Şimdi Ara

memoright ftm plus ssd kullanıcı incelemesi.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
8.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürücüleri güncelledim ve sonuçlar düzeldi.

memoright ftm plus ssd kullanıcı incelemesi..

• senkron / asenkron konusunu direk memoright'a mail atarak sordum, cevap gelince / gelirse haberdar edeceğim.
  • Senkron çıkarsa hiç şaşırmam. Senkron gibi sonuçlar veriyor. Yabancı sitelerde senkron olduğu yazıyor. Acaba yanlış mı yazdılar göreceğiz bu sayede.
  • ben sordum asenkron dediler.ayrıca ürünün gelen garanti belgesindede eşzamansız çalışma aralığı gibi bir ifade vardı.
  • Erişim süresi ve IOPS değerleri iyi olduğu müddetçe senkron - asenkron çok önemli değil.
  • biraz evvel yanıtlamışlar.

hem senkron hem de asenkron versiyonları varmış ftm plus'ın. bizdekilerin ne olduğunu bilemiyorum ancak bu karışıklığa son vermek için senkron olan ürünlerin üzerine altın renkli champion etiketi koyuyorlarmış.

netice itibarı ile gerginix'in dediği üzere senkron ya da asenkron olması bişey ifade etmiyor. cihaz ister senkron ister asenkron olsun vaad ettiği 55.000 iops ve 550 mb okuma / 500 mb yazma değerlerini rahatlıkla verebiliyor.
  • Bizdeki asenkron anlaşılan ama ben performanstan memnunum. Şimdilik kilitlenme ve mavi ekran olayı olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asprin

Bizdeki asenkron anlaşılan ama ben performanstan memnunum. Şimdilik kilitlenme ve mavi ekran olayı olmadı.

bu ürünü ilk alanlardanım. heralde üç ay olmuştur alalı. ne donma, ne mavi ekranla karşılaşmadım henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 7 Mart 2012; 12:11:12 >
  • bu başlığı iyi incele. birinci sayfada benim ve digitaldrop arkadaşın yaptığı testler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 7 Mart 2012; 15:41:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

gayet iyi incelemiştim zaten 240gb modelden bahsediyosunuz sanırım 120gb vaad ettiği değerleri veremiyor malesef

hayır, bendeki 120 gb lık model ve 550/500 değerini veriyor.
  • başlıktaki ilk mesajın içinde var. benim pc'de olan biten kısmından sonraki yazılanlar benim 120 gigalık ftm plus modelinin benchleri.
  • çoğu test sitesi atto kullandığı için bende onu kullandım. atto'nun güvenilmez bir yanını da göremedim.
  • Ben de memoright ftm plus 120gb aldım, dün elime geçti. Win 7 yi 6 dakikada kurdu.
    Tüm driverları kurdum pc ye ondan sonra test yaptım. Driverlar dışında sadece Kaspersky internet security kuruluydu.
    Şu an laptop kullanmaktayım Lenovo V570. Sanırım benim laptop sata3 destekli ama tam performans sata3 veremiyor galiba. Yine de memnunum.
    ATTO, AS SSD ve CrystalDiskMark sonuçlarım aşağıdaki gibi, yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar.

• hocam sizin sonuçlarınız nasıl acaba, bana da sonuç az düşük gibi geldi. Performanstan memnunum ama muadili ssd ler 460 puana kadar alıyor.
    Ben 376 puanda kalıyorum. Acaba işlemci hızının ve ram miktarının etkisi var mı?

Sistem aşağıdaki gibi

laptopta iki adet ekran kartı var, biri intel hd3000 diğeri nvidia gt525m. Donanımın da etkisi olabilir mi acaba, kaspersky'ın etkilediğini düşünmüyorum çünkü devre dışı bırakmıştım o an kaspersky'ı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

Ben de memoright ftm plus 120gb aldım, dün elime geçti. Win 7 yi 6 dakikada kurdu.
    Tüm driverları kurdum pc ye ondan sonra test yaptım. Driverlar dışında sadece Kaspersky internet security kuruluydu.
    Şu an laptop kullanmaktayım Lenovo V570. Sanırım benim laptop sata3 destekli ama tam performans sata3 veremiyor galiba. Yine de memnunum.
    ATTO, AS SSD ve CrystalDiskMark sonuçlarım aşağıdaki gibi, yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar.

Değerlerin düşük. Daha iyi sonuçlar alman gerekir. Gerekli ayarlamaları yaptın mı?
  • gerekli ayarlamalar derken hocam, neler yapmalıyım acaba bilgilendirebilir misiniz?
    ufak tefek msconfig ayarlamaları, açılış logolsuyla ilgili ayarlamalar yaptım onun dışında pek bir şey yapmadım.
    Şu an C'de 50gb, D'de 17gb boş alan varssd'ni yarıya yakını dolu.
    Açılış sürem 10-12 saniye kapanış sürem 5-6 saniye.
  • @Pusu47

Virüs programını kapatıp yüksek performans güç ayarında test yaptınız mı?
  • hocam yüksek performans güç ayarı nasıl oluyor hocam??
  • Denetim masasından güç ayarlarına geçerek, yüksek performans sekmesini tıklayın işlem tamamdır. SSD yüksek performans güç ayarında oldukça fark yaratır.

http://forum.donanimhaber.com/m_56335897/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56405373
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

gerekli ayarlamalar derken hocam, neler yapmalıyım acaba bilgilendirebilir misiniz?
    ufak tefek msconfig ayarlamaları, açılış logolsuyla ilgili ayarlamalar yaptım onun dışında pek bir şey yapmadım.
    Şu an C'de 50gb, D'de 17gb boş alan varssd'ni yarıya yakını dolu.
    Açılış sürem 10-12 saniye kapanış sürem 5-6 saniye.

@Gerginix hocamın verdiği linkte gerekli ayarlar var. En son sürücüleri yükledin mi?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.