Şimdi Ara

Mf3 10bin hangi tıp kafam çok karışık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar mf3 sıralamam 10436.Kayseri 9230 ile almış.Şansımı deneyeyim diyorum.Aydın'da her şey aklıma yattı ama sonra İzmir'e yakın diye hastaların İzmir'e gittiğini,Aydın'da çok vaka göremeyeceğimi öğrendim.Denizli'nin sistemi çok zormuş(aktif sistem deniyor) ve geçme notu 70.Samsun'da da 70 ve biraz baskıcı bir şehir olduğunu duydum.Kırıkkale'nin TUS başarısı yüksek diyorlar fakat köy gibi bir yer.Ankara'dan köy gibi bir yere gitmek istemiyorum ama Ankara'ya da çok yakın zaten.Çok karıştı kafam.Fikirlerinizi söyler misiniz?

NOT: TUS başarı sıralaması şöyleymiş

http://tip.kocaeli.edu.tr/docs/KlinikPuanSiralamasi.pdf

http://tip.kocaeli.edu.tr/docs/TemelPuanSiralamasi.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0623 -- 30 Haziran 2014; 21:34:10 >

• kırıkkaleden uzak dur hocam 6senede söve söve bitiremezsin insanı berbat sadece bir caddesi var ünide orada zaten işte o kadar hep ankaraya git gel yapmak zorunda kalırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: hücreçeperi

kırıkkaleden uzak dur hocam 6senede söve söve bitiremezsin insanı berbat sadece bir caddesi var ünide orada zaten işte o kadar hep ankaraya git gel yapmak zorunda kalırsın
    Mezuna kal ve kafanı karıştırmayacak bir Tıpa git.
  • hücreçeperi kullanıcısına yanıt
    Sık sık Ankara'ya gelerek geçmez mi ki hocam? 10binle en mantıklı yerler Denizli ve Kırıkkale çünkü
  • 2.senemdi zaten 3.sene çalışılmaz ki artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0623

2.senemdi zaten 3.sene çalışılmaz ki artık
    Erciyes gelebilir gibi.
    Gelirse iyi olur diye düşünüyorum, benim de sıralamam 10k çünkü.
    Mersin
    Manisa Celal Bayar
    Çanakkale Onsekiz Mart
    Samsun Ondokuz Mayıs
    Denizli Pamukkale
    Aydın düşünme aşamasındayım :(

herhangi birinde okuyan arkadaşlar;

Geçme notu kaç?
    Komiteler kaç hafta arayla?
    hocalarla öğrenci ilişkileri nasıl?
    Kadavraya öğrenciye diseksiyon izni veriliyo mu?
    yurt - ev ulaşım nasıl?
    Kütüphane yeterli mi ? memnun mu?
    5-6da TUS çalışmalarına vakit kalcak şekilde mi internlük geçiriyolar yoksa hastanede yatıp hastanede mi kalkıyolar?
    İngilizce ders var mı?
    gibi konularda bilgilendirirse çook faydalı olur.
    Forumda Kayseri ve Manisa hakkında yazı buldum, ama diğer üniversiteler için de ihtiyacımız var.
    Çünkü çok ortada bi sıralama gelirse sınırdan gelir kaçarsa sınırdan kaçar. Yanlış tercih yapmayalıım

• Evet ya gerçekten çok arada bir sıralama.Çanakkale 18 Mart Üniversitesini eğitim açısından çok iyi duymadım,Mersin'i de üniversitenin ve şehrin siyasi açıdan çok karışıklık yaşamasından dolayı düşünmedim.Aydın için dediğim gibi hastalar İzmir'i tercih ediyormuş.Daha çok bilgisi olan paylaşırsa çok güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0623 -- 30 Haziran 2014; 5:19:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0623

Evet ya gerçekten çok arada bir sıralama.Çanakkale 18 Mart Üniversitesini eğitim açısından çok iyi duymadım,Mersin'i de üniversitenin ve şehrin siyasi açıdan çok karışıklık yaşamasından dolayı düşünmedim.Aydın için dediğim gibi hastalar İzmir'i tercih ediyormuş.Daha çok bilgisi olan paylaşırsa çok güzel olur.
    Çanakkale tıp binasına 2000 yılında geçildiği için lablar çok iyi diye yorumları var öğrencilerinin.
    Ve kontenjan az olduğundan hocalarla iletişim de iyiymiş.

