Şimdi Ara

MEGANE II SEDAN 1.6 BENZİNLİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
7.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bende hb var yenibosna beylikdüzü arası yol boş iken saatte 70le 6,5 yaktı, 90'la kullanırsam biraz daha düşebilirdi belki de ama yol müsait değildi. ama istanbul geneli 10 lt yakıyor, ortalama hız 20,4 km/saat =)

bir de artık 70 le kullanmıyorum, boşsa 110-120 farketmeden çıkıyorsun zaten ... cruise control olsaydı keşke ...
  • depoyu kaça doldurduğunuza değil ne kadar yol yaptığınıza bakmanız gerekir.100 kmde 4 litre yakıyor 100hplik dizel otomobiller.aynı arabanın dizeliyle benzinlisini karşılaştırınca aradaki fark 2 mislinden fazla yakıtta.aracı alırkende 60 binde kendini amorti ediyor diye bi laf attılar ortaya ne alakası varsa.sanki 60 km yaptıktan sonra aynı paraya satacan dizeli.dizel alırkende pahalı satarkende.hemde değer kaybı benzinliden daha az..parçası pahalı diyenlerde yanılıyor dizel arabanın her parçası benzinliye göre çok daha sağlam ve kalteli yapılyor.kalitesine göre fiyatı daha uygun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustik61

depoyu kaça doldurduğunuza değil ne kadar yol yaptığınıza bakmanız gerekir.100 kmde 4 litre yakıyor 100hplik dizel otomobiller.aynı arabanın dizeliyle benzinlisini karşılaştırınca aradaki fark 2 mislinden fazla yakıtta.aracı alırkende 60 binde kendini amorti ediyor diye bi laf attılar ortaya ne alakası varsa.sanki 60 km yaptıktan sonra aynı paraya satacan dizeli.dizel alırkende pahalı satarkende.hemde değer kaybı benzinliden daha az..parçası pahalı diyenlerde yanılıyor dizel arabanın her parçası benzinliye göre çok daha sağlam ve kalteli yapılyor.kalitesine göre fiyatı daha uygun.

bence yukardaki yazılara bir göz atsan iyi olur.herkeze ayrı ayrı yazı yazamıyorum artık yoruldum...saygılar
  • yukarda pahalı alınması ve 100bine dayanmış arabanın kolay satılmıcandan bahsetmişsin.
    6bin fazlaya alıyorsun dizeli ama en az 6 binde fazla şu an 2004 megan dizel. benzinili dinamikler bile 22-25 arası alıcı bulurken çok daha düşük donanımlı sportvay dizel meganlar 30bin lira ediyor.dizelin motor ömrüde ortalama 250-300 bin arası normal şartlarda.motorda bu gün 4500 lira turbosuyla.aldıktan sonra 50bin gidersen kurtarıyor kaba bi hesapla.sıfır alırsan 200bin kmde yakıt farkı arabayı bi daha alıyor. he ihtimaldede 200bini aşar meganelar.100bindede ikinci el alınır yani.satacaksanda sıfırlarsın kmyi olur biter.çoğu öyle yapıyor zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dromerf

megane 2 de yağmur sensörü olup olmadığını nasıl anlarım.nasıl çalışır bu yağmur sensörü

yağmur yağdır üstüne hortumla araba yağıyor sansın bundan kolay ne varki............
  • cama tükürebilirsin, biraz iğrenç oldu ama idare edin yarın kurtuluyosunuz benden
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustik61

yukarda pahalı alınması ve 100bine dayanmış arabanın kolay satılmıcandan bahsetmişsin.
    6bin fazlaya alıyorsun dizeli ama en az 6 binde fazla şu an 2004 megan dizel. benzinili dinamikler bile 22-25 arası alıcı bulurken çok daha düşük donanımlı sportvay dizel meganlar 30bin lira ediyor.dizelin motor ömrüde ortalama 250-300 bin arası normal şartlarda.motorda bu gün 4500 lira turbosuyla.aldıktan sonra 50bin gidersen kurtarıyor kaba bi hesapla.sıfır alırsan 200bin kmde yakıt farkı arabayı bi daha alıyor. he ihtimaldede 200bini aşar meganelar.100bindede ikinci el alınır yani.satacaksanda sıfırlarsın kmyi olur biter.çoğu öyle yapıyor zaten.

