Şimdi Ara

mevcut sisteme yeni ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

imzadaki sistemi kullanıyorum. bugüne kadar oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım. yeni çıkan oyunları bile aa düşük tutarak full ayarlada oynayabiliyorum. işletim sistemi xp oldugundan henüz dx 10 denemedim. yakın zamanda sistemi upgrade etmek istiyorum. belki 4 gb ddr3 bellek ve ekran kartı gtx 275-285 düşünüyorum. sormak istedğim şey şu: mevcut anakarta bu takviyeleri yapabilir miyim? yoksa anakart kasa dahil bir değişikliğe mi gitmeliyim? bütçe sınırlaması şu an için yok. öğrenmek istediğim sadece şu anki sistemin ne kadarını kullanmaya devam edebilirim?

• şuanki sistemin şimdiki haliyle gayet güzel ve dengeli hazırlanmış..
    bir tarafını güçlendirsen diğer tarafı yetersiz gelebilir..
    bence bu sistemi hiç bozma..
    sistem güncellemek gibi bir düşüncen varsa bu sistem hala iş görüyorken sat..
    dengeli ve performanslı bir sistem olduğundan satmakta zorlanacağını sanmıyorum..
    hatta monitörü bile satabilirsin yerine full hd bir mobitör alabilirsin..

edit: anakartın ddr2 destekli ddr3 ram takamazsın..zaten bir getirisi olmazdı..
    ekran kartını değiştirebilirsin ama bu defa da işlemci yetersiz kalıp darboğaz oluşturacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 22 Eylül 2009; 12:09:08 >
  • güzel cevap, teşekkürler... bir süre upgrade'i ertelemek daha mantıklı gelmeye başladı bana da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

şuanki sistemin şimdiki haliyle gayet güzel ve dengeli hazırlanmış..
    bir tarafını güçlendirsen diğer tarafı yetersiz gelebilir..
    bence bu sistemi hiç bozma..
    sistem güncellemek gibi bir düşüncen varsa bu sistem hala iş görüyorken sat..
    dengeli ve performanslı bir sistem olduğundan satmakta zorlanacağını sanmıyorum..
    hatta monitörü bile satabilirsin yerine full hd bir mobitör alabilirsin..

edit: anakartın ddr2 destekli ddr3 ram takamazsın..zaten bir getirisi olmazdı..
    ekran kartını değiştirebilirsin ama bu defa da işlemci yetersiz kalıp darboğaz oluşturacak..

upgrate gerek olmadığına katılıyorum ancak işlemci 8400 den aşağı kalır değil. 3.6 da günlük kullandığım bir işlemci ve ben 2x sapphire 4870 ile hiç bir darboğaza düşmeden kullandım bilginiz olsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.