Şimdi Ara

Microsoft iki yeni amiral gemi Lumia modeli hazırlıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Suanda cebimizde bilgisayara yakın bir şey taşıyoruz ama tam olarak o değil. Benim kastettiğim şey cihazı cebimizden çıkarıp bir tvye ,monitere bağladığımızda pc niyetine kullanabilmek.Küçük kasa gibi yani.
  • 1020 nin kamerasını daha iyi bir ekran-işlemci-batarya-ram kombinasyonuyla buluştursalar iyi olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuksek

"Amiral gemisi" diye adlandırılan modeller ebat olarak gemi gibi olmak zorunda mı yahu.

Yoruma hala gülüyorum, çok hoş olmuş tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonafide

Suanda cebimizde bilgisayara yakın bir şey taşıyoruz ama tam olarak o değil. Benim kastettiğim şey cihazı cebimizden çıkarıp bir tvye ,monitere bağladığımızda pc niyetine kullanabilmek.Küçük kasa gibi yani.

Öyle zaten. :) Telefonu TV'ye bağlayabilirsin. Kablosuz klavye ve mouse ile bilgisayar oluyor.
  • yeni windowsphone copleri geliyore.hadi bakalim:-)

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

yeni windowsphone copleri geliyore.hadi bakalim:-)

Çöp demek için çok erken davranmışsınız.

Önce bir piyasaya çıksın sonra artıları eksileri bir kenara koyulur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lumia 930 şuan 1600 lira falan.herhalde bunlar 2500-3000 arası olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

Lumia 930 şuan 1600 lira falan.herhalde bunlar 2500-3000 arası olacak.

O zaman tıpkı şimdiki gib avucunu yalar. Millet o kadar para verdikten sonra iPhone veya Android amiral gemilerinden birini alır.
  • quote:

http://www.donanimhaber.com/cep-tel-yazilimlari/haberleri/Microsoft-Contiuum-yeni-donanim-gerektirecek.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

her ne kadar wp alt modellerde iyi satis yapsada firma imajini amiral gemisi modeller belirler. microsoft ancak diger platformlarda olamayan ozelliklerle donatilmis cok ustun bir amiral gemisi cikartirsa wp yi istedigi noktalara tasiyabilir. oteki turlu rakiplerinin ayni telefonu yaptiginda marketin geride oldugundan pazarin buyumuyor, pazarin buyuk olmadigi icinde marketin gelismiyor. bu sekilde wp ayni kisir dongude kucuk oyuncu olarak kiyida kosede kalmaya devam eder.

donanım önemli ama bence en belirleyici satışlarda marketin gelişmesi.

iste marketin gelismesi icinde wp kullanicisinin sayisinin artmasi gerek. yapilan oyunlari, uygulamalari her farkli platforma hazirlamasi ciddi emek ve maliyet istiyor. kullanici sayisi az olunca her sirket, her gelistirici bu zahmete girmek istemiyor yada cok ugrasmadan basit bir surum cikariyor. kisir dongude burda basliyor. market gelismedigi icin kullanicilar buyuk oranda uzak duruyor, kullanici sayisi yukselmiyor.

androidde ilk ciktiginda durumu ayniydi ama androidin ios dan farkli yeni seyler sundu. dosya paylasimi ve benzeri yerlerde daha genis ozgurluk, tek ureticiye bagli olmadiginda daha yuksek donanimli daha farkli modeller. ve uzun sure ios da olmayan dev buyuk ekranlar. farkli yenilikler sundugundan pazarda hizla zemin kazandi. wp ne yazikki boyle bir sey yok. rakiplerinde olmayipda sadece wp de bulabilceginiz bir fark. bir tek dusun donanimli telefonlarda biraz daha duzgun calismasi var. tek kullanici kazancida burdan geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

Lumia 930 şuan 1600 lira falan.herhalde bunlar 2500-3000 arası olacak.

O zaman tıpkı şimdiki gib avucunu yalar. Millet o kadar para verdikten sonra iPhone veya Android amiral gemilerinden birini alır.

aynen. MS androiddeki aynı donanımlı cihazlardan daha ucuza satmalı ki millet alsın. 2bin tl üstü para verip ne diye lumia alayım ki. adam gibi kaç tane oyun var. anasayfa haberlerine bakın sürekli ios ve android için güzel oyunlar çıkıyor. ama wm10 için tık yok gibi. ancak milletin sıkıldığı oyunlar daha yeni yeni geliyor.
  • ulan bi bitmediniz yahu 2-3 yıl sonra windowsphone zirvede olcak yok çok akıcı yok bilmem ne burdaki yorumlara güvenip sakın almayın çünkü ben böyle bi hata yaptım evlerden ırak aman aman allah belasını versin katil oluyodum böyle geri kalmış böyle dandik bi işletim sistemi olamaz abi kafayı yiyodum verdiğim parayamı yanayım ettiğim zarara mı berbat gecen 1 ayımamı iphone android kullanan adam katil olur bunda

• quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

ulan bi bitmediniz yahu 2-3 yıl sonra windowsphone zirvede olcak yok çok akıcı yok bilmem ne burdaki yorumlara güvenip sakın almayın çünkü ben böyle bi hata yaptım evlerden ırak aman aman allah belasını versin katil oluyodum böyle geri kalmış böyle dandik bi işletim sistemi olamaz abi kafayı yiyodum verdiğim parayamı yanayım ettiğim zarara mı berbat gecen 1 ayımamı iphone android kullanan adam katil olur bunda

Haklı olduğunuz yerler var çok oyun yada uygulama sevenler için yeterli bir sistem değil.Ama temel bir kullanıcı için gayet iyi siz fanatiklere bakmayın.En iyi ihtiyacınızı yine siz bileceksiniz ona göre seçiminizi yaparsınız.Para kolay kazanılmıyor.Ama windowsun şu konuda hakkını yememek lazım giriş seviyesinde kesinlikle lumia

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

ulan bi bitmediniz yahu 2-3 yıl sonra windowsphone zirvede olcak yok çok akıcı yok bilmem ne burdaki yorumlara güvenip sakın almayın çünkü ben böyle bi hata yaptım evlerden ırak aman aman allah belasını versin katil oluyodum böyle geri kalmış böyle dandik bi işletim sistemi olamaz abi kafayı yiyodum verdiğim parayamı yanayım ettiğim zarara mı berbat gecen 1 ayımamı iphone android kullanan adam katil olur bunda

zamaninda mesut cevik "bir platform marketi gelisecek diye alinmaz, gelismis marketi oldugu icin alinir" dediginde kendisini wp dusmani ilan edip nerdiyse linc edeceklerdi. ben boyle fanatiklik gormedim. daha fanatik gruplar illaki var ama telefon gibi uften puften bir seyi bu kadar vatan millet meselesi haline getiren baska bir grup daha olmamistir herhalde.

• Snapdragon 810 varsa ben yokum arkadaş. Saçmalık ötesi bir işlemci, eli mahkum firmaların kullanacağı bir işlemci. Microsoft bu işlemciyi kullanırsa zaten popüler olmayan sisteme bozuk bir işlemci eklemiş olur. İntel veya nvidia bana daha mantıklı geliyor bu yıl.

• LG'nin yükselmesinin sebebi uygun fiyat yüksek donanımdı. Aynı şekilde Microsoft da bu taktiği uygularsa patlama yapar..

• quote:

telefonlarda windows görüyorum da aklıma "acaba 10-15 sene sonra bilgisayarlarımızı cebimizde taşıyabilecek miyiz?" sorusu geliyor.

http://www.teknosa.com/urunler/125044811/reeder-w7ic-wifi-windows-tablet

Çeketin cebine sığar. Pantalonun cebi büyükse arka cebe de sığar. Bildiğin masaüstü windows 8.1 cebinde işte.

Hdmi girişide var. Tv'ye bağlayıp, klavye ve fare ekleyip masaüstü gibi kullanırsın.

Dediğiniz teknoloji günümüzde var zaten.

• psirik kullanıcısına yanıt
    Çöp bunlar hocam benim bahsettiğim oyun bilgisayarı ayarında bir cihaz cebimden çıkarıp tv bağlayınca istediğim oyunu oynayacağım vs vs
  • quote:

Çöp bunlar hocam benim bahsettiğim oyun bilgisayarı ayarında bir cihaz cebimden çıkarıp tv bağlayınca istediğim oyunu oynayacağım vs vs

Dostum sende abarttıkça abartıyorsun, çıkarttıkça çıkartıyorsun. Reeder saçma sapan bir marka olabilir ancak, toshiba, lenovo, asus vs. markalarında benzer ürünleri var.

Hdmi ile bağlayıp, 1080p film izlersin ancak tutupta bu cihazlardan 1080p, 2k, 4k gta 5 oynatmasını bekleme. Bir kere fan sistemi yok. Amaç oyunsa tabiki bir 10-15 seneyi bulur.
    Ancak yine de windows store'daki oyunları oynayabilirsiniz.

Son olarak bu cihazlardaki amaç oyundan ziyade, internet, office, sosyal medya vb. günlük uygulamaları çalıştırmak. Nihayetinde cebine sokabildiğin tam sürüm windowslu cihazlar var.

• psirik kullanıcısına yanıt
    Ben ilk mesajı atarken bunu kastederek attım. Cihazdan kastım telefon da değil onu da anlatamadım sanırım bir nevi mini kasa anlamında söylemiştim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.