Çanakkalenin yanında Pamukkale de tercih edilesi duruyor, sınav sistemi sıkı yani.
    Her ne kadar çok şikayet edecek olsam da bu beni ders çalışmaya iter bence.
    Ve TUS bireysel bir sınav kabul ama üniversitenin ortalama TUS başarısı da öğrencilerinin çoğunun iyi olduğunu göstermez mi?

Samsun da köklü université, eğitim sistemini de beğenmeyen yok. Karadeniz'in en büyük eğitim araştırma hastanesi olması çok vaka görülmesini sağladığından öğrenciler için iyi bi deneyim oluyomuş.

Bazen çok abartıyorum gibi geliyo bu tercih işini ama 4 sene çalışmadım bari doğru tercihle iyi bi yere gideyim diye uğraşıyorum, hayırlısı.

Tıp okuyan arkadaşlar konuya bekleniyor

• Muğla düşünmüyor musun şepnnnm
  • quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhhlte

Muğla düşünmüyor musun şepnnnm
    aydın hakkında görüşleri alalım
  • Mersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOKEDİCİİİ

Mersin
    Bir samsunlu olarak gercekten 19 mayıs üniversitesini kesinlikle öneriyorum mükemmel bir kampüse sahip denize sıfır.dersler bakımından diğer üniversitelere göre zor olabilir ama şöyle bir sey var klasik sınavları yokmuş tamamı deneme şeklinde testmiş(bunu banada arkadaşımın abisi söyledi)bana göre en güzel yanıda üniversitenin kapısının önünden tramvaylar kalkıyo.arkadaslar bu arada benimde sıralamam 11bin(mf3 tıb) banada önerilerde bulunursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehopon55 -- 30 Haziran 2014; 9:58:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehopon55

Bir samsunlu olarak gercekten 19 mayıs üniversitesini kesinlikle öneriyorum mükemmel bir kampüse sahip denize sıfır.dersler bakımından diğer üniversitelere göre zor olabilir ama şöyle bir sey var klasik sınavları yokmuş tamamı deneme şeklinde testmiş(bunu banada arkadaşımın abisi söyledi)bana göre en güzel yanıda üniversitenin kapısının önünden tramvaylar kalkıyo.arkadaslar bu arada benimde sıralamam 11bin(mf3 tıb) banada önerilerde bulunursanız sevinirim

Alıntıları Göster
    samsun çok zormuş ama kimse tavsiye etmiyor giren herkes pişman basit bi tıpa gider tus çalışırdım diyolar

• Pamukkalenin egitimi cok iyi diye duymustum.Canakkale 18martta kuzenim uzmanlik yapiyor ve hocalarinin cok iyi oldugunu soyluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forbes

Pamukkalenin egitimi cok iyi diye duymustum.Canakkale 18martta kuzenim uzmanlik yapiyor ve hocalarinin cok iyi oldugunu soyluyor
    Büyük şehirlerden Aydın'a gelirseniz, dumur olabilirsiniz. Üniversite gerçekten dağın başında. Ulaşımı sıkıntılı. Çoğu kanser, tümor hastasının İzmir yakın olduğu için İzmir'e gittiği doğrudur, ama bi' o kadar da, kalıp hastalığını tedavi ettiren insan vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhhlte

Muğla düşünmüyor musun şepnnnm

Oo kanki :D 20 prof mu ne var orda ya ondan şey ettim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehopon55

Samsun ingilizce tıp olabilir 10700 ile almış en son.Karaladım biraz ama fotoğrafı ekleyebilirsem bir göz at istersen
     Mf3 10bin hangi tıp kafam çok karışık

• 0623 0 kullanıcısına yanıt
    bence ingilizce de okunmaz ya dersleremi çalışcan hocanın ne dediğinimi anlamaya çalışcan
    ktü tıp a kararverdim zaten galiba eger bidaa fikrim değişmezse hem o bölgenin atardamarı o bölgenin tüm nakilleri oraya gelio hastası çok hem köklü eğitimi tartışılmaz hemde sınıf geçme durumu baya basitmiş bide oraya giden bi arkadaşa sordum bilmem ne belgesi almış üniversite kalite manasında o yüzden çok cazip geldi biraz da yakın oluyo hem
  • Bozok niye yazmiyorsun? Hacettepede okursun iste.
  • balıkesirden kaç
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.