Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (950. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 948949950951952
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _muhaRRem_

quote:

Orijinalden alıntı: turusan

aracımın 4 diskinide değiştirdim fakat abs ışığı yanıyor usta abs sensörü çizilmiş değiştirecem dedi beklemedeyim doğrunudur halka şeklinde birşey sağ arka diskin.

Soketlerde oynama yapmış da olabilir. İsterseniz arka soketleri tak-çıkart yapabilirsiniz. Çok titreşimli yolda soketin çıktığını bilirim, o derece güvenli bir araba megane II

soketler tırnaklı değil mi öyle hemen çıkmaması lazım 6 senedir hiç böyle bir durumla karşılaşmadım sizin soketlerle oynanmıştır onları sıkılaştırın Allah korusun gerektiği zaman çalışmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: uzayli53

aracim benzinli ama yinede ılık ufluyor iyi isitmiyor

O zaman problem kalorifer musluğunda veya kalorifer radyatörü tıkalı olabilir ama en ucuzundan başlayıp antifirizi değiştirerek başlamak gerek
  • Herkese merhabalar. Arkadaşlar bir arkadaşım megan 2 almayı düşünüyor (2006/2007/2008) bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. kullanıcılar memnun mu? dizel/benzinli hangisini önerirsiniz? en çok tutulan versiyonu hangisidir? LPG uyumu nasıl ve yakıt miktarı km de kaç tl dir? araç hakkındaki tavsiyeleriniz nelerdir? gibi sorularıma cevap yazarsanız memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

bugün hgs test etme imkanım oldu..ayna etrafındaki noktalı alanda yapışıktı etiket hiçbir sorun olmadı..

Bende dün sinirlendim ön camda ki filmi söktüm daha iyi oldu ön cam da gerçekten sıkıntı gece sürüşlerinde özellikle... Bende noktalı alana yapıştıracağım Zaten servisi aradım sordum onlarda noktalı alana yapıştırın dedi.

• Günaydınn herkezee

arkadaşlar can sıkıcı bir konu var bılmıyorum bunun sebebi ne. benım ön kaputun yan çamurluklarla birleşen kısımlarında ( çamurlukta ) boya atmaları var soyulmalar var.
    renaultu aradım musterı hızmetlerıne gıdın onlar baksınlar dıyo ama ucret alır dıyorlar. aracta boya vs. hıcbırsey yok ama soyulmalar oluyor sizlerde de var mı boyle şeyler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Günaydınn herkezee

arkadaşlar can sıkıcı bir konu var bılmıyorum bunun sebebi ne. benım ön kaputun yan çamurluklarla birleşen kısımlarında ( çamurlukta ) boya atmaları var soyulmalar var.
    renaultu aradım musterı hızmetlerıne gıdın onlar baksınlar dıyo ama ucret alır dıyorlar. aracta boya vs. hıcbırsey yok ama soyulmalar oluyor sizlerde de var mı boyle şeyler ?

Malesef var. Ön çamurluğun farın orda sivri kısımlarını diyorsun herhalde. Benim o soyulmalar arabayı aldıktan 2 sene sonra başladı. Parmak büyüklüğünde ama çok dert etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Günaydınn herkezee

Malesef var. Ön çamurluğun farın orda sivri kısımlarını diyorsun herhalde. Benim o soyulmalar arabayı aldıktan 2 sene sonra başladı. Parmak büyüklüğünde ama çok dert etmiyorum.

evet oralarda onlar neden olusuyor ki acaba.. goren darbeli boyanmıs sanıyor

• fotograflarını cekıcem bırazdan arkadaslar eklerım buraya.
  • bu yeni nesil araçlar bi taraflarından ses gürültü zırıltı uydurmakta heralde doktora yapmışlar..araç içinde orta konsolun arka tarafından 1,5 aydır duyduğum kasnak sesine benzeyen tuhaf bir ses duyuyordum rölantide..acaba nedir nedir akşama babaacım unutma püskevit getir..
    dün tesadüfen motor üst plastik kapağı çıkarıp turbo tarafına doğru kulağımı yaklaştırdım,meğer enjektörlerin üzerindeki yatay geri dönüş hortumunun üzerindeki siyah muhafaza kapağı gevşemiş,zatten plastik vida-dubel ile uyduruktan birşey..motor titreşimi ile kendi çapında senfoni veriyormuş motor sesine rağmen kendini öne çıkartabiliyormuş ve içeriden duyulabiliyor..enteresan sesler bana mı denk geliyor anlamadım gitti

siyah somunlu vida uygulayarak bir daha sesini çıkarmasını engelemek en iyisi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 27 Aralık 2012; 14:14:50 >

• horttumu delme
  • quote:

fotograflarını cekıcem bırazdan arkadaslar eklerım buraya.

Benim araba kumsal bej. O yüzden çok belli olmıyor .Koyu renklerde daha çok belli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Herkese merhabalar. Arkadaşlar bir arkadaşım megan 2 almayı düşünüyor (2006/2007/2008) bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. kullanıcılar memnun mu? dizel/benzinli hangisini önerirsiniz? en çok tutulan versiyonu hangisidir? LPG uyumu nasıl ve yakıt miktarı km de kaç tl dir? araç hakkındaki tavsiyeleriniz nelerdir? gibi sorularıma cevap yazarsanız memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim.

