Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deadpool__77__

quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

beyler maxkeyboard ve duckykeyboard arasında kaldım sizce hangi markayı tercih etmeliyim? yazı ve oyun için brown mu tercih etmeliyim?

max keyboard ione klavyelerle aynı sanırım. ışıksız modelini 65 dolar civarı bir fiyata alabilirsin. asus'un üst seviye oyun sistemlerinde de bu klavye kullanılıyor. switch seçimi sana kalmış ama bence blue en iyisi.

mümkünse link verebilir misiniz? gümrüğe takılmayacak bir klavye almak istiyorum mx brown ya da blue olabilir yeterki rubber dome'lu a4 tech klavyemden kurtulayım artık :)

blue cherry mx:
    The IONE U9 $64
    http://global.pchome.com.tw/english/?mod=item&func=exhibit&IT_NO=DCAH22-A70927861&SR_NO=SBAE0T&ROWNO=4&tm=e
    Ducky DK2108 $74
    http://global.pchome.com.tw/english/?mod=item&func=exhibit&IT_NO=DCAH0X-A72506909
    Ducky DK2108L $74 (büyük enter tuşlu ama ingilizce'si yok sanırım)
    http://global.pchome.com.tw/english/?mod=item&func=exhibit&IT_NO=DCAH0X-A72510179

brown cherry mx:
    The IONE U9 $64
    http://global.pchome.com.tw/english/?mod=item&func=exhibit&IT_NO=DCAH22-A70954980&SR_NO=SBAE0S&ROWNO=2&tm=e
    Ducky DK2108 $77
    http://global.pchome.com.tw/english/?mod=item&func=exhibit&IT_NO=DCAH0X-A72505113
    Ducky DK2108L $77 (bu da aynı şekilde, ingilizcesi yok)
    http://global.pchome.com.tw/english/?mod=item&func=exhibit&IT_NO=DCAH0X-A72506778&rd=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asterisk* -- 29 Temmuz 2013; 11:29:51 >

• Arkadaslar guzelinden bir mekanik klavye almak istiyorum ama yardimci olabilecek var mi?
    Blackwidow Ultimate kullaniyorum, MX Blue switchlerden cok memnunum ama yeni bir klavye lazim zira yukari ve asagi ok tuslarim calismiyor ne yazik ki.(Sekme kapatiyorlar vs. kafalarina gore eger basarsam)
    O yuzden kaliteli ve gumruge takilmadan gelecek klavye onerebilir misiniz? Veya istanbuldan alabilecegim bir tane?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robinthegreen

Yukarıda yurtdışından mekanik klavye ısmarlamak için 300-350 lirayı gözden çıkarmak gerektiği yazılmış, o konuda bir düzeltme yapmak isterim.
    Cherry'nin MX Blue keyswitch kullanan G80-3000 modelini birkaç gün önce amazon.de'den ısmarladım.
    http://www.amazon.de/Cherry-G80-3000LSCDE-2-Tastatur-USB-schwarz/dp/tech-data/B000NDD524/ref=de_a_smtd

45 euro + 26 euro gönderim = 71 euro, yani 162 lira tuttu. sınırın altında kaldığı için de gümrüğe takılmayacak. Üstelik Amazonexpress UPS ile gönderildiği için kısa sürede elinize ulaşıyor. Makul fiyatlı bir mekanik klavye arayanların aklında bulunsun.
    (sitede 53 euro göründüğüne bakmayın, AB dışına gönderim olduğu için KDV'yi düşüyor)

aynı klavyeyi ben de alacaktım ancak şu an 193 tl gibi bir fiyata denk geliyor euro baya artmış. 193 lira ödemek yerine forumdan ikinci el almak daha mantıklı

• webbeast kullanıcısına yanıt
    peki daha ucuza mal olup daha zahmetsizse neden bu kadar pahalı yani orta seviyeler için mekanik klavye üretilemez mi gerçi her tuşun altında bi switch var diperlerine göre daha ucuza mal olması enteresan biliyorsanız açıklarsanız sevinirim teşekkürler
  • Razer blackwidow ultimate
    Razer naga
    Razer exact max control&speed
    Kalite,iscilik,kontrol tek kelime ile inanilmaz.bunlari almadan once oyun oynamiyormusum

http://db.tt/H4udKvqz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zidnok -- 14 Eylül 2013; 3:27:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mx blue olmasa bende düşünebilirdim :) Mx black ya da red lazım banada
  • quote:

