Şimdi Ara

Meslek Seçimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
2
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günaydın arkadaşlar .. ben lise 4'üm bu sene ve ygs-lygs malum ancak hala meslek konusunda kararsızım ve TM eşit ağırlık okuyorum ancak iyi bir işim maaşım olsun istiyorum ancak kafamı kurcalayan bir soru da -- bu sene ve seneye hazırlanıp sayısaldan mı girsem diye düşünüyorum sizce hangisi daha mantıklı çok kararsız kaldım

• Merhabalar, bence maaşı ilk etapta hiç düşünme. Meslek seçiminde önemli olan şey hem sevdiğin, yatkın olduğun hem de ortalama da olsa belirli maaşla iş bulabileceğin mesleği tercih etmek. Maaşı çok diye sevmediğin bölüme girersen seneler geçmez, iş hayatı da sıkar. Sevdiğin ama iş bulamadığın bir meslek sahibi olursan da yine mutsuz olursun, aradaki kesişim kümesini bulmak lazım. İlgi duyduğun mesleğin mezunlarıyla konuşmaya çalış. Harika meslek diye bir şey yok, hepsinin artısı eksisi vardır tercihlerini kendine göre yapacaksın sonrasında. Benden bu kadar, hakkında hayırlısı olsun
  • Senin dusunmen gereken hakim mi olsam savci mi olmali :-) yeni baslayan 5kusurle basliyo 10a kadar cikiyon galiba yada unlu avukat olursan onun siniri yok zaten sayisala gecme konusunu sana dusunduren nedir bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye etmem tm de az cok bi basarin varsa zaten kal basarini yukselt oda yoksa mfde hic tutunamassin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkürler arkadaşlar :)
  • Senin için bir söz

"Bir şeyi yaparken mutlu ve verimli olabiliyorsanız, o iş için dünyaya gelmiş olma ihtimaliniz yüksektir"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.