İyi arabadır ve yakıt cimrisidir o koca cüsseli araba (dizel) 100 km de 5 lt nin altında yakıyor , ben kullanıyorum aracımı alırken hız sabitleyicisi vede anahtarı çalışmıyordu bi takım elektronik sorunları vardı kendime güvendiğim için uygun bir fiyata denk getirip aldım şükür hepsinide halletim sorunsuz çalışıyor piyasada binilecek en ekonomik arabalardan vede sorunsuzluğuyla tam bir reno

Bakım masrafları hiç korkulacak cinsten değil aşağıda örnekleri var ;
    - dizelde turbo bozulursa sıfırı 550 tl KKL marka orjinali tamiri ise 200 tl
    - enjektörler bozulursa sıfırı 1050 tl tamir takımı alınırsa 300 tl ye tamir takımıyla yenileniyor
    - triger seti 120 tl mais orjinal
    - ısıtma bujisi bosch marka tanesi 17.5 Tl
    - hava filtresi 12.5 Tl

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

bu yeni nesil araçlar bi taraflarından ses gürültü zırıltı uydurmakta heralde doktora yapmışlar..araç içinde orta konsolun arka tarafından 1,5 aydır duyduğum kasnak sesine benzeyen tuhaf bir ses duyuyordum rölantide..acaba nedir nedir akşama babaacım unutma püskevit getir..
    dün tesadüfen motor üst plastik kapağı çıkarıp turbo tarafına doğru kulağımı yaklaştırdım,meğer enjektörlerin üzerindeki yatay geri dönüş hortumunun üzerindeki siyah muhafaza kapağı gevşemiş,zatten plastik vida-dubel ile uyduruktan birşey..motor titreşimi ile kendi çapında senfoni veriyormuş motor sesine rağmen kendini öne çıkartabiliyormuş ve içeriden duyulabiliyor..enteresan sesler bana mı denk geliyor anlamadım gitti

siyah somunlu vida uygulayarak bir daha sesini çıkarmasını engelemek en iyisi..

hocam yanlış anlamayın ama gerçekten sizin arabada var bir şeyler.foruma her girdiğimde sizin arabadan gelen sesleri okuyorum vallahi bu kadar sorun çıkarsa ben arabayı 5 dk kapının önünde tutmam kendinizi yıpratıyorsunuz harcadığınız zamana,paraya,emeğe yazık...

• quote:

quote:

Benim araba kumsal bej. O yüzden çok belli olmıyor .Koyu renklerde daha çok belli olur.

orijinal boya atma yapmaz arkadaşlar o çamurlukların boyanmış olma ihtimali var eğer yoksa ağır aşındırıcı kullanılıp çok aşındırılmış zamanla basınçlı suyla boya kalkmış olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

quote:

orijinal boya atma yapmaz arkadaşlar o çamurlukların boyanmış olma ihtimali var eğer yoksa ağır aşındırıcı kullanılıp çok aşındırılmış zamanla basınçlı suyla boya kalkmış olabilir

Sıfır alınan arabanın 2 çamurlugununda boyanması ilginç olurdu. Ben aynı problemi gümüş gri megandada gördüm yine ilk sahibi olan birinde.ayrıca bendeki olay boya atması degil renk atması. Arkadasında büyük ihtimal benim anlattığım olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 27 Aralık 2012; 19:31:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sıfır alınan arabanın 2 çamurlugununda boyanması ilginç olurdu. Ben aynı problemi gümüş gri megandada gördüm yine ilk sahibi olan birinde

ben neler gördüm 2 çamurluk nedir ki

• Merak etme arkadasım. O kadar saf degiliz. Boyadan kaportandan anlariz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bugün bir yere yanaşayım derken taş gibi bir şeye çarptım yolcu kapısında ufak bir çizik oluştu . bazı taraflar ufak dursada bir kısmı derine işlemiş gibi en azından ufak tarafları kapatmak istiyorum ne yapmamı önerirsiniz :) Babam arabayı kirli kullanır pek farketmez aslında ama bu şekilde durması da sinir bozucu oluyor.
  • quote:

Merak etme arkadasım. O kadar saf degiliz. Boyadan kaportandan anlariz

ben size safsınız gibi bir ithamda bulunmadım bu cümleden bunu çıkardıysanız bravo size
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _muhaRRem_

quote:

Orijinalden alıntı: turusan

aracımın 4 diskinide değiştirdim fakat abs ışığı yanıyor usta abs sensörü çizilmiş değiştirecem dedi beklemedeyim doğrunudur halka şeklinde birşey sağ arka diskin.

Soketlerde oynama yapmış da olabilir. İsterseniz arka soketleri tak-çıkart yapabilirsiniz. Çok titreşimli yolda soketin çıktığını bilirim, o derece güvenli bir araba megane II

soketler tırnaklı değil mi öyle hemen çıkmaması lazım 6 senedir hiç böyle bir durumla karşılaşmadım sizin soketlerle oynanmıştır onları sıkılaştırın Allah korusun gerektiği zaman çalışmaz

Soketler tırnaklı ama benim gittiğim yol yol değil köstebek yuvasıydı resmen. Aynı yolda hem giderken hem gelirken hızlı gitmek zorundaydım ve her ikisinde de soket yerinden çıktı geçen yaz. Son bir senedir herhangi bir sorun yok çