Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CM storm al Led takıntın yoksa ledsiz versiyonlarından al, gerçi ledli olan versiyonların da her hangi ledler ile ilgili bir soruna rastlayan görmedim duymadım.
  • türkiyede satılan cm storm xt modeli türkçe mi yoksa ingilizce mi ? bazı sitelerde türkçe diyor bazı sitelerde ingilizce
  • Aitheph kullanıcısına yanıt
    Sanalmarketim ve inventusta satılan versiyonlar Türkçe Q. Şu anda ondan yazıyorum hatta.
  • Ikinci el dusunen varsa elimde 1 aylik tertemiz sorunsuz cm storm quickfire tk kirmizi ledli var. Dusunen pm atabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İngilizce XT ler stoklarda bitti, şuan TR olanlar satılıyor.
  • Merhaba arkadaşlar şuan razer blackwidow kullanıyorum ve sitesinde buldugum fakat trde bulamadıgım bu tuş lastiklerinden satan biryer varmı ?

Bunlar gibi http://www.razerzone.com/gb-en/store/razer-mechanical-keyboard-enhancement-kit
  • Tqrr kullanıcısına yanıt
    Ebay

Cherry MX O-ring diye aratırsan çıkar.

Aslında Türkiye'de bu isimle satılmıyor olmasa da sanayide araba tamircilerine bir sormak lazım. 4mm yarıçaplı (8mm çaplı) 1.5mm kalınlığında o-ring (sızdırmazlık elemanı) diye elbet başka işlerde kullanılıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 12 Mayıs 2015; 15:17:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Ebay

Cherry MX O-ring diye aratırsan çıkar.

Aslında Türkiye'de bu isimle satılmıyor olmasa da sanayide araba tamircilerine bir sormak lazım. 4mm yarıçaplı (8mm çaplı) 1.5mm kalınlığında o-ring (sızdırmazlık elemanı) diye elbet başka işlerde kullanılıyordur.

Eyw ebay alibabada buldumda hani hızlı gelsin istiyorum .

Dediğin mantıklı ama ne kadar işe yarar bilemedim: D
  • Tqrr kullanıcısına yanıt
    Ölçüleri tutuyorsa sertliklerindeki ufak farklar hariç hiçbir farkı yoktur klavyeye takılan o-ring'lerle sanayide kullanılanların
  • Sizce Trigger Z iyi bir klavye mi? Ya da fiyatı o civarlarda önerdiğiniz klavye var mı ? Amazondan alacağım.
  • Blond9 B kullanıcısına yanıt
    CM Storm kaliteli ürünleri olan bi marka. Ama üründen ürüne kalitenin değiştiğini gözlerimle gördüm. Elimde hem quickfire XT, hem de quickfire TK var. XT'nin malzeme kalitesi güzel ama TK'nin malzeme kalitesi bi tık üstte. Genel olarak CM Storm'u öneririm.
  • 120x Custom Cherry MX Springs

Şurada 6 farklı yay sabiti olan Cherry MX yayları satıyorlar. Bu yaylarla mesela mavi MX switch'inizi yeşile(veya tam tersi) veya kırmızı switch'inizi siyaha (veya tam tersi) çevirebilirsiniz sertliklerinden memnun değilseniz.

Örnek olarak siyah switch kullanan Steelseries 6gv2'yi yaylarını değiştirerek kırmızı switch sertliğine indirebilirseniz.

İlgili video:

İlgili fotoğraf:
     Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 14 Mayıs 2015; 2:24:24 >

• bugün cm storm xt blue switch klavyesi elime geçti alacak olanlara tavsiyemdir fakat scroll lock tuşunun yanındaki pause tuşunun ne işe yaradığını çözemedim?
    edit:ps2 girişini kullandığımda da numlock ışığı yanıyor fakat tuşlar çalışmıyor bilgisayarı resetlemem bişeyi değiştirmedi sanırım bilgisayarımla ilgili bir hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aitheph -- 14 Mayıs 2015; 19:27:01 >
    İki PS/2 girişi varsa anakartın üzerinde, mor olana tak yeşil olana değil.

PS/2 plug&play olmadığı için zaten restart atmadan bilgisayara klavye çalışmaya başlamaz.

İlk restarttan sonra biraz bekle, Windows falan loadlansın, bir de öyle kontrol et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

İki PS/2 girişi varsa anakartın üzerinde, mor olana tak yeşil olana değil.

PS/2 plug&play olmadığı için zaten restart atmadan bilgisayara klavye çalışmaya başlamaz.

İlk restarttan sonra biraz bekle, Windows falan loadlansın, bir de öyle kontrol et.

2 kere denedim en başta zaten internetten kontrol etmiştim hangi girişin klavye için doğru olduğunu
    zaten dediğim gibi 2-3 kere restart atmama rağmen çalışmadı
    windows ilk yüklenirken numlock capslock scroll lock ışıklarını açıp kapatabiliyosun fakat bilgisyar tamamen açıldıktan sonra ne ışıkları kontrol edebiliyosun ne de tuşlar çalışıyor
    İlginç.

USB'den sorunsuz çalışıyorsa farklı bir PS/2 adaptör'le dene veya/olmadı garantiye gönder.
  • Zalman zm-k500 hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatı baya uygun çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar;
    ben de geçen ay asus echelon mekanik klavye aldım. black switch. ama düşündüğümden daha fazla ses çıkarıyor. diğer switch seçenekleri ile karşılaştırırsak bundan daha sessiz olanı hangileridir? ya da en sessiz olanı hangisi? youtube da ses karşılaştırma videolarını izledim ama tam olarak anlaşılmıyor. brown daha sessiz gibi ama emin olamadım. red, brown, black, blue. hangisi en sessiz olanı? iş yerine almıştım. bir tane de eve alacağım da o yüzden soruyorum. cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
  • Sessiz klavye için mekanik mi tercih etmeliyiz.

Mekanik kablosuz sessiz önerebiliceğiniz bi klavye var mı?
  • Maskeli Bilo kullanıcısına yanıt
    Hocam kaça aldınız acaba?

İndirim falan oluyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.