Şimdi Ara

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (2015) / Ground Zeroes (2014) [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
764
Cevap
14
Favori
30.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Optimizasyonu çok iyi.Oynanış , grafik vesaire on numara olmuş.TPP gelene kadar idare eder.
  • 20 tl bu oyun için güzel rakam, hele ki benim gibi mgs2 den beri seriyi pc ye bekleyenler için rüya gibi. :D Oynanışı baltalamaması için haftalar önceden xbox360 gamepad aldım ve gözüme takılan bir kaç hata dışında herşey harika.

Hata dediklerim ise.
    Dof(deep of field) yani bulanıklaşma yer yer nadiren azıtıyor ve dof konsolda olmadığı kadar yoğun. Kapatmak isterseniz kapatabiliyorsunuz ama aa dof ve o meşur yansıma efekti aynı ayarda(screen filter ayarı). yani dof u kapatmak isterseniz aa yı ve yansımayı da kapamak gerekeceksiniz. Diğeri hata değil sadece kütüphanede tek bu oyun büyük harfle yazılmış kro gibi. :D

Optimizasyonunu çok beğendim herşey sonda sadece shadow u ben genelde yükseğin bir altı tutarım. Bu halde 55 fps ortalama alıyorum. İşlemcime yüzde 50 küsür yük bindiriyor ekran kartını full kullanıyor oratalama 3.5 gb ram yiyor oyunda.
    Son nvidia driver kurulu
    Gtx 760
    İ5 2500
    8gb dd3 1333 mhz ram

Tüm ayarların low high görüntüleri ve performans bilgileri için aşağıdaki siteye göz atabilirsiniz
    http://community.pcgamingwiki.com/page/blog/_/features/port-reports/pc-report-metal-gear-solid-v-ground-zeroes-r168

Son olarak aman 1 saatte bitiyormuş aman çok kısaymış demeyin bizim gibi "taktikıl espiyonal ekşın" cı mgs severler için saatlerini geçireceğimiz bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.H.N -- 19 Aralık 2014; 0:36:37 >

• Phantom painle ayni olur dimi sistem gereksinimleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faithful Blood Day

Phantom painle ayni olur dimi sistem gereksinimleri

Evet, fark olmaz zaten teknoloji demosu gibi bakabilirsiniz bu oyuna, yani bunu kaldırıyorsa phantom pain'i de kaldırır.

Yağmur, ışıklandırma, objeler falan aşırı şekilde kullanılmış Ground Zeroes'ta.
  • Şu sene içerisinde gördüğüm en optimize oyun adamlar aşmış,grafiklerde şahane.
  • Arkadaşlar mayisa dogru tam sistem yenilecegim ama minimum sistemi karsilayamasina ragmen metal gear oyunlarini cok sevdigim icin bide indirimde gorunce instabuy yaptim suanda iniyor.

Suandaki sistemim ile acabilirmiyim ?

i5 2400
    4gb ram
    2 GB HD6390PRO PCı-E x 16 128 Bit ( ati readon hd 6390 ) sapphire 5500 yani

Dayz 50 arma 3 30 40 fps aliyorum lowda sizce acarmi

• http://www.youtube.com/watch?v=qBtrWuXiYAc&list=UUqa9HxNj4asJ6nS_dUNOJ2A

• oyun iyi hoşta 20 dakikada bitiyor oyun.bildiğin demo olmuş
  • amd de optimizasyon pek iyi sayılmaz.
    gpu usage sabit kalmıyor.
    cpu ya abanmamasına rağmen gpu oynak.
    shadow extra high da iken fps kaybına yol açıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reppu

amd de optimizasyon pek iyi sayılmaz.
    gpu usage sabit kalmıyor.
    cpu ya abanmamasına rağmen gpu oynak.
    shadow extra high da iken fps kaybına yol açıyor.

aynen hocam yine amd cpu düşmanı bir oyun fx 8150 gtx 770 ile ultrada 29 fps alıyor
  • Fx8350 ve 7950 ile sadece ssao kapalı ve shadow high , geri kalanlar en üstte olacak şekilde genel olarak sabit 60fps ile oynuyorum.Sadece helikopter pisti taraflarında ve arada sırada 45-50'lere düşüyor ama çok aşırı oynanışı etkileyecek birşey göremedim.

770 ile 29 fps almanız normal bir durum değil.Ayarlardan Frame Rate limitini 30'a indirimediniz değil mi ?

