Şimdi Ara

MESLEĞİMİ BIRAKMALI MIYIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese.Hayatımla ilgili bir karar alma aşamasındayım ve fikirlerinize gerçekten ihtiyacım var.Antalya/Kumluca da yaşıyorum.28 yaşına gelmek üzereyim.Yaklaşık 6 yıl önce babamı kaybettim ve üniversiteyi bırakıp,baba mesleği olan sebze meyve komisyonculuğunu devam ettirmeye başladım.İşimi sevmiyorum.Hep denedim sevmeyi ama olmuyor ve günden güne hayallerimi kaybediyorum,mutsuzlaşıyorum.Çok güzel bir kazancı var bunu inkar edemem.(Çok riskli bir iş,paranızı tüccarlardan alabilirseniz eğer).İşin risk durumu ve stresi sizi çok yıpratıyor.Konuyu uzatıp sizi daha fazla sıkmak istemiyorum.Kafamda iki düşünce var;

1-Mesleği bıraksam dahi aylık kira ve diğer gelirlerimle elime iyi bir para geçiyor.Eşimle birlikte Antalya merkeze taşınıp bu parayla dikkatli harcamalar yaparak birkaç yıl kendimizi geliştirmek istiyoruz. (yabancı dil,spor,dans,müzik aletleri vs.).Daha sonra yeni bir işe atılmak istiyorum.

2-Mesleğimi sevmeye çalışarak,gençliğimi bu işte ve bu bölgede harcayarak çok iyi para kazanmaya devam etmek.Kendini geliştirememiş az yönlü bir birey olarak kalacağım ama iyi para kazanacağım.(tabi ki ülke ekonomisinin durumu ortada.Riskli iş olduğunu söyledim.Çalıştığım firmaların tüccarların batması demek benimde bir anda batabileceğim anlamına geliyor)

Siz olsanız ne yapardınız ?

• Üniversite bölüm neydi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uluslararasi tic. ve finansman paü.Tabi dedigim gibi hazirliktan sonra 1. sinifta birakmak zorunda kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu 2 adet acilmis.Kapanabilir

• birkaç yıl kendimizi geliştirmek istiyoruz. (yabancı dil,spor,dans,müzik aletleri vs.).

fasa fiso bunlar..

elindekiyle yetin iş kurmak çok zor..
    sevmesende yapmak zorundasın..

kurulu düzeni bırakmak akıl karı değil..

eldeki bir kuş daldaki iki kuştan daha değerlidir
  • Ortalarında falan bıraktıysan devam etmeyi düşünebilirsin diyecektim.
    Açıktan devam edebilirsin belki. Ben açıktan maliye bitirdim, çok zor olmadı.

Yeni bir iş kurmak isteyen o işle ilgili baya bilgiye sahip olmalı. Yoksa kolay batar. Mesela bir arkadaş pazarcı olmaya çalışıyor, hale gidip domates alıyor diyorlar toptan kilosu 80 kuruş. Alıp pazara götürüyor bi de ne görsün, pazarda herkes domatesi 80 kuruştan satıyor. Nasıl olur bu halde zaten bu kadar, siz nasıl satıyorsunuz diyor. Meğer halde bilmeyene 80 kuruş, devamlı müşteriye 40 kuruştan satılıyormuş domates. İşi bırakıyor arkadaş biraz zararla.

• işini bırakıp başka bir işe girsen ?

• ticaret yapacaksan mesleğini bırakma, zaten yaptığın iş ticaret ,, yaptığım işten keyif almıyorum diyorsan mesleğinle bağlantılı olarak tırcılık yapabilirsin, al sebzeleri meyveleri yükle tırına yürü moskovaya,münihe londraya , git oraları gez,yabancı dilini geliştir,tarihi turistik yerleri keşfet,bunu hem iş hem eğlence olarak düşün

https://www.youtube.com/watch?v=olTYC2QSeVg

• Eğer ben olsaydım bu meslekle olan ilişkimi kesmezdim.İşin yoğunluğunu azaltıp başka bir alana yönelirdim.
    Örneğin babam elektrik malzemeleri satan bir dükkanın ortağıydı, şimdi ise emekli olmasına rağmen elektrik teknisyenliği yapıyor.
    Babam şuan teknisyenliği parası için değil de keyfi için yapıyor diyebilirim.

Bence hayattan sıkılmamak için keyif için bile olsa çalışmalısın Hocam.Benim kendimce fikrim bu Hocam ama senin kararını bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cola Contains Caffeine

Eğer ben olsaydım bu meslekle olan ilişkimi kesmezdim.İşin yoğunluğunu azaltıp başka bir alana yönelirdim.
    Örneğin babam elektrik malzemeleri satan bir dükkanın ortağıydı, şimdi ise emekli olmasına rağmen elektrik teknisyenliği yapıyor.
    Babam şuan teknisyenliği parası için değil de keyfi için yapıyor diyebilirim.

Bence hayattan sıkılmamak için keyif için bile olsa çalışmalısın Hocam.Benim kendimce fikrim bu Hocam ama senin kararını bilemem.
    Empati ile cevap verdiğin için tesekkür ederim.Söylediklerini dusunecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos_07

ticaret yapacaksan mesleğini bırakma, zaten yaptığın iş ticaret ,, yaptığım işten keyif almıyorum diyorsan mesleğinle bağlantılı olarak tırcılık yapabilirsin, al sebzeleri meyveleri yükle tırına yürü moskovaya,münihe londraya , git oraları gez,yabancı dilini geliştir,tarihi turistik yerleri keşfet,bunu hem iş hem eğlence olarak düşün

https://www.youtube.com/watch?v=olTYC2QSeVg

Yapmis oldugum meslek günlerce uzak olunabilecek bir meslek değil.Öyle olsa idi zaten neden sorunum olsun ki meslegimle ? Tesekkur ederim :)

• Bence düzeni bırakma hocam. Mevcut işini devam ettirip kendini başka alanda geliştirmeye devam et.

• Bence isini birakma aga yeni bi duzen kurmak zor su aralar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • güzel bir pasif gelirin + iyi bir aktif gelirin var. dişini sıkarak calıstır ve para biriktir. bu sırada biriktirdiğin paralarla yatırım fırsatları kovala. 35 40 yaşında emekli olur mis gibi hayatına devam edersin. erken emeklilik büyük nimet. biz köleler ölene kadar calısacaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 16 Şubat 2019; 2:23:17 >
  • Troll konu

Çünkü günümüzde komisyoncuları terörist olarak görüyor bazı kesim ona vurgu yapmak istiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

Troll konu

Çünkü günümüzde komisyoncuları terörist olarak görüyor bazı kesim ona vurgu yapmak istiyor
    Konu troll değil dostum.

Cevap yazan herkese teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.