Orijinalden alıntı: burockkcl

peki daha ucuza mal olup daha zahmetsizse neden bu kadar pahalı yani orta seviyeler için mekanik klavye üretilemez mi gerçi her tuşun altında bi switch var diperlerine göre daha ucuza mal olması enteresan biliyorsanız açıklarsanız sevinirim teşekkürler

ucuza malolmuyor zaten sen yanlış anlamışsın. ucuza malolanlar rubberdomelar. her tuşun altında switch olduğu için mekanik klavyelerin maliyeti yüksektir.

• asterisk* kullanıcısına yanıt
    ooo sorry man ben cümleyi bi başından bi sonundan okuyunca öyle oldu teşekkürler
  • Dostum 95den kalma bi klavye var elimde amcamda gerçi kullanmıyom ama soketi sıkıntılı eski olduğu için DIN-5 denen ps2 den önce kullanılan kalın soketlerden fakat hala çalışıyor ve o çıkardığı sese hala hayranım diyebilirim...
  • Merhaba,
    Hızlıca buraya yurtdışından mekanik klavye aldığım bir siteyi yazmak istiyorum, gayet hızlı ve yardımsever bir satıcı olduğu için reklamını yapma ihtiyacı hissettim.
    Belki mekanik klavye isteyipte almaya çekinen arkadaşlara da yardımımız dokunmuş olur.

Site burası , ne yazıkki gördüğünüz gibi çeşit pek yok ve sadece pahalı modeller var, ben realforce 104UB aldım, yaklaşık 300$'a geldi.
    Siparişi vermeden önce yardım sayfasından gönderi paketinde istediğim gibi Customs Declaration yapacaklarını teyit etmeniz önemli. Bildiğiniz gibi 100$ üstü ürünler gümrüğe takılıyor ve vergisini ödemek, daha da kötüsü topkapı da bir sürü işle uğraşmak gerekiyor.
    Bu şekilde satıcı ile anlaşıp ürünü aldıktan 4 gün sonra ürün Türkiye'ye girmiş, Ptt kargoya ulaşmıştı; fakat ne yazık ki oradan Anadolu yakası Kartal'a 7 günde gelebildi, bu biraz da şans tabi daha önce 2 günde geldiğini de görmüştüm.

Aldığım klavye ise aşağıdaki :
     Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)

Tuşlarda yazılar var ama ancak bakınca görünüyor, daha önceden Das Keyboard Ultimate kullanan biri olarak kıvamını tutturmuşlar diyebilirim ( hem rahatsız etmiyor hemde sembolleri aramıyorsunuz):

Klavyeyi 3-4 hafta kullandıktan sonra yorumlarımı paylaşabilirim.
    Herkese mekanik tuşlu günler,
     Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)

Update: Merhaba,
    Klavyeyi 2-3 aydır kullanmaktayım, iş yeri için gayet iyi tam olarak brown switchler kadar zevk almasamda işyerindeki yan masamdaki arkadaşlar bu klavyeyi sessiz olmasından dolayı daha çok sevdi.
    Hangisini tercih edersin derseniz eğer ses sorun olmayacaksa brown derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kargat -- 8 Aralık 2013; 18:29:02 >

• Siyah switch kullanan türkçe q klavye araştırdım ama bulamadım.
    Bu konuda bilgisi olan var mı?

• En kullanışlı ve en kaliteli olarak kullandığım Keyboard

• cherry mx blue arkadan aydınlatmalı uygun önerebileceğiniz bi klavye var mı?
  • Mekaniklerin bozulup takilmasi cok zor.hediye apex klavyem gelmeseydi mekanik bi klavye alacaktim cok kullanisli vede saglamlar.

• http://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=37
    bu site türkiyeye ürün gönderiyor mu bilginiz var mı?
  • Cherry MX Blue'lara hayranim razer blackwidow ultimate aldim

• quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

cherry mx blue arkadan aydınlatmalı uygun önerebileceğiniz bi klavye var mı?

