Şimdi Ara

Mercedes W123 sıcakken geç çalışma ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar... W123 200 aracım sabahları tek marş bile basmadan çalışıyor... Fakat motor ısındığında benzine alıyorum aracı stop ediyorum.... 10 dakika sonra araç ne yaparsam yapayım çalışmıyor... İterek çalıştırıyoruz... Sanayide siboplardan dediler siboplar söküldü değişti kapak taşlandı ama hala vaziyet aynı... Sizce ne olabilir problem ?

• Neden dolayı stop ediyor aracınız? Gaz mı yemiyor, yoksa rölanti seviyesine düşünce mi stop ediyor?
  • Araç karbüratörlümü?
  • Evet araç karbüratörlü.... Stop etmiyor... Ben stop edip iniyorum... Daha sonra çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan_ds888

Evet araç karbüratörlü.... Stop etmiyor... Ben stop edip iniyorum... Daha sonra çalışmıyor

Kardeş sorunun sübap vs değil bence. Anlattıklarından karbüratör ayarlarıyla alakalı olduğu anlaşılıyor. Birde bu araçların jigle'leri suyun sıcaklığına göre devreye girer. Jigle'niz otomatikmi bilmiyorum ama BMW'lerinki otomatik jigle idi. Jigle'niz çalışmıyorsa benzini karbüratöre gerektiği kadar karışım yapamayıp yanma odasına karışımı iyi ayarlanmamış çiğ benzin gönderdiğinden bir dahakine çalıştırmak istediğinizde çalıştıramazsınız. Kısaca bu araçlardan anlayan pek insan yok. Klasikçiler çok iyi bilir. Bence bulabilirseniz aracınıza ait orjinal yeni bir karbüratör satın alın yada mevcut karbüratörünüzü sanayide bu işlerden çok iyi anlayan eski tamirci usta vardır. Karbüratörcüler aracınızın karbüratörünün bakımını ayarını yaparlar. Siz bence klasik forumlarında bunu araştırın. Mutlaka bu işten iyi anlayan karbüratörcü bulursunuz. Öyle tamirciyim diyen adamın eline vermeyin aracınızı. Sübapla taşlamayla ne alakası var anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan32m

quote:

Evet araç karbüratörlü.... Stop etmiyor... Ben stop edip iniyorum... Daha sonra çalışmıyor

Kardeş sorunun sübap vs değil bence. Anlattıklarından karbüratör ayarlarıyla alakalı olduğu anlaşılıyor. Birde bu araçların jigle'leri suyun sıcaklığına göre devreye girer. Jigle'niz otomatikmi bilmiyorum ama BMW'lerinki otomatik jigle idi. Jigle'niz çalışmıyorsa benzini karbüratöre gerektiği kadar karışım yapamayıp yanma odasına karışımı iyi ayarlanmamış çiğ benzin gönderdiğinden bir dahakine çalıştırmak istediğinizde çalıştıramazsınız. Kısaca bu araçlardan anlayan pek insan yok. Klasikçiler çok iyi bilir. Bence bulabilirseniz aracınıza ait orjinal yeni bir karbüratör satın alın yada mevcut karbüratörünüzü sanayide bu işlerden çok iyi anlayan eski tamirci usta vardır. Karbüratörcüler aracınızın karbüratörünün bakımını ayarını yaparlar. Siz bence klasik forumlarında bunu araştırın. Mutlaka bu işten iyi anlayan karbüratörcü bulursunuz. Öyle tamirciyim diyen adamın eline vermeyin aracınızı. Sübapla taşlamayla ne alakası var anlamadım.

Üstadım vediğin bilgiler için çok teşekkür ederim ... Yarın hemen karbüratöre baktırıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan32m

quote:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.