Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (998. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9969979989991000
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dot4

quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

Arkadaşlar triger değişimi esnasında açı kaydırıcı değişimi önerilen bir konu.
    Araç 90 000 km de usta durum elveriyorsa değiştir dedi.
    Bende fiyat aldım.
    Orijinal dışında yan sanayisi yokmuş bu ürünün diye öğrendim.
    Renault servisi 430 lira
    Dolapdere sanayide 350 lira
    Sanayi mahalesi develi oto dan 250 lira
    Alibeyköy örnek oto dan 230 lira

İnternette
    Renaulttoptancısı diye bir sitede 190 lira
    Oto erdem de 180 lira

Bu kadar oynak fiyatlar olur mu ya

Bu dişliyi değiştiren varmı aramızda nerden aldınız acaba
    Yardım istiyorum
    Teşekkürler.

ustam ben yetkili servisdeyim şu anki fiyatı 210tl
    438den bu fiyata indi servis sana eski fiyatından söylemiş
    bulamassan ben sana gönderirim

teşekkürler
    yarın bi daha sorayım burdaki yetkili servise
    vermezlerse sizden rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Arkadaşlar size bir sorum olacak.

2 Gün önce aracımın mazot filtresini ilk defa kendim değiştirdim. Filtreyi internetten almıştım, markası Delphi.

Fakat araç iki gündür sabahları çalışmıyor. Hava yapınca havasını almaya yarayan pompayı 20 30 defa mıncıklayınca çalışıyor. Ama bunu sadece sabahları yapıyor. Acaba filtreyi değiştirirken bir şeyleri eksik mi yaptım ? Havası suyu filan mı alınıyor bu filtrenin acaba diye düşünmeye başladım.

Bir fikri olan var mıdır ki?

Bende kendim degiştirdim.Sadece küçük el pompasından havasını aldım.Sorun çıkmadı.Arkadaşın yazdıgı gibi su sensörünü kontrol edersin olmadı eski filtreyi tekrar takıp deneyebilirsin.
  • quote:

öncelikle mazot filitren plastik olanmı eğer plastik olan tipdense filitrenin altına takılan soketli parça kare kablolu olan su müşürü onu iyi oturtman lazım yeni mazot filitrelerin içinden çıkan yuvarlak lastikde oringi oda hava almasın diye müşüre takılır

quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

Bende kendim degiştirdim.Sadece küçük el pompasından havasını aldım.Sorun çıkmadı.Arkadaşın yazdıgı gibi su sensörünü kontrol edersin olmadı eski filtreyi tekrar takıp deneyebilirsin.

Mazot filtresi plastik. Yenisinin içinden de herhangi bir ekstra plastik halka (oring) filan çıkmadı.

Alt tarafa denk gelen 2 metal ucu olan soketli zımbırtıyı yana çevirerek söktüm ve aynı şekilde yeni filtreye taktım. Onun hava alma ihtimali yok gibi görünüyor ama bilemedim şimdi

• quote:

quote:

öncelikle mazot filitren plastik olanmı eğer plastik olan tipdense filitrenin altına takılan soketli parça kare kablolu olan su müşürü onu iyi oturtman lazım yeni mazot filitrelerin içinden çıkan yuvarlak lastikde oringi oda hava almasın diye müşüre takılır

quote:

Mazot filtresi plastik. Yenisinin içinden de herhangi bir ekstra plastik halka (oring) filan çıkmadı.

Alt tarafa denk gelen 2 metal ucu olan soketli zımbırtıyı yana çevirerek söktüm ve aynı şekilde yeni filtreye taktım. Onun hava alma ihtimali yok gibi görünüyor ama bilemedim şimdi

Bence senin aracında uzun duruşlarda yakıt geri kaçıyor depoya dolayısıyla hava yapıyor.Öncelikle sabah çalıştırmadan önce kaputu aç mazot hatları dolu mu yoksa hava kabarcıkları mı var ona bak.Sonra start ver baktın yine yaptı.İkinci gün sabah bu kez direk el pompasından hava al sonra start ver bakalım ne olcak.

• 2008-2009 model aralıkları 27--29bin tl aralıkları ikinci el benzinli megane alınır mı? yakıt sarfiyatı nasıldır. bilgilendirirseniz sevinirim
  • megane 2 için dış plastik ayna kapağı nerden bulabilirm...
  • quote:

quote:

Bence senin aracında uzun duruşlarda yakıt geri kaçıyor depoya dolayısıyla hava yapıyor.Öncelikle sabah çalıştırmadan önce kaputu aç mazot hatları dolu mu yoksa hava kabarcıkları mı var ona bak.Sonra start ver baktın yine yaptı.İkinci gün sabah bu kez direk el pompasından hava al sonra start ver bakalım ne olcak.

Sabahları açıp bakıyorum. Her seferinde hortumlarda hava kabarcıkları var. Yani ya sistemde dönüp duran bir hava var yada bir yerlerden hava alıyor diye tahmin ediyorum. Ama nasıl bu havayı çıkartcam onu bilemiyorum...

