Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: einhander

quote:

Orijinalden alıntı: silentbob

quote:

neysekı tozlu raflarımdan bırınde 90 lardan kalma ıbm bır mekanık klavyem var zamanında yuzune bakmadıgımız klavye teknolojısı şu sıralar muthiş pahalı klavyelerde kullanılıyor
    turkıye ıcın konusuyorum cunkı turkıyede bulunanlar cok pahalı

Tozlu rafta bir koleksiyon degeri tasimiyorsa klavyenize talip olabilirim. Bu canavarlari kullanmamak haksizlik oluyor :)

dun tozunu aldım beyaz renk bıraz griye çalar olmuş ama idare eder
    boşuna para verip yenı klavye aldım desenıze :)

IBM Model M'lerin gerektirdigi kuvvet bahsettigimiz Cherry MX lere kiyasla bir hayli fazla ve oyuncular icin pek uygun degil. Su anda daha modern mekanik klavyelerin oldugunu goz onunde bulundurursak genelde benim gibi bu tarz seylere manevi deger veren kisiler seviyor hala :)

Dedigim gibi, iyi durumdaysa satin alabilirim Model M'inizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: silentbob

quote:

neysekı tozlu raflarımdan bırınde 90 lardan kalma ıbm bır mekanık klavyem var zamanında yuzune bakmadıgımız klavye teknolojısı şu sıralar muthiş pahalı klavyelerde kullanılıyor
    turkıye ıcın konusuyorum cunkı turkıyede bulunanlar cok pahalı

Tozlu rafta bir koleksiyon degeri tasimiyorsa klavyenize talip olabilirim. Bu canavarlari kullanmamak haksizlik oluyor :)

dun tozunu aldım beyaz renk bıraz griye çalar olmuş ama idare eder
    boşuna para verip yenı klavye aldım desenıze :)

alkolle temizlerseniz gri ton gidebilir, yerini beyaz alır :P

• Ben de mekanik klavye alacağım bir türlü bulamadım şu lanet ülkede. Razer blackwidow a da para vermek istemiyorum. zowie celeritas hiç bi yerde stokta değil, pchome dan alayım dedim ducky onda da stokta brown switch/yellow led yok. das keyboard almak istesem hayvan gibi pahalıya gelecek. resmen sinirlerim bozuldu ya.
  • Yurtdışından mekanik klavye almak için 300-350 tl meblayı gözden çıkarmak gerekiyor. Ducky'ler de tuşlar ışıklıymış güzel ancak bileklik yok bu sefer de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Yurtdışından mekanik klavye almak için 300-350 tl meblayı gözden çıkarmak gerekiyor. Ducky'ler de tuşlar ışıklıymış güzel ancak bileklik yok bu sefer de.

bilekliği ayrıca satıyorlar, 20-30 dolar bir şeydi. ışıklı razer blackwidowlardan pahalıya gelmiyor ışıklı alsan da.
  • Selamlar, Türkiye'de bulunmaması canıma tak ettiği için pchome'dan pazar günü Ducky 9008S sipariş ettim bu sabah türkiyeye giriş yaptı, şuan gümrüğe sevk edildi bakalım vergiden yırtabilecek miyiz...

Son kalan çince klavyeyi de ben aldım

http://global.pchome.com.tw/english/?mod=item&func=exhibit&IT_NO=DCAH0X-A61658604&SR_NO=SBAE0W&ROWNO=12&tm=e

• İlk defa duydum.
  • Yukarıda yurtdışından mekanik klavye ısmarlamak için 300-350 lirayı gözden çıkarmak gerektiği yazılmış, o konuda bir düzeltme yapmak isterim.
    Cherry'nin MX Blue keyswitch kullanan G80-3000 modelini birkaç gün önce amazon.de'den ısmarladım.
    http://www.amazon.de/Cherry-G80-3000LSCDE-2-Tastatur-USB-schwarz/dp/tech-data/B000NDD524/ref=de_a_smtd

45 euro + 26 euro gönderim = 71 euro, yani 162 lira tuttu. sınırın altında kaldığı için de gümrüğe takılmayacak. Üstelik Amazonexpress UPS ile gönderildiği için kısa sürede elinize ulaşıyor. Makul fiyatlı bir mekanik klavye arayanların aklında bulunsun.
    (sitede 53 euro göründüğüne bakmayın, AB dışına gönderim olduğu için KDV'yi düşüyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: robinthegreen

