Şimdi Ara

Mersin antalya yolu son durum nedir? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
9
Favori
107.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaza 20-25 km daha kısalır o kadar oda 30-40 dk eder.
  • Mersin 1-0 önde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yolun tamamlanması yetmez, Mersin Silifke arasının kuzeye kaydırılıp, yolun yerleşim yerlerinin dışından gitmesi sağlanmalı.
    Bu kesimin büyük kısmı yerleşim yerlerinden geçtiği için 50 km hız sınırına takılıyoruz.
    Tabii en önemlisi mevcut otobanın Taşucuna kadar uzatılması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 sonuna bitecek deniyor acaba bu konuda bilgi sahibi biri var mı? (konuyuda hortlattım biraz ama :) )
  • mymett M kullanıcısına yanıt
    2017 yi bulur o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

2017 yi bulur o

ya hocam 2017 de bitsin ben başka bişey istemem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mymett

quote:

2017 yi bulur o

tahminim 2017 son çeyrekte filan biter. hem alan çok zorlu hemde gerekli ilgi gösterilmiyor. istanbuldaki yol yapımlarına gösterilen ilgi yi gösterseler 1 senede de biter. ama daha anamur gazi paşa arasına türkiyenin en büyük 3. tüneli yapılacak. şuanda sadece belli yerlerdeki yollar bitmiş durumda. sanırsam antalya il sınırına kadar. antalya tarafındaki yollarda bile kazma vurulmuş değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mymett

quote:

2017 yi bulur o

tahminim 2017 son çeyrekte filan biter. hem alan çok zorlu hemde gerekli ilgi gösterilmiyor. istanbuldaki yol yapımlarına gösterilen ilgi yi gösterseler 1 senede de biter. ama daha anamur gazi paşa arasına türkiyenin en büyük 3. tüneli yapılacak. şuanda sadece belli yerlerdeki yollar bitmiş durumda. sanırsam antalya il sınırına kadar. antalya tarafındaki yollarda bile kazma vurulmuş değil.

aynen hocam.. başka yolları gece gündüz çalışıyorlar hemencecik bitiriyorlar.. ben ne zaman anamur yolundan geçsem niyeyse hiçbir makina -araç çalışmıyo oluyor..

2015 sonu 2016 başı gibi Büyükeceli yeşilovacık arası civarı biter. 2018 gibi de Aydıncık Gözce arası biter. Maalesef Anamur Gazipaşa arası 2020 yi bulur. En iyimser tablo bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

2015 sonu 2016 başı gibi Büyükeceli yeşilovacık arası civarı biter. 2018 gibi de Aydıncık Gözce arası biter. Maalesef Anamur Gazipaşa arası 2020 yi bulur. En iyimser tablo bu.

hocam aslında ben yolları gördüm.. anardan sonra bayagısı yapılmış tünellerden biri tam bitmiş ama ulaşıma açmadılar daha.. 2020 bayagı fazla olmadımı szcede?
  • o tünellerin bitmesini beklemeyin ben bildim bileli çalışma var. Sahil tarafı tehlikeli ancak o uzun yolda sıkılmıyorsunuz dağdan gitmek daha güvenli gibi duruyor ama cidden çok sıkıcı
    Daha projesi hazırlanacak, ihalesine çıkılacak yerler var. 2020 de bitmesi bile mucize.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Or_By -- 9 Haziran 2015; 23:08:20 >
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    Devam eder mi acaba? Bana 2015 sonuna kadar devam eder, 2016 da ödeneksizlikten durur gibi geliyor. Malum CHP nin MHP nin bu yollar için ödenek ayıracağını sanmıyorum. Zaten başından beri karşıydılar bu duble yollara.

• Hocam oralar yıllardan beri bitecek diye bekleniyor ama yol kat edildi demir ören melleç denilen yere kadar duble oldu mersin Anamur arası çalışmalar devam ediyor keza Antalya Anamur yolu da öyle ama şunu diyeyim eski yol berbattı Ermenek yolu olsun özellikle kuş yuvası ve mersin Antalya yolunda araba kullanmak tam bir meziyet o kadar çok yorucu oluyor ki Antalya dan İstanbul A git o kadar yorulmazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bir Anamurlu olarak söylüyorum.Bu yolların bitmesinin en az 5 yılı var(Mersin Anamur arası için söylüyorum.)Özellikle Tekeliye gelemeden virajlar çok sık,dar ve kaza olma olasılığı çok yüksek.Bir an evvel bitirseler çok iyi olacak ama daha çok zaman var.
  • hiç başlmadan sözler verilseydi yapılacak edilecek diye evet o sözler unutulup yapılmazdı.yeni yolun rahatlığı kullanılmadığı için bilemezdi insanlar.

ama o yolların kahrını çekmiş birisi olarak diyebilirim ki şu yeni yolun videosunu izlerken bile keyif alıyorum. anlayacağın bu yolun tadına bakıp nimetlerinden faydalandıktan sonra o insanları eski yola gene mahkum bırakanları halk gerektiği şekilde cezalandırır. bu yol öyle yada böyle böyle bitecek 2 sene olur 12 sene olur bilemem ama bence bu yollara neşter vuran kim olursa olsun kendine neşter vuracaktır.
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    Daha şimdiden başladılar. 3. köprü inşaatı durdurulmuş. Korkarım ki sıra buraya da gelecek.
    Dua etmekten başka bir yol görünmüyor şimdilik. İnşallah buraya da neşter vurmak gibi bir ahmaklık yapmazlar.
    Yoksa sadece oy kaybetmekle kalmazlar. Yöre halkının ahı, o virajlarda aşağı yuvarlanıp sakatlanan, ölen insanların, o yollarda hastaneye yetişemediği için yolda ölenlerin veballeri engelleyenlerin üzerine olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 11 Haziran 2015; 13:07:48 >
  • 2 Gün önce Antalyadan Mersine geçtim
    Gazipaşaya kadar hiç sıkıntı yok Gazipaşadan sonra Anamura kadar hala yollar aynı doğru düzgün bir çalışma göremedim
    Yanlış hatırlamıyorsam o arada 1 tane tünelden geçtim
    Anamurdan sonra çalışmalar biraz daha sanki kendini belli ediyor gibi 1-2 tünelden geçtim
    çalışma yapılan tünel sayısı çok ama açıkçası o bölgede çalışan personel sayısını kayda değer bulmadım
    Çok daha kalabalık bir ekiple çok daha hızlı biteceğini tahmin ediyorum.
  • Yaklaşık 20 yıldır her yaz ankara-konya-karaman-mut-gülnar-aydıncık-tekmen-bozyazı istikametini kullanıyoruz.Fotoğrafları,videoları gördükçe çocukluk anılarım geliyor aklıma.Bu yol nedense bana hiç korkutucu gelmiyor aksine çok mutlu oluyorum bu yolu kullanıp yazlığıma giderken.Geçen sene giderken çalışmalar devam ediyordu.İnşallah eski yol yine kullanıma açık olur
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.