasitesi " başka ne olacaktı. Şu firmayı kendi malınızmış gibi savunmaktan vazgeçin.

Apple'ın başarısını anlayamazsın işte.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bhdrygn11

quote:

Apple'ın başarısını anlayamazsın işte.

Başarı? Etrafınızda kaç tane mac kaç tane Windows kullanıcısı var? Iphone iyi eywallah ama pc sunucu vs konusunda oldukça başarısızlar. Piyasada sadece fotoğrafçı grafiker falan kullanıyor..

• anakart ibretlik

• önerdiğiniz bir anakart var mı?

• 300$ çok gibi geldi bana kazık

• ayol aynısı anam aynısı

• Bence akıllıca bir fiyatlandırma. Microsoft zaten istese bile Raspberry Pi'nin fiyatıyla rekabet edemez o halde yüksek bir fiyat çekip "premium" marka imajını devreye sokalım demişler. Şimdi hepbirlikte gülüyoruz ama sırf "marka aldım" kasıntısını yaşamak ve göstermek için şu cihaza 300$ verecek adamlar var dünyada, hatta bizim forumumuzda bile kaç tane çıkar bi silkelesen. Hayır aynı mantaliteyi başka markaların müşteri kitlesinden örnekleriyle biliyoruz, görüyoruz; "300$ fazla olsun, şu marka olsun" mantığı komik ama maalesef acı bir gerçek.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.