Şimdi Ara

Mesh Bağlantı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, benim 3 tane modemim var ve uydunet kullanıyorum.
    -Motorola SB5101 Cable Modem
    -Airties RT-205
    -TP-Link WR740N

2 tanede bilgisayarım var. Masaüstü ve laptop. Şuan 2 bilgisayarda aynı yerde duruyor.TP-Link'i Motorolaya ethernetle bağlamıştım. İki bilgisayarda TP-Link'e bağlanıyordu. Masaüstü ethernet ile laptop wireless ile. Masaüstünü başka bir yere taşıcam onda kablosuz bağlanamıyorum ethernet ile bağlanabiliyorum. Ek bir cihaz almak istemiyorum. Airties modemide o bilgisayarım yanına koymayı düşünüyorum ve modemin mesh özelliği ile TP-Link'e bağlanıp ordan interneti almasını istiyorum ama sorun Airties etrafındaki tüm internetleri görüyor ama TP-Link'i görmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şuanda Kullandığım Bağlantı:
     Mesh Bağlantı Sorunu

Yapmak İstediğim Bağlantı:
     Mesh Bağlantı Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wwoollff -- 26 Ağustos 2013; 18:00:07 >

• Dostum şöyle bir durum var, TPlink modemde mesh özelliği olmadığı için rt-205 ile eşleştiremez. Mecburen rt-205 modeme Tplink'ten bir kablo çekmen lazım.

Buna ek olarak Rt-205 modemin de web arayüzünden DHCP özelliğini kapatman gerekiyor.

Web arayüzüne 192.168.2.1 veya 192.168.1.1'den girebilirsin.

umarım yardımcı olabilmişimdir :)
  • Tüm ayarlarım tamam sadece airties tplink'i görmüyor. Ama tp-link airties'i görüyor. Airties'lerde mesh varmış tplink'de wds var.
  • dediğim gibi o sorunu ancak kablo çekerek çözebilirsin dostum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.