Razer Blackwidow Ultimate

• Mekanik klavyenize kola su vs dökülüp çalışmama ya da tuşların yapışık hale alıp zor basması durumu olursa. WD-40 isimli sprey iletken olmayan mucize bişey var. Kaç kere denedim kendisi de uçucu olmasından dolayı temizleyip uçuyor ve herhangi extra bir arızaya kesinlikle sebep olmuyor. Başıma gelmişken söyleyeylim işine yarayanlar olabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbeast

Mekanik klavyenize kola su vs dökülüp çalışmama ya da tuşların yapışık hale alıp zor basması durumu olursa. WD-40 isimli sprey iletken olmayan mucize bişey var. Kaç kere denedim kendisi de uçucu olmasından dolayı temizleyip uçuyor ve herhangi extra bir arızaya kesinlikle sebep olmuyor. Başıma gelmişken söyleyeylim işine yarayanlar olabilir :)

Benim başıma geldi galiba bu , tuşlardan biri paslı gibi basıyor. Kaç liradır bu sprey? Boya sökmeyeceği garantimi?
  • benim tercihim herzaman alps olmuştur. özellikle krem, yeşil, taksi sarısı ve turuncu. tabii efsane beyaz klik modeli unutmamak lazım..
    mekanik klavye bulmak türkiyede çok zahmetli bir iş. envayi çeşit sviç var. şu an en yaygın alman cherry mx ler (yaygın olması en iyi sviç olduğunu göstermez) en otantik mx sviç siyah benim en sevdiğim cherry mx modeli (firmanın ilk bu işe giriş renklerinden). cherry mx lerin en büyük sorunu genelde yay sesini klavyenin şasisine yansıtması (özellikle yavaş basmalarda). japon alps (bu işin piri ve atalarından biri ve eski apple klavyelerin yegane sviç firması) ve alps klonu omronlar da çok iyi. topre bu işin zirvesi kim ne derse desin bilimsel açıdan. nmb hi-tek şirketinin space invader üretimdeki sviçler gürültüyü sevenler için biçilmiş kaftan. diğer yönden ele alırsak tabi ki en iyi sviç kişinin kendi tercihidir. kimisinin parmak basma kuvveti 45 gr için idealken kimin 70 gr için ideal. göreceli bir kalite anlayışı ve ses zevki. deneyimlerimden kalite olarak ibm model m, sonrası topre'nin değişken ağırlıklı üretim klavyesi. japonlar bu konuda lider, geçmişten gelen çok fazla firmaları var. diatec filco bir samuray kadar karakteristik kalitede ya da fujitsu libertouch. bu yolda ilerlemeye gayret eden kore ve tayvan firmaları da fena sayılmaz. ama illaki mx dersenin diatec filco serisi... neden derseniz 4 çeşit leopold 4 çeşit ducky 4 çeşit filco (4 çeşitten kastım 4 çeşit mx sviç) kullandım filco dokunduğunuzda burdayım diyen tek marka. bulabilirseniz dharma point de canavardır. denediklerimden archiss firması, filco kadar iyi olmasa da güzel leopold ve ducky tadında. daskeyboard ise sanwa mekanik klavyeler tadında ama sanwa'nın alps sviçlisi kadar iştah kabartmıyor; tabii ki filco zero serisi biraz eski ama alps sviçlerin kullanıldığı doruk noktası klavyelerden diyebiliriz, sesleri inanılmaz güzel özellikle mavi ve yeşil alps sviçliler. elecom ve buffalo bu mekanik işine yeni girme çabalarında ucuz yollu için ideal. owltech orta lüks mekaniklerden. fujitsu nun ürettiği pfu hhkb yi ed tavsiye ederim elimin altında vahşet sürat olsun derseniz. inşallah kolleksiyonuma bi PFU PD-KB420W modelini katacağım. aslında ticaretine mi girsem imkanım varken :p

çeşitli sitelerden okuduklarım değildir yazdıklarım; hepsini bedavaya tadabilme avantajım oluyor. daha nicelerini tadarsam marka model olarak paylaşacağım ben de uyandırdığı hisleri. kişisellik tavsiyesi dışında paylaşırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buxtehude -- 6 Mart 2014; 9:53:18 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.