Şimdi Ara

MESAJ GÖNDERİLİYOR. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
2
Favori
53.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ıslemlerı bende yaptım aynı seylerı soyledıler ancak ben yurtdısında kullanıyorum ve bu sms ler faturama yansıyo 0.6993 tl olarak canlıekran kapalı hersey kapalı oldugu halde baska bılgın ve dıger arkadasların bılgısı varsa sevınırım ne yapmalıyım.hazırran 2012 faturamda 40 adet vergıler dahıl 1 sms 1 tl oldugundan 40 tl ekstra fatura gelmıstır.tel numaram yenı 3 aylık bılen 10 kısı yok hattımı bırde bankalar mesaj gonderır onlar ucretlıdır dıyo bılen kımse yok allhım yaaa...ne yapıcam yardımcı olur ne olur :(( baska olay sony erıcsson arc s tel markası...
  • bende de var bu olay. 128 kart aldıktan sonra başladı evet.. kesin çözüm nedir şimdi bilen var mı
  • AVEA nı tövbe !

Eşim ve annem 1 haftadır telefon kullanamıyorlar. Olay 128kb lık sim kartı vermeleri bu da telefona uyum sağlamıyor 128kb lık sim kartının ne farkı var diyeceksiniz elle tutulur hiçbir getirisi yok tamamen cacık diyebileceğimiz reklam mesajları yönlendirme bilgilendirme vs. ıvır zıvır şeyler için.

İllede alacağım diyorsanız kartın paketini açmadan hemen bayide bakın kaçlık kart diye 32kb yada 64kb olsun onlar sorunsuz yoksa Avea Trophy ye sizde başlar sonra kel kalırsınız stresten.

Birde telefonları aç-kapa mesaj at yapan arkadaşlar dikkat edin bu işlem uzun sürüyor ise telefonu ısıtmaya başlıyor, eşime 24 saat öyle kalsın kendini ayarlıyor güncelliyor vs. diye müşteri hizmetlerinden zırvalamışlar akşam telefona bakayım dedim cihaz fırın gibi olmuş kapattım hemen.

Aveamı

• Bu gece Avea'ya geçtim. Ben de "yine mi?" dedim. Ancak forumdaki tavsiyeleri uyguladım, şu an sorun yok.
  • Bu durumun çözümü nedir ? Her arama sonrasında mesaj gönderiliyor diye bir ibare çıkıyor. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: AERN

Bu durumun çözümü nedir ? Her arama sonrasında mesaj gönderiliyor diye bir ibare çıkıyor. :(

Bunu yaptım:
    quote:

Arkadaşlar, ben ilk önce ##002# arama tuşuna bastım, sonrasında da #330*0000# arama tuşuna bastım.

bunlar arama aktarma ve engellemeleri iptal ediyormuş. Kendim de arama ayarlarına girip bunları iptal ettim.Ve Sonra bunu yaptım:
    quote:

Telefonu kapattım. Bataryasını ve sim kartını söktüm, geri taktım.

Bir de AVEA canlı ekran ayarları var, Avea menü içinde. Onu da kapattım. Sorun Çözüldü.

• quote:

Orijinalden alıntı: sagun18

quote:

Bu durumun çözümü nedir ? Her arama sonrasında mesaj gönderiliyor diye bir ibare çıkıyor. :(

Bunu yaptım:
    quote:

Arkadaşlar, ben ilk önce ##002# arama tuşuna bastım, sonrasında da #330*0000# arama tuşuna bastım.

bunlar arama aktarma ve engellemeleri iptal ediyormuş. Kendim de arama ayarlarına girip bunları iptal ettim.Ve Sonra bunu yaptım:
    quote:

Bir de AVEA canlı ekran ayarları var, Avea menü içinde. Onu da kapattım. Sorun Çözüldü.

olmadı :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AERN -- 15 Temmuz 2012; 14:24:50 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sagun18

quote:

Bunu yaptım:
    quote:

quote:

olmadı :((

Son çare: Face ya da twitter sayfasına girip, durumu anlatın ve yeni sim kart isteyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagun18 -- 15 Temmuz 2012; 14:41:27 >

• Öyle yaptım bakalım, yeni sim kart istedim, cevap bekliyorum. Umarım sorun çözülür. Bir de aramayı meşgule atınca 3 seçenek geliyor.
  • başta bende uğraştım mesajla
    avedanda aramışlardı olmadı .
    başka hattı (turkcel) benim tele çıkartıp takınca oldu bir kaç defa yapmak zorunda kalmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

başta bende uğraştım mesajla
    avedanda aramışlardı olmadı .
    başka hattı (turkcel) benim tele çıkartıp takınca oldu bir kaç defa yapmak zorunda kalmıştım

bunu da bir deneyim bakalım. Umarım düzelir.
  • Ben de geçtiğimiz ay(Haziran 2012) yeni nesil 500 ekstra tarifesiyle aveaya geçmiştim. İlk başlarda sürekli gönderiyordu. Müşteri Hizmetleri yetkilisine bu sorunun:
    1 Şarjımdan çaldığı
    2 En azından kime gönderdiğini bilirsem rahatlayacağımı
    3 Çiftlik mi yönettiklerini sorup kendi kendine sms lerin cirit atmasının anayasayla güvence altına alınmış haberleşme hürriyetimin gizliliği ilkesiyle nasıl bağdaştırdıklarını sordum.
    1 gün içinde şıp diye kesildi sms'ler. Cihazı değiştirmeme rağmen tekrar etmiyor. Avea yı BTK ya şikayet edip ya çevirdiği gizli işleri açıklamasını ya da bu sorunu derhal çözmesini sağlamalıyız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ratatuy
    Avea yı BTK ya şikayet edip ya çevirdiği gizli işleri açıklamasını ya da bu sorunu derhal çözmesini sağlamalıyız.

+1
  • konuyu hortlatcam fakat benimde başımda aynı durum.
  • 500 ü arayin cözüyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bizde de var nokia c1 kullanıyoruz her aramadan sonra mesaj gönderiliyor diyor geçen senede olmuştu kurcalamıştım düzelmişti şimdi ne yaptığımı unuttum sorunu çözenler varmı ?
  • operatör değişikliği yapıp avea ya geçtim,her aramadan sonra ve tlf açıp kapatmadan sonra kısa mesaj gönderiliyor yazısı çıkıyor.Müşteri hizmetlerini aradım avea sim menüde canlı ekranı kapat dediler yaptım sonuç vermedi 24 saat sonra geçmezse yeniden arayın dediler.Sorunu çözen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mugumrah

operatör değişikliği yapıp avea ya geçtim,her aramadan sonra ve tlf açıp kapatmadan sonra kısa mesaj gönderiliyor yazısı çıkıyor.Müşteri hizmetlerini aradım avea sim menüde canlı ekranı kapat dediler yaptım sonuç vermedi 24 saat sonra geçmezse yeniden arayın dediler.Sorunu çözen var mı?

canlı ekran ve/veya kartizim servislerini kapatıp cihazını 2 saat sonra kapat acın tamamiyle. eger duzelmezse mh ni arayıp bu işlemi yaptım ancak duzelmedi. sanırım simkart degişmesi gerekiyor diyin. mh leri bulundugunuz yerin en yakın iletisim merkezine simkart yolluyor. onu ucretsiz alıp kullanırsınız.
  • Büyük ihtimalle operatörden kaynaklanıyordur ama başka bir tel ile hattını denemeyi deniyebilirsin alternatif olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmety12

Büyük ihtimalle operatörden kaynaklanıyordur ama başka bir tel ile hattını denemeyi deniyebilirsin alternatif olarak.

eger bir kez yapıyorsa her cihazda yapacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.