Şimdi Ara

MERCEDES CLA 200 AMG Mİ YENİ C180 AMG Mİ ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
56.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese iyi günler öncelikle bu konuya cevap yazcak arkadaşlardan istediğim lütfen aracları kullanmış yada canlı olarak incelemiş olmaları
    yeni bi araç almayı düşünüyorum cla 200 yada yeni c180 ikiside kesinlikle amg ancak kararsız kaldım fiyat farkı var aralarında evet ama onu sorun etmiyorum. Sizce hangisi alınmalı.

• Arkadasım bir yorum da ben yapayım hem de tamamen sordugun soruyla ilgili.

Benim 2013 model Cla 200 Amg aracım var.

Bu arac motor beyni arızasından dolayı serviste 5 gun kaldı ve o surecte bana 2014 model C180 verdiler.
    Ikisini de kullanmıs biri olarak yorum yapıyorum.

Herseyden once araçların üretilme amaçları farklı.Mercedes CLA yı Coupe olarak satıyor.Yani arka koltukta oturan insanların beklentisi coupe bir arabaya biniyormus kadar olsun.Cunku tavan alcak camlar kucuk ve Sunroof yok ise aracınızda oldukca basık bir ortam var.

C sınıfı ise 4 kapılı Sedan bir araba.Ailecek de binilebilir yani.Bu da daha fazla konfor anlamına geliyor.

Gelelim araçların performansına. Benim daha oncesinde onden cekisli bir audim vardı simdi de onden cekisli bir mercedesim var.Audi olunca biniyoruz Mercedes olunca psikolojik sınırımız arkadan cekis oluyor. Benim icin C 180 in arkadan cekisli olması hicbirsey fark ettirmedi.

Araclardan biri CLA 200 digeri C180(C200 degil) ,yani beygir gucu farkı var mı bilmiyorum ama CLA200 kesinlikle daha performanslı bir araba ve daha fazla yakıt tuketen bir araba.
    Aynı yolu arac bende kaldıgı surece C180 ile yaklasık ortalama ile 1.5 - 2 LT daha az yakarak kat ettim.Kesinlikle C180 daha ekonomik.

Gelelim konfor isine. C180 daha modern zamanda tasarlanmıs bir arac dolayısıyla ic tasarımı cla yı geride bırakıyor. Cla eski kalıyor ozetle. C180 de kullanılan malzeme ve iscilik bariz bir sekilde CLAdan daha iyi. Ic gorseller tusların malzemesi orta konsol, ekran, arka kamera vb ile daha cok gelistirilmis bir mecedes C180.

Ancak Radyonun kullanımı konusunda CLA daha kullanıcı dostu cunku radyonun uzerinde tuslar var. C180 de kullanılan mouse olayı cok iyi tasarlanmamıs bence kullanımı zor ve gelistirilmesi lazım.

C180 de ekstra sanzıman ve amortisor secenekleri var ki bu gelismis teknolojinin en acık gostergesi.Cla da olmayan bir ozellik ve bence para eden ve kullanıslı bir ozellik.

Aracların dıs gorunusu ile ilgili yorum yapmayacagım cunku tamamen kisiye ozel bir durum. Sadece kendi tavsiyelerimi verebilirim.

Cla icin kırmızı ve gece paketi AMG alırsanız gercekten goze hitap edersiniz.CLA Dag grisi +gece paketi + siyah jant diger dikkat cekici bir secenek.

Benim aracım Beyaz ama aracı trafikte kullanırken goreceksiniz ki cok fazla beyaz CLA var.Biraz fark olması lazım.

C180 icin ise beyaz degil de koyu renkler daha guzel sanki.Ben siyah rengi bu araca daha cok yakıstırıyorum.

Sonuc olarak karar sizin.Bugun yarın HAS'ta aracları deneyebilirsiniz. Gidin gozunuzle gorun ve aracları surup oyle karar verin.Bence en cok icinize sinecek olan bu.

Simdiden hayırlı olsun.
  • Forumu incelersen geneli itibarı ile yazılan yorumlardan cla'yı düşünmeyip c180'i seçmek aklına yatabilir. Ama burada senin kriterlerin herşeyin ötesinde olduğu için yorumlar etkisiz kalabilir. Neye göre seçmeli? sorusunu kendine sormalısın. cla nın dış görüntüsüne vuruldum; gözüm başka hiçbirşey görmüyor diyebilirsin. Bu da bir seçme nedenidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emarti

Forumu incelersen geneli itibarı ile yazılan yorumlardan cla'yı düşünmeyip c180'i seçmek aklına yatabilir. Ama burada senin kriterlerin herşeyin ötesinde olduğu için yorumlar etkisiz kalabilir. Neye göre seçmeli? sorusunu kendine sormalısın. cla nın dış görüntüsüne vuruldum; gözüm başka hiçbirşey görmüyor diyebilirsin. Bu da bir seçme nedenidir.
    Arkada insan oturacaksa C alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

Arkada insan oturacaksa C alın.

