Şimdi Ara

Mercedes vito 2016 stepne lastiğim çalındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Babam geçen günlerde arabanın arkasında tingirti duymuş ve eğilip arabanın altına girince bi çelik halatın sarktığını görmüş. Sonrada soluğu mercedes mengerlerde almış. Araç daha önceden muayene olmuştu çünki. Sonra da yetkililer bu araçların stepnesi sürekli çalınıyor demiş.
    Babamda sonra sigortaya gidip fiyat istemiş. Stepne bire bir mercedes vito tekeri olduğu için 2.500 fiyat çekmişler. Halbuki biz 4x yan sanayi orjinal 6 kollu 16" mercedes amg janta 1500 vermiştik

Sizce kasko bunu karşılarm?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Önüncü -- 14 Ocak 2018; 0:12:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hasar kaydı çıkıyor hocam hem de karakolda kayıt açtırmak vs gerekiyormuş dediğiniz gibi hem astarı yüzünden pahalı geliyor hem de uğraşması var. Biz de kendimiz aldık kaskoyla uğraşmadan. Bugün bu araçların en ucuz düz modeli 100 binin üzerinde ama bu kadar basit bir duruma çözüm bulunamaması gerçekten vw ve mb nin büyük ayıbı.

Hocam zincirle asma kilitle vs bağlayanları falan gördüm ama hiç biri kesin çözüm değil bana göre.
  • Ciddi ciddi okuyup kaskoyla ilgili neler yapılabileceğini söyleyecektim sonra nu görünce arkadaş dalga geçiyo deyip çıkıyorum eyi geceler

• Dh yi bozan admin arkadaşlara teşekkür ederim editleyemeyince buraya yazayım. Araç iş amaçla kullanıldığı için sağda solda yabancı yerlerde çok bulunuyor. Genelde acibadem metrobusu kullandığımız için o civarlara bırakıp gidiyoruz. Olay ne günü yaşandı tam bilmediğimiz için şuraya lüks araçla şuralara gitmeyin diyemeyecegim. Biz zaten arabaya kamera sistemi yapacaktık fakat boş vakit olmadığı için yapamadık. Evde ise kamera sistemi vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Ciddi ciddi okuyup kaskoyla ilgili neler yapılabileceğini söyleyecektim sonra nu görünce arkadaş dalga geçiyo deyip çıkıyorum eyi geceler

Yok kardeşim olay gerçek.

• Aynı olay sıfır transporterda başımıza geldi. İşin kötüsü biz ne zaman nerede çalındığını da bilmiyoruz. Bir gün arabayı park edip eve dönerken arkadan bir baktım stepne olmadığını fark ettim. Hırsızlığın bu şekilde bir kolu var sanırım çok yaygın.

Üzerine düşmedik biz allah kahretsin dedik yeni lastik alıp bagaja attık

• valla kutuk koyup butun lastikleri komple goturmediklerine dua et.

yeniyi at bagaja dursun yerine koyarsan gene ucar.

• Kaskodan karşılar belki ama boşa hasar kaydı çıkar aynı ebat jant lastik alın orjinal vito jantı olması ne kadar önemli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakim bey

Aynı olay sıfır transporterda başımıza geldi. İşin kötüsü biz ne zaman nerede çalındığını da bilmiyoruz. Bir gün arabayı park edip eve dönerken arkadan bir baktım stepne olmadığını fark ettim. Hırsızlığın bu şekilde bir kolu var sanırım çok yaygın.

Üzerine düşmedik biz allah kahretsin dedik yeni lastik alıp bagaja attık

Bizim işin kötüsü araç 8+1 ve bagaj ağzına kadar malzemw dolu. Allahtan adamlar bagajı zorlayıp 5.000 tl yi geçecek ekipmanlara dadanmamış. Bagaj haliyle dolu olunca lastik alıp bagaja atmak mümkün değil. Eğer tramere 3.200 tl olarak geçecek ve kasko bozacaksa (11 yil hasarsizlik var babamda) astari yüzünü geçer. Ilk yorumda bahsettiğim janttan alıp kar lastiği ile taşıyacağım. Fakat yine calinmasindan korkuyorum. Jaten stepneyi 1cm çapında tel tutuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

Kaskodan karşılar belki ama boşa hasar kaydı çıkar aynı ebat jant lastik alın orjinal vito jantı olması ne kadar önemli?

Muhtemelen ilk yorumdaki janttan alırız kasko bozulcak ve tramer 3200 isliyecekse. 2500 stepne 700 stepne tutma aparatı. Daha önceden kapıyı vurmuştuk. Tramer işlemesin diye elden ödedik. Boyasız göçük çekme 500e mâl oldu

• Önüncü kullanıcısına yanıt
    Hasar kaydı çıkıyor hocam hem de karakolda kayıt açtırmak ve gerekiyormuş dediğiniz gibi hem astarı yüzünden pahalı geliyor hem de uğraşması var. Biz de kendimiz aldık kaskoyla uğraşmadan. Bugün bu araçların en ucuz düz modeli 100 binin üzerinde ama bu kadar basit bir duruma çözüm bulunamaması gerçekten vw ve mb nin büyük ayıbı.

Hocam zincirle asma kilitle vs bağlayanları falan gördüm ama hiç biri kesin çözüm değil bana göre.

• Önüncü kullanıcısına yanıt
    Hasar kaydı çıkıyor hocam hem de karakolda kayıt açtırmak vs gerekiyormuş dediğiniz gibi hem astarı yüzünden pahalı geliyor hem de uğraşması var. Biz de kendimiz aldık kaskoyla uğraşmadan. Bugün bu araçların en ucuz düz modeli 100 binin üzerinde ama bu kadar basit bir duruma çözüm bulunamaması gerçekten vw ve mb nin büyük ayıbı.

• Türkiye'ye özel motor,Türkiye'ye özel küçük hacim araç, Türkiye'ye özel stepne yeri vs vs bu listenin sonu yok.Elbette başka ülkelerde de hırsızlık oluyor ama sonrası çok caydırıcı cezalar olduğu için gelmiyor. Araç fiyatlarının uçması ile beraber hırsızlar tekrar 90'lı yıllara geri döndü. Özellikle büyük şehirlerde aracı park ettiğiniz yere dikkat etmekten veya başka önlemler almaktan başka çare yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.