Şimdi Ara

Mercedes A 180 CDI Test Sürüşü ve İzlenimlerim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
8
Favori
130.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 038poyraz

İnceleme için teşekkürler,
    Motor performansı olarak kullandığım 109hp focusa göre 1.5dci motorlu megane 110hp daha cılız gelmişti, bunda da yine o hantallik var mı? 109 luk focus kullandınız mı bilmiyorum ama kullandıysanız fark var mı bunda da?
    Kullanmakta oldugum 2011 focusa değişeceğim tek arac yeni a serisi olacak yada volvo v40.

Focus II 109 luk dizel kullandım. Hatta 5-6 defa ciddi ciddi kapışmışlığım vardır (1.6 motorla ne kapışıyorsak) O motor-kasa kombinasyon efsane ve A serisine göre daha hızlı tabiki. Focus'tan sonra tat vermez.
    Volvo V40 ı test etmeden alınmaması taraftarayım. Bence biraz daha bekleyin.

quote:

Kendi aracıma izolasyonu gayet profesyonel bir bicimde yaptıgım için ses yalıtımından şikayetçi değilim, hatta birçok d segment aracın yalıtımından öte bir yalitim var.
    Siz lancer kullanıyorsunuz galiba, lancer kullandığım için yalıtımını az cok bilirim. Kendi aracınıza göre arada ne düzeyde far var? Biliyorum biraz fazlaca soru oluyor ancak, o cizirtilarin kaynağı olan yerlerin uzun vadeli kullanımda senfoni yaratacak düzeye gelmesi mümkün mu?

Lancer kadar ses yalıtımı kötü diyemem. Dediğim gibi sadece motor sesi yalıtımı zayıf, diğer disiplinler iyi. Yanılmıyorsam (ne kadar etki eder bilmiyorum ama) kaput altı keçe bile yok. Ama yani uzun yolda sorun olur o ses.

quote:

Kısaca sizde değinmişsiniz yeni a serisinden bir Mercedes kalitesi beklemeyin diye, ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen bu arac sizce en baz donanimiyla olsa da 70k civarı paraya deger mı????

70k ideal bir para gibi gözüküyor ancak baz donanım aldığınızda o arabaya zaten Mercedes aldım diyemezsiniz. Motor Renault, işçilik Dacia gibi vs.vs. Klasik bir forum önerisidir ancak Golf bile alınabilir o paraya hem de en dolu donanım ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 1 Ekim 2012; 20:40:53 >

• Eline sağlık Görkemsan.
  • Daha Cok Hanim arabasi gibi gelir bana A lar hep ancak bu tasarim ile daha genis bir kullanici kitlesi olur bir sorum olcak vites gecislerinde ufak sarsintilar yasadibiz mi yoksa stabil gecislermiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evrenye -- 1 Ekim 2012; 20:52:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tıkırtı,gıcırtılar rezalet seviyede.Yine de 75 bin civarına alınabilirliği var tasarım mükemmel ötesi.
  • Görkem Bey eline saglik.

Yildizi yetemedi bu sefer

• Golf a180 ün yanında büzülür diyenleri görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gündoğdu

Zaten formda bir ''arkadan itişciler bir de yıldızı yeterciler'' sıkıntı yapıyor.

birde vosvoscular
  • Test aracı gri renkliydi sanırım.Benim de geçerken dikkatimi çekti bugün,pek albenili durmuyordu açıkçası.

Teşekkürler inceleme için.
  • Eline sağlık inceleme için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evrenye

Daha Cok Hanim arabasi gibi gelir bana A lar hep ancak bu tasarim ile daha genis bir kullanici kitlesi olur bir sorum olcak vites gecislerinde ufak sarsintilar yasadibiz mi yoksa stabil gecislermiydi

Bu hanim değil de 20-25lik genç arabası olmuş direk. Yok sarsıntı yaşamadım ama hayatımda ilk defa 2. vitesin hemen yanında vites topuzunu kaldırarak geriye aldığım bir şanzımandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

quote:

Orijinalden alıntı: Evrenye

Daha Cok Hanim arabasi gibi gelir bana A lar hep ancak bu tasarim ile daha genis bir kullanici kitlesi olur bir sorum olcak vites gecislerinde ufak sarsintilar yasadibiz mi yoksa stabil gecislermiydi

Bu hanim değil de 20-25lik genç arabası olmuş direk. Yok sarsıntı yaşamadım ama hayatımda ilk defa 2. vitesin hemen yanında vites topuzunu kaldırarak geriye aldığım bir şanzımandı

Hic inceleme firsatim olmadi tasarimi eminim gezeldir su auto show baslasada fuarin altindan girib ustunden ciksak :)

• bu motorun c serisine gelme ihtimali varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Şu videodan sonra showrooma görmeye bile gitmem bunu arkadaş. Motor Renault'tan aldınız, kalitede de biraz örnek alsaydınız bari. O nasıl bir sestir Görkemcim?

Eline sağlık inceleme için

Kaliteyi örnek alırlarsalar 30binde direksiyon soyulmaya başlar.
  • Olmadı bu araç.

Baştan hayal kırıklığı olacağı belliydi.

Öyle de oldu.
  • Tasarımı dışında fos çıktı haa. Yıldızı yetmiyor artık.
  • İç mekandaki işçilik sorunları bile bir şekilde renaulta (nissana değil) dokunuyor ya ben ona yanarım.
  • Eğer videodaki o ses gerçekten varsa yeminle kocaman bir
  • Oradaki aracı bende test etmiştim.Söylediklerinize kefilim.
  • Mercedes gibi markalar böyle araç çıkaracağına hiç araç çıkarmamalı bana göre. Biz millet olarak Mercedes'i çok üstün görüyoruz belki ama yine de olmamalıydı.

Edit : Hiç araç çıkarmamalı derken bu fiyat ve bu sınıfta çıkarmasın demek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ykaraca -- 1 Ekim 2012; 21:43:32 >
  • bu araç şimdi değil iki sene sonra alınmalı, o zaman kadar bu eleştiriler yüzünden her şeyi toparlar mercedes büyük ihtimal. ilk makyajla bu kusurlardan kurtulur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.