allah aşkına 110bin kmde dizel aracım var satıcam diye galerilere numaradan bir sorsana bak sana ne diyolar,emin ol teklif bile vermiyecekler verirlersede oyle internetteki tok satıcıların fiyatlarıyla alakalıda olmaz.ayrıca dizel aracı erken satarsan zaten paranı çıkaramadan zarar etmiş olursun yok geç vereyim dersende para etmez.ayrıca dizel araçların motor ömrü 300bin km oylemi?sen şuandaki aracınla 100bin km yi gorunce o arabadan hayır gelmez.diyorumya 6milyar farkı ben benzincime versem tam tamına 4yıl boyunca her ay bir depo benzini bedava almış oluyorum.ve her ay bir depoyla ortalama 700km bile yapsam bana yeterde artar.gider 6milyarımı bankaya yatırırım %20faizden kazandıgım paraylada kaç depo benzin alırım oda var,bide 4sene geçtiğinde bile anaparam durur,dizelin ne sesini nede başka zorluklarınıda çekmemiş olurum...saygılar

• yahu hala ne 6 milyar farktan bahsediyorsunuz. 3 milyar fark var diyorum size. Ben öyle aldım, çoğu tanıdığımda öyle aldı.
    dizelin motor ömrü kısa diyenler lütfen madem öyle ispatlayınız. Teknik konuşunuz.

Neden tartışıyorsunuzki. Birde eğer benzinli ile sakin kullanımda 5.5 yakıyorsanız, dizellerde aynı sakin kullanımda 4 lt altında yakar bunu da düşünün.

3 milyar fiyat farkınıda 30 000 km de çıkaracağım. şu an 16 binde araç, 6 ay sonra fiyat farkını çıkartacağım. Daha neyin ispatı gerekiyor.

expression dci 80 bg 39,780
    expression benzinli 1.6 36,520

kampanyalı fiyat farkı şu anda 3.260 YTL. benzinli de daha fazla beygir var, dizelde de daha fazla tork var.

benzinli tabiki kötü demiyorum, ama dizelede kötü denmemeli. Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: specops

bende hb var yenibosna beylikdüzü arası yol boş iken saatte 70le 6,5 yaktı, 90'la kullanırsam biraz daha düşebilirdi belki de ama yol müsait değildi. ama istanbul geneli 10 lt yakıyor, ortalama hız 20,4 km/saat =)

bir de artık 70 le kullanmıyorum, boşsa 110-120 farketmeden çıkıyorsun zaten ... cruise control olsaydı keşke ...

cruise control yokmu benim bildiğim tüm megane larda var
  • quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

allah aşkına 110bin kmde dizel aracım var satıcam diye galerilere numaradan bir sorsana bak sana ne diyolar,emin ol teklif bile vermiyecekler verirlersede oyle internetteki tok satıcıların fiyatlarıyla alakalıda olmaz.ayrıca dizel aracı erken satarsan zaten paranı çıkaramadan zarar etmiş olursun yok geç vereyim dersende para etmez.ayrıca dizel araçların motor ömrü 300bin km oylemi?sen şuandaki aracınla 100bin km yi gorunce o arabadan hayır gelmez.diyorumya 6milyar farkı ben benzincime versem tam tamına 4yıl boyunca her ay bir depo benzini bedava almış oluyorum.ve her ay bir depoyla ortalama 700km bile yapsam bana yeterde artar.gider 6milyarımı bankaya yatırırım %20faizden kazandıgım paraylada kaç depo benzin alırım oda var,bide 4sene geçtiğinde bile anaparam durur,dizelin ne sesini nede başka zorluklarınıda çekmemiş olurum...saygılar

sen 110binde dizel meganı benzinli dinamik fiyatına bul getir ben hemen alayım.galerici ne zaman hangi arabaya değerinde fiyat verdiki.servisteki çocuklara bi 10luk sık sevgilinin doğum tarihine bile ayarlıyorlar kmyi

