Şimdi Ara

Merhaba pc yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 200-2100 lira bütçem var ve sizden yardım istiyorum en iyi şekilde yönlendirirseniz sevinirim :)

şimdi ilk olarak ben bi pc topladım ama bazı isteklerim var.

birincisi dolby ses sistemi istiyorum bu ses kartı benim anakartımda varmı?

ikincisi aynı fiyata daha iyi bi donanım alabilirmiyiz (yani bu anakrtın yerine ve ya ekran kartının şunu al gibilerinden)

üçüncüsü sadece kasa istiyorum şuanlık monitörü daha sonra almayı düşünmüyorum

birde ssd har disk iyi diyorlar ama hem ssd hem normal hard diski yanyana mı kullanıcam o konu hakkında bi fikrim yok...

bi arkadaşın yardımıyla topladığım pc şöyle

birde kasa soğutucusu olarak mesela işlemci aldık soğutusunu da almamız gerekiyor mu yoksa onlar veriyormu :)

aynı şekilde kasa alınca power veriliyormu

birde bunun dışında yani dwd writer,kart okuyucu vs gibi ek olucak parçalar var ve daha neler eklemeliyiz

bi arkadaşın yardımıyla topladığım pc şöyle anakartta kararsızızm gigabyte mı asus mu yoksa sizin önerebileceğiniz başka bir kart mı

yardımlarınızı bekliyorum bu konularda bilgim yok beni aydınlatırsanız sevinirim...

ANAKART
    ASUS Z87M-PLUS INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 2933MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART 370 TL

Bellekler
    KINGSTON 8GB (2X4GB) HYPERX GENESIS XMP DDR3 1600MHZ CL9 RAM 274 TL

EKRAN KARTI
    ASUS GTX650TI BOOST DIRECTCUII O.C GDDR5 2GB 192BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI 440 TL

HARDDISK
    SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK 182 TL

COOLER MASTER RC-K380 600W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 317 TL

EVEREST EPS-5500 500W GÜÇ KAYNAĞI 111 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapidcrown -- 10 Ocak 2014; 16:18:35 >

• Topladigin sistemde islemci yok.kasa alirken power olan modellerde var olmayan modellerde.yazdigin kasanin zaten bi power i var 600w lik evereste gerek yok.ssd ile hdd yi ayni kasada kullanabilirsin.isletim sistemini ssd ye kurar diger dosyalarini hdd ye atarsin.bu anakarta eger islemci alacaksan soket1150 intel islemci alabilirsin.i5 tavsiyemdir.bu donemlerde satilan anakartlarin cogunda dloby ses destegi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omfarcan -- 10 Ocak 2014; 16:26:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam everest guc kaynagını cıkarıyorum.
    İslemcıyı bılerek koymadım hangı ıslemcıyı koyacagıma karar veremedım i5 hangisini tavsiye ediyorsun birde anakart ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapidcrown

Merhaba arkadaşlar 200-2100 lira bütçem var ve sizden yardım istiyorum en iyi şekilde yönlendirirseniz sevinirim :)

şimdi ilk olarak ben bi pc topladım ama bazı isteklerim var.

birincisi dolby ses sistemi istiyorum bu ses kartı benim anakartımda varmı?

ikincisi aynı fiyata daha iyi bi donanım alabilirmiyiz (yani bu anakrtın yerine ve ya ekran kartının şunu al gibilerinden)

üçüncüsü sadece kasa istiyorum şuanlık monitörü daha sonra almayı düşünmüyorum

birde ssd har disk iyi diyorlar ama hem ssd hem normal hard diski yanyana mı kullanıcam o konu hakkında bi fikrim yok...

bi arkadaşın yardımıyla topladığım pc şöyle

birde kasa soğutucusu olarak mesela işlemci aldık soğutusunu da almamız gerekiyor mu yoksa onlar veriyormu :)

aynı şekilde kasa alınca power veriliyormu

birde bunun dışında yani dwd writer,kart okuyucu vs gibi ek olucak parçalar var ve daha neler eklemeliyiz

bi arkadaşın yardımıyla topladığım pc şöyle anakartta kararsızızm gigabyte mı asus mu yoksa sizin önerebileceğiniz başka bir kart mı

yardımlarınızı bekliyorum bu konularda bilgim yok beni aydınlatırsanız sevinirim...

ANAKART
    ASUS Z87M-PLUS INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 2933MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART 370 TL

Bellekler
    KINGSTON 8GB (2X4GB) HYPERX GENESIS XMP DDR3 1600MHZ CL9 RAM 274 TL

EKRAN KARTI
    ASUS GTX650TI BOOST DIRECTCUII O.C GDDR5 2GB 192BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI 440 TL

HARDDISK
    SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK 182 TL

COOLER MASTER RC-K380 600W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 317 TL

EVEREST EPS-5500 500W GÜÇ KAYNAĞI 111 TL

Ahmet bey hoş geldiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Tepecikli 4
    Ahmet bey hoş geldiniz

Hoşbulduk hocam :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.