Şimdi Ara

merhabalar pilsiz el feneri yapmak istiyorum. çok önemli (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
5.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok saol ilgilendiğin için. fiyatlarını öğrenebilirsen çok iyi olur benim için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

çok saol ilgilendiğin için. fiyatlarını öğrenebilirsen çok iyi olur benim için.

Kondansatör yüksek bir değere sahip olduğu için ilgimi çekmişti 3-5 ytl gibi bir şeydi, Mıknatısı ise hiç araştırmadım.

Vaktim olursa, Melih beyin bahsettiği yere bakabilirim.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyilgin1 -- 3 Ekim 2007; 22:04:20 >
  • çok iyi olur. boş bni zamanında bakabilirsen. teşekkürler
  • Yalnız biliyorsunuz ki zaman kısaldı. cevaplarıma geç karşılık yazmanız size yardım edebilme ihtimalimi zora sokuyor. mıknatısın ölçüleri ve max ödeyebileceğiniz fiyatı bildirirseniz gittiğimde bakarım. Aksi taktirde size fiyatını getirmem ve sizin kabul etmeniz durumunda almak için tekrar gitmem gerekecek ki bir kez dahi gidebilecek fırsat bulmam şüpheli.
  • mıknatıs çapı 2cm , yükseklik 1cm . kusura bakma bilgisayarım bozuk onun için her gün 12 den sonra 1 saat net kafeden girebiliyorum.
  • teşekkürler donanimhaber
  • istanbul pazarlarında senin bu düşündüğün el fenerlerinden satılıyor. 2 ytl..içine girip çıkan bir mekanızmayla üretilen elektrik lambayı yakıyor.bir tane bul parçala bak ama elin oğlu senden önce keşfetmiş..çin malı bunlar..
  • tyilgin1 saolsun buldu bana 1 f kondansatör ve neodyum mıknatısı. şimdi sıra geldi yapmaya
  • Boru olarak normal içi folyolu olan tesisat borularından kullansam olur mu? manyetik alanı etkiler mi folyolar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enis1024 -- 8 Ekim 2007; 6:39:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

tyilgin1 saolsun buldu bana 1 f kondansatör ve neodyum mıknatısı. şimdi sıra geldi yapmaya

Rica ederim. istanbuldan birşey lazım olursa yine temin etmeye çalışırım.

Kolay gelsin..
  • bende sana hiç bunları kullanmadan herhangi bir elektriksel alet kullanmadan çok ilginç deneysel birşey yapabileceğini söylesem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: empty1986

bende sana hiç bunları kullanmadan herhangi bir elektriksel alet kullanmadan çok ilginç deneysel birşey yapabileceğini söylesem...

bu projeye başladım bitirmek istiyorum. ama siz projenizi yazarsanız onu da başka zaman yapabilirim belki.
  • benim önerim deneysel birşey ve yukarda oluşan görüntüden çok farklı 2dklık bir işi var gayette ucuz ama oluşan görüntü cümle alemi şaşırtır bir icat gibi anlıyacağın sen yabancı değilsin......
  • arkadaşım projenden bahsette görelim neymiş. çatlatma bizi
  • quote:

Orjinalden alıntı: empty1986

benim önerim deneysel birşey ve yukarda oluşan görüntüden çok farklı 2dklık bir işi var gayette ucuz ama oluşan görüntü cümle alemi şaşırtır bir icat gibi anlıyacağın sen yabancı değilsin......

nasıl bişeymiş çok merak ettim
  • arkadaşlar deneysel bir şey diyorum ve açıklamasını tam yapmak isterim hem bu enis e özel...
  • kardeş piyasada 7-8 ytl ye pilsiz fener satılıyor. bir tane alıp inceleyebilirsin..Bulunduğun yerde elektronikçi var mı bilmiyorum ama Ankarada olsaydın kıyamet kadar pilsiz fener var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin053 -- 18 Ekim 2007; 11:36:30 >
  • neodyum mıknatısı:
    http://www.miknatis.net/index.php?b=urunler&uid=108
    buradan ulaşabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: tahsin053

kardeş piyasada 7-8 ytl ye pilsiz fener satılıyor. bir tane alıp inceleyebilirsin..Bulunduğun yerde elektronikçi var mı bilmiyorum ama Ankarada olsaydın kıyamet kadar pilsiz fener var..

ben kendim yapmak istiyorum. yapılışıda basit zaten...

quote:

Orjinalden alıntı: s.korkmaz

neodyum mıknatısı:
    http://www.miknatis.net/index.php?b=urunler&uid=108
    buradan ulaşabilirsin

mıknatısı buldum saol.

• merhaba arkadaşlar..bende pilsiz el feneri yapmaya çalışıyorum yeni başlık açmak istemedim.. birkaç sorunum var. ilki 1F,5.5V luk kondansatör bulamıyorum izmirde. istanbuldaki arkdaşlar yardımcı olabilirse sevinirim... 2. problemim bobinle ilgili, 160m 0,25mm lik bakır teli sardım köprü doğrultucuyada bağladım. Ancak boruyu salladığımda ölçü aletimde ölçtüğüm en büyük değer 0.1V oluyor(3 adet 1.8 teslalık mıknatıs kullanıyorum,boruda ki inceltme işlemleri de projede anlatıldığı gibi yapıldı) (http://www.antrak.org.tr/gazete/012004/yazi9.html) ...Acaba sarım yaparken dikkat etmem gereken birşey varmı??
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.