@Faithful Blood Day

Hocam yazdığınız oyunlarda o fpsleri alıyorsanız bunda da o civarlarda oynarsınız diye tahmin ediyorum.Ama emin olamadım , yanlış yönlendirmeyim.Gerçi zaten almışsınız deneyince sonuçları buraya yazarsanız merak eden veya sistemi sizinkine yakın arkadaşlar varsa bilgilenmiş olurlar.

@GeyikSebastian

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem3463 -- 19 Aralık 2014; 14:30:02 >
  • o ayarları kapatırsak 60 ı buluyoruz zaten.
    ama ssao ve shadow dan kısınca oyunun havası değişiyor.
    770 le 29 alması normal.
    tüm ayarları fullediğimde %99 gpu kullanımında 30 fpsleri gördüm.
    kartım 280x.
    o anlarda 2 gb vram i geçiyordu.
    770 le illaki sorun yaşanır.
  • Optimizasyon harika, benim dandik z580 i5, gt635m ile iyi fps aldım, belli bir süre sonra ısındığı için speedstep yüzünden fps düşüyor ama iyi. Acaba x360ce emulatoruyle düzgünce oynayabilen var mı? Tuşlar değişik yerlerde. Bu yeni oyunlarda sık olmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reppu

o ayarları kapatırsak 60 ı buluyoruz zaten.
    ama ssao ve shadow dan kısınca oyunun havası değişiyor.
    770 le 29 alması normal.
    tüm ayarları fullediğimde %99 gpu kullanımında 30 fpsleri gördüm.
    kartım 280x.
    o anlarda 2 gb vram i geçiyordu.
    770 le illaki sorun yaşanır.

4 gb yalnız kart.bütün ayarlar fullde düşüş yaşadım biraz.acaba çok ısınmamı yaşıyorum.70 derece gördü oyunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 19 Aralık 2014; 17:51:02 >
  • Arkadaşlar oyunun optimizasyonu çok iyi 760 ile tüm ayarlar full sadece shadow high ve oratalama 55 alıyorum. 770 de 30 fps alınıyorsa son mgs için çıkan driver kurulu değil yada farklı bir problem var optimizasyonu herkes övüyor! 4gb ram i olanlar tarayıcınızı ve arkada çalışan ram yiyen programları kapatmanızı öneririm. Oyun ortalama 3.5 gb ram yiyor dar boğaz yapmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.H.N

Arkadaşlar oyunun optimizasyonu çok iyi 760 ile tüm ayarlar full sadece shadow high ve oratalama 55 alıyorum. 770 de 30 fps alınıyorsa son mgs için çıkan driver kurulu değil yada farklı bir problem var optimizasyonu herkes övüyor! 4gb ram i olanlar tarayıcınızı ve arkada çalışan ram yiyen programları kapatmanızı öneririm. Oyun ortalama 3.5 gb ram yiyor dar boğaz yapmasın.

oyun kopya olmasından dolayı olabilir mi.valla bütün ayarlar sonda 30 fps.kilitde kapalı
  • Şu Ubisoft azıcık bir şeyler öğrensin şu adamlardan.
  • erdem3463 kullanıcısına yanıt
    Açmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Faithful Blood Day

quote:

Orijinalden alıntı: C.H.N

Arkadaşlar oyunun optimizasyonu çok iyi 760 ile tüm ayarlar full sadece shadow high ve oratalama 55 alıyorum. 770 de 30 fps alınıyorsa son mgs için çıkan driver kurulu değil yada farklı bir problem var optimizasyonu herkes övüyor! 4gb ram i olanlar tarayıcınızı ve arkada çalışan ram yiyen programları kapatmanızı öneririm. Oyun ortalama 3.5 gb ram yiyor dar boğaz yapmasın.

oyun kopya olmasından dolayı olabilir mi.valla bütün ayarlar sonda 30 fps.kilitde kapalı

Sanmıyorum ama bu kojima yaparmı yapar. Zaten oyunun içinde 4-5 tane dosya var ve çıkar çıkmaz kırmışlar, belki kopya koruması bile yok oyunun. Bir ihtimal korsancılar için 30 fps kilit koymuş olabilirler ama sanmıyorum başka şeylerde ara bence. msı afterburner kur değerlere bak derim.

Şimdi aklıma geldi nvidia kullanıyorsan kontrol panelde "üçlü ara bekleme"(ingilizce "triple buffering" olması lazım) açsana! Vsync açık olduğunda bu meret kapalıysa ve fps 60 dan aşağıda bir değerde ise şak diye 30 a kitliyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.H.N -- 19 Aralık 2014; 20:05:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SilentPower

Şu Ubisoft azıcık bir şeyler öğrensin şu adamlardan.

O zor işte hocam senelerdir sorunları aynı yaptiklari farkli birsey yok iyi yönde.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.