• quote:

quote:

quote:

Sabahları açıp bakıyorum. Her seferinde hortumlarda hava kabarcıkları var. Yani ya sistemde dönüp duran bir hava var yada bir yerlerden hava alıyor diye tahmin ediyorum. Ama nasıl bu havayı çıkartcam onu bilemiyorum...

Birde şöyle yap.Aracını sabah yarı kontak yap.Yarı kontakta mazot pompası devreye gircek ve varsa hava sirkilasyon yaparak atacak mı 20 sn bekle sonra start ver bakalım.

• quote:

Birde şöyle yap.Aracını sabah yarı kontak yap.Yarı kontakta mazot pompası devreye gircek ve varsa hava sirkilasyon yaparak atacak mı 20 sn bekle sonra start ver bakalım.

Ne yazık ki onu denemiştim. Bir işe yaramamıştı.

Bu gidişle motora giren mazot hortumunu bulup sökcem, tamamen mazot akana kadar drumadan pompalıcam. Bakalım bu işe yaramazsa bir yerlerden hava alıyordur diye tahmin ediyorum
  • Arkadaşlar,
    Benim aracım mavi megane HB. Yan çıtaları krom yapsam güzel durur mu arkadaşlar?
    Hiç gördünüz mü ya da yaptıran oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Arkadaşlar,
    Benim aracım mavi megane HB. Yan çıtaları krom yapsam güzel durur mu arkadaşlar?

gördüm servise gelmişdi gayet güzel duruyor yalnız adamın jantlarıda krom du 19inç felandı

benim arkadaşımda hb grisi var oda bantları ayna kapakları ve dış kapı kollarını parlak siyah yapmışdı oda çok güzel duruyor mavide pek belli olmayabilir onun için krom daha güzel tavanın düz tavansa birde parlak siyah kaplama yap sen bilirsin tarz senin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Arkadaşlar,

gördüm servise gelmişdi gayet güzel duruyor yalnız adamın jantlarıda krom du 19inç felandı

benim arkadaşımda hb grisi var oda bantları ayna kapakları ve dış kapı kollarını parlak siyah yapmışdı oda çok güzel duruyor mavide pek belli olmayabilir onun için krom daha güzel tavanın düz tavansa birde parlak siyah kaplama yap sen bilirsin tarz senin

Benden önceki arkadaş tampon ve yan çıtaları da masmavi boyatmış. Yani aracın dışında mavi hariç renk yok Bundan dolayı krom çıtaların "sırıtmasından" korkuyorum.
    Aracım cam tavan

• arkadaslar 2008 linea aracim var, 1.3 motor oldugu icin biraz rahatsizim. bir tanidikta 2007 dynamic 1.5 dci var hic kazasi yok etek altinda boya var. 175000 de arac ama full servis bakimli 20.000 e bana verecek almali miyim hoc renault kullanmadim bu motorun omru ne kadardir kacbinde motor ister.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni lastikte güzel oluyormuş,yol asfalt sesi kalmadı nerdeyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

yeni lastikte güzel oluyormuş,yol asfalt sesi kalmadı nerdeyse

NE aldın hocam ve fiyat bilgisi alabilirmiyiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcil

quote:

Hocam lastik dedimmi mislen primacy yazilisi yanlis ama anladin sen

Iki arkadasim megane 2 ye aldilar fena sessiz konforlu fiyat 800 liraydi

• quote:

Orijinalden alıntı: CHARGEN83

arkadaslar 2008 linea aracim var, 1.3 motor oldugu icin biraz rahatsizim. bir tanidikta 2007 dynamic 1.5 dci var hic kazasi yok etek altinda boya var. 175000 de arac ama full servis bakimli 20.000 e bana verecek almali miyim hoc renault kullanmadim bu motorun omru ne kadardir kacbinde motor ister.

Fiyat iyi dedigine gore motor dersen hocam ben 300 binde sorunsuzunu gordum ama araba full degilse karar senin hocam

• Beyler aracıma karşılama ışıgı (Follow Me Home)yaptım.Tavan ışıgından alıyor komutunu kumandadam yanıp sönüyör sisler.Birde el atmışken korna ya basınca sisler de yansın istedim uyarı amaçlı.

Videosu buyrun.

http://www.youtube.com/watch?v=TdQUgpsTLUo&feature=youtu.be
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

Orijinalden alıntı: mcil

quote:

Hocam lastik dedimmi mislen primacy yazilisi yanlis ama anladin sen

Iki arkadasim megane 2 ye aldilar fena sessiz konforlu fiyat 800 liraydi

Bende Pirelli Cinturato düşünüyordun teki 150-160 tl arası ama bir türlü karar veremedim.
    Arabayı alırken bu kadar düşünmemiştim bu neymiş kardeşim yaa :)

• quote:

Orijinalden alıntı: meganizm

Beyler aracıma karşılama ışıgı (Follow Me Home)yaptım.Tavan ışıgından alıyor komutunu kumandadam yanıp sönüyör sisler.Birde el atmışken korna ya basınca sisler de yansın istedim uyarı amaçlı.

Videosu buyrun.

http://www.youtube.com/watch?v=TdQUgpsTLUo&feature=youtu.be

Laptop un sesi açıktı.
    Resmen yerimden zıpladım kendime geldim kornan sayesinde :)

Güzel olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 9969979989991000
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.