• quote:

Orjinalden alıntı: lotus1

yahu hala ne 6 milyar farktan bahsediyorsunuz. 3 milyar fark var diyorum size. Ben öyle aldım, çoğu tanıdığımda öyle aldı.
    dizelin motor ömrü kısa diyenler lütfen madem öyle ispatlayınız. Teknik konuşunuz.

Neden tartışıyorsunuzki. Birde eğer benzinli ile sakin kullanımda 5.5 yakıyorsanız, dizellerde aynı sakin kullanımda 4 lt altında yakar bunu da düşünün.

3 milyar fiyat farkınıda 30 000 km de çıkaracağım. şu an 16 binde araç, 6 ay sonra fiyat farkını çıkartacağım. Daha neyin ispatı gerekiyor.

kampanyalı fiyat farkı şu anda 3.260 YTL. benzinli de daha fazla beygir var, dizelde de daha fazla tork var.

6milyar fark var diyen yukardaki arkadaşa soledim o cevabı.ayrıca tekrar soleyim eger gezmeyi seven biriyseniz alıcaksınız dizeli bu kadar.yok bizim gibi memursanız o kdar (3000ytlde olsa)farkı vermeye değmez bence.ben o parayla en az 2/3sene arabaya benzin koyanlardanım ve çogu devlet memuruda benden farklı degil,araçlarımız yatıyo zaten...saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 14 Şubat 2007; 0:13:02 >

• Tabiki bu konuda haklısın. Az geziyorsan zaten hiç almayacaksın. Benzinli en ideali olur. zaten fark eğer 5 yılda kapanıyorsa ozaman dizel almaya değmez. Fakat 1 veya 2 yılda kapanırsa ozaman kesinlikle dizel derim.

quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

quote:

Orjinalden alıntı: lotus1

yahu hala ne 6 milyar farktan bahsediyorsunuz. 3 milyar fark var diyorum size. Ben öyle aldım, çoğu tanıdığımda öyle aldı.

6milyar fark var diyen yukardaki arkadaşa soledim o cevabı.ayrıca tekrar soleyim eger gezmeyi seven biriyseniz alıcaksınız dizeli bu kadar.yok bizim gibi memursanız o kdar (3000ytlde olsa)farkı vermeye değmez bence.ben o parayla en az 2/3sene arabaya benzin koyanlardanım ve çogu devlet memuruda benden farklı degil,araçlarımız yatıyo zaten...saygılar

• benzinli almak isteyen 2000 lira gaz parasını gözden çıkardımı dizelden daha ekonomik oluyor.ikinci elde dizel almaktansa benzinli alıp tüp taktırmak daha mantıklı.hem daha ucuza mal oluyor hem daha güçlü hemde daha sağlam ve sorunsuz.ama sıfır alıcaksam benzinin yanına bile yaklaşmam.2 sene aman garantisi gidecek diye gaz taktıramıcam.en az yılda 20 bin km yol yapıyorum.2 senede benim gibi fazla kullananlar için kabus olur benzinciler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: t_i_t

quote:

Orjinalden alıntı: specops

bende hb var yenibosna beylikdüzü arası yol boş iken saatte 70le 6,5 yaktı, 90'la kullanırsam biraz daha düşebilirdi belki de ama yol müsait değildi. ama istanbul geneli 10 lt yakıyor, ortalama hız 20,4 km/saat =)

cruise control yokmu benim bildiğim tüm megane larda var

2004 bnmki, bu modellerde ek paket te var cruise control. bende ek paket yok, yenilerde standart olabilir bilmiyorum ...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.