Şimdi Ara

Merkezi geçiş yapabilir miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler forumun güzel insanları ,ben bundan iki sene önce YGS LYS sonucumla 130.000 yaptım ve Kırıkkale Üniversitesi elektrik elektronik bölümüne girdim ama şuanda bazı durumlardan dolayı okulumu degiştirmek istiyorum.Bu sene ki YKS sınavına kayıt oldum ve giricem fakat merak ettiğim husus şu ben eğer yks sonucunda 130.000 den kötü bir sıralama yaparsam iki sene önceki LYS sonucumla yinede merkezi geçiş yapabiliyor muyum ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazı insanlar bu sene sınava kayıt yaptığım için o seneki sonucumu hiç bir şekilde kullanamıycağımı söyledilerde o zaman yanlış bilgi sanırım

• 2019 sonucunla yapılan tercih 2019 ÖSYS puanıyladır, senin dediğin ise Merkezi Puanla Yatay Geçiş. İki ayrı evren, birbirleriyle uzaktan yakından alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ribas0 -- 5 Mayıs 2019; 1:29:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ribas0

2019 sonucunla yapılan tercih 2019 ÖSYS puanıyladır, senin dediğin ise Merkezi Puanla Yatay Geçiş. İki ayrı evren, birbirleriyle uzaktan yakından alakası yok.
    Merkezi geçiş geçmisteki sinav sonucunla yaptığın geçiş değil mi hocam benim demek istediğim ben bu sene sinava girmeme rağmen 2017 deki sonucumla başka bir universiteye tercih yapip gecebilir miyim

• ben de böyle yapıcam bir yerde kaydın olduğu sürece yapabiliyorsun sınava girmenle bi alakası yok

• kdgn26 kullanıcısına yanıt
    Çok rahatladım ya o zaman artık sınavda ne yaparsam yapıyım en kötü 130.000 gibi başka bir bölüme geçebilcem yani

• hellaxes kullanıcısına yanıt
    Yalan kesinlikle her senenin sonucu kendisini ilgilendirir diğer arkadaşlarında dediği gibi kazandığınız senenin sıralamasına göre denk veya daha altındaki yerlere başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Tesekkür ederim herkese yardımlarınız için belki çok soru sormuş olcam ama bir soru daha sorabilir miyim size ben başka bı universiteye bilgisayar mühendisliğine geçmeyi düşünüyorumda bu seneki sıralamamla yada iki sene önceki sıralamamla geçiş yaptığımda burs veya krediye tekrar başvurup 4 yıl boyunca mı aliyorum yoksa 2 yıl hakkım kalmişti şuan 2 yıl sonra kesilcek mi yinede

• hellaxes kullanıcısına yanıt
    Kredi hakkınız yalnızca ilk kurumunuzdaki anlaşmadaki süre kadardır. Yüksek lisans eğitimine geçtiğinizde tekrar talep edebilirsiniz fakat lisans eğitiminde 2 seneniz kaldıysa anlaşmada, 2 sene sonra krediniz kesilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.