Alıntıları Göster
    hocam yaşınız kaç bilmiyorum ama cla biraz daha üniversite arabası gibi duruyor ama biraz daha küçük c sınıfa göre eğer diyosanız ben arabaya fazla adam almam 1 kişi yanda 1 kişi arkada olur diyosanız cla idealdir ama yok benim yaşım büyük ben arkadaşları doldurur arabaya yemeğe giderim diyorsanız c serisi daha mantıklı olur sizin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papaoutai

hocam yaşınız kaç bilmiyorum ama cla biraz daha üniversite arabası gibi duruyor ama biraz daha küçük c sınıfa göre eğer diyosanız ben arabaya fazla adam almam 1 kişi yanda 1 kişi arkada olur diyosanız cla idealdir ama yok benim yaşım büyük ben arkadaşları doldurur arabaya yemeğe giderim diyorsanız c serisi daha mantıklı olur sizin için

Alıntıları Göster
    ya şimdi bu senin yaşına bağlı CLA dediğimiz araba çok tuttu ama yeni C yeni kasada CLA yı yedi bitirdi bence CLA daha genç hatlara sahip Ama bence C clas düşünürseniz AMG değilde exclusive almalısınız yıldızlı olan C nin hiç yoktan adı var CLA da 1.5 Önden çekişli bi renault motoru var çok hisli bi Mercedes olarak görmüyorum yüksek beygirden dolayı 220-230 gibi yüksek hızlara çıkıyor ama bi Mercedes havası önden çekişten dolayı yok Bana sorarsanız C (bide gerçek mercedes deneyimi yaşamak istiyorsanız amg almayın)

• Yeni C Amg paket veya Exclusive derdim ben.Şanzımanı gayet iyi CLA ya göre.Yeni C serisindeki motorla CLAnın motoru birbirine artık benzemiyor.Yeni C deki süper Sport ve Sport + dünyanızı değiştiriyor. Ne olursa olsun C derim ben genç olsanızda yaşlı olsanızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: themonsterlive

Yeni C Amg paket veya Exclusive derdim ben.Şanzımanı gayet iyi CLA ya göre.Yeni C serisindeki motorla CLAnın motoru birbirine artık benzemiyor.Yeni C deki süper Sport ve Sport + dünyanızı değiştiriyor. Ne olursa olsun C derim ben genç olsanızda yaşlı olsanızda.
    yorum yazan herkese teşekkürler yaşım 21 .Özelikle amg istememin sebebi babamda E180 premium var ve bu kadar konfor bana göre değil daha spor tercih etmeyi düşünüyorum cla'nın dış tasarımı gerçekten güzel ama yeni C gerçekten silip süpürdü bencede bide arkadaş itiş olması ve iç tasarımı inanılmaz sanırım yeni C180 amg olucak alındığında fotoğrafları paylaşıcam
  • Yardım ettiysek ne mutlu bize
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArabaManyağınızz

Yardım ettiysek ne mutlu bize
    tartışmasız c serisi... cla bi kere mercedes değil ki:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

tartışmasız c serisi... cla bi kere mercedes değil ki:)

Alıntıları Göster
    CLA'ya ve C yeni kasaya o kadar para verecegine 5 serisi al hem daha lüks hem daha konforlu
  • 21 yas icin ikiside kotu tercih bence. Yinede hayirli olsun simdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batu

21 yas icin ikiside kotu tercih bence. Yinede hayirli olsun simdiden.
    C ve CLA arasında malzeme kalitesi olarak çok fark var. C çok daha iyi.

Ayrıca C arkadan itiş, CLA önden çekiş.

Kesinlikle C tabi ki. Su götürmez.

316i ve 320i ed de çok iyi kampanyalar var, bi göz atın.
  • Cla 200 önden çekişli hız. 230 km. ve Yeni C 180 hız 223 km. 7 km Cla daha hızlı. Görünüş olarak CLA 200 Amg C 180 den çok güzel. C 180 nin arka kısmı çok çirkin.
  • CLA 200 Amg ile YENİ C 180 nin motoru aynı motor. Cla 200 yeni C 180 den 7 km daha hızlı.. iyi araştırın.
  • CLA 200 ile Yeni C 180 'i yanyana koyun. Çoğunluk CLA 'yı beğeniyor. C serisi arabası olanlar bunu kabullensinler.
  • CLA 200 AMG 1.6 da benzinli orjinal Mercedes motoru var. Yeni C 1.6 benzinli kasadanda E Kasadanda daha hızlı performanslı. CLA 180 de 1.5 dizel Renault motoru var. Bilmeyenler öğrensin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuri sinanoğlu

CLA 200 ile Yeni C 180 'i yanyana koyun. Çoğunluk CLA 'yı beğeniyor. C serisi arabası olanlar bunu kabullensinler.

Sizce cla parasinin arabasi mi peki? Onun fiyatina cok guzel cok daha seri 320 ied alinir gibime geliyor...cla nin arkasina 175 boyunda insanlar bile zor sigiyormus....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

quote:

CLA 200 ile Yeni C 180 'i yanyana koyun. Çoğunluk CLA 'yı beğeniyor. C serisi arabası olanlar bunu kabullensinler.

Sizce cla parasinin arabasi mi peki? Onun fiyatina cok guzel cok daha seri 320 ied alinir gibime geliyor...cla nin arkasina 175 boyunda insanlar bile zor sigiyormus....

Alıntıları Göster
    Bu sorunun tek cevabı var,tabi ki C serisi ve mümkünse amg,hele ki parayı baba veriyorsa sizin gibi,kesinlikle amg :D

• mustafakocer1234 M kullanıcısına yanıt
    yeni c180 amg pakete paran yetiyorsa hiç düşünme bence al cla ile kıyaslama çok daha kaliteli yeni c180 herşeyi ile ben bakıyorum şimdi cla amg paket veya 3.20d m paket benim verebilceğim max 125.000 tl 150.000 tl vericek olsaydım gözden çıkarsaydım hiç düşünmez alırdım yeni c180
  • quote:

eski c kasanın yanında herkes cla yı beğeniyordu şimdi yeni bir amg paket c serisinin yanına bile yanaşamaz cla çok üst yaptılar yeni c180 i f30 da cla da a4 de yanında boş o aracın 5.20 e kasa clasmanında yaptılar aracı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.