Yukarıda yurtdışından mekanik klavye ısmarlamak için 300-350 lirayı gözden çıkarmak gerektiği yazılmış, o konuda bir düzeltme yapmak isterim.
    Cherry'nin MX Blue keyswitch kullanan G80-3000 modelini birkaç gün önce amazon.de'den ısmarladım.
    http://www.amazon.de/Cherry-G80-3000LSCDE-2-Tastatur-USB-schwarz/dp/tech-data/B000NDD524/ref=de_a_smtd

45 euro + 26 euro gönderim = 71 euro, yani 162 lira tuttu. sınırın altında kaldığı için de gümrüğe takılmayacak. Üstelik Amazonexpress UPS ile gönderildiği için kısa sürede elinize ulaşıyor. Makul fiyatlı bir mekanik klavye arayanların aklında bulunsun.
    (sitede 53 euro göründüğüne bakmayın, AB dışına gönderim olduğu için KDV'yi düşüyor)

Güzel klavye seçimi yapmışsınız. hayırlı olsun vergisiz de güzel fiyata gelmiş.

• Razer BlackWidow Ultimate Q Türkçe kullanıyorum.

Bir de SS ile taçlandırayım dedim

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)

Fotoğrafta gördükleriniz:

Klavyem: Razer Blackwidow Ultimate Tr

Mouse'um: Cyborg M.M.O. 7

Mouse Pad'im: Razer Ironclad

3'ünden de çok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 12 Kasım 2012; 0:26:22 >
  • Aletler çok iyi :) şu anki roccat mouse umu logitech g9x ile değiştirmeyi düşünüyorum. o zaman bikaç foto da ben atarım ducky ile.
  • Arkadaşlar,

CM Storm Trigger nasıldır? Şu an Mx Brown'lı olanı Amazon'da 90$. Backlight ta var, bileklikte. Benim oldukça hoşuma gitti. 90$/75€ olduğundan gümrüğe de takılmaz. Sizce alayım mı? (Hoş 119$'a Mx Red'li olanı var onu alayım diyorum ama ona da vergi vereceğim bu sefer fazla kaçacak. )
  • klavye gördüğünüz üzere blackwidow ultimate US
    mouse pad: roccat sota
    mouse olarak 1-2 ay öncesine kadar roccat kone kullanıyordum ama ömrü dolduğundan dolayı gigabyte m8000 e geçtim
     Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)
  • Benim Ducky Shine MX Blue da gümrüğe takıldı, bugün ihbar geldi. Cuma günü gidip teslim alacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: webbeast

Aletler çok iyi :) şu anki roccat mouse umu logitech g9x ile değiştirmeyi düşünüyorum. o zaman bikaç foto da ben atarım ducky ile.

Fotoğrafları bekliyoruz hocam :)
  • @ryzket gm8000 mouse u kullandım çoğu mouse dan daha iyidir. benimkinin sağ tuşu bozuldugundan beridir mouse arayışındayım. 5 top end mouse denedim tatmin olamadım :)

@ibluever g9x geliyor hocam beraber çekecegim foto :)
  • quote:

Arkadaşlar,

CM Storm Trigger nasıldır? Şu an Mx Brown'lı olanı Amazon'da 90$. Backlight ta var, bileklikte. Benim oldukça hoşuma gitti. 90$/75€ olduğundan gümrüğe de takılmaz. Sizce alayım mı? (Hoş 119$'a Mx Red'li olanı var onu alayım diyorum ama ona da vergi vereceğim bu sefer fazla kaçacak. )

Gayet güzel klavyedir tavsiye ederim. Cherry mx Brown ve Red in farkı tactile feedbacktir. Yani tuşa bastığınızda clicky (geçiş hissi) olmasıdır. Ses olarak ikisi de Blue ya göre sessizdir. Switch türlerini denemediyseniz ilk mekanik kullanımında Brown orta yol olduğu için tavsiye edilir. Zaten bence mekanik klavyede tactile feedback önemlidir. Yoksa Black ve Red rubber domelara biraz daha yaklaşıyor.

• Siparişi verdim, Cherry Mx Brown aldım. Bakalım gelsin izlenimlerimi paylaşırım.
  • quote:

Siparişi verdim, Cherry Mx Brown aldım. Bakalım gelsin izlenimlerimi paylaşırım.

CM mi aldın hocam?
  • Evet. CM Trigger.
  • Arkadaslar klavyeyi aldim suan onunla yaziyorum artik Turkce karakterlerim yok suan cok mutluyum Tuslari falan cok kaliteliymis valla, asiri memnunum simdilik. Mavi switchler de baya gurultulu ama benim hosuma da gitmiyor degil Belki sesini bi nebze azaltmak icin o-ring dampener alabilirim ama suan oyle bi dusuncem yok. Yakinda fotograflarini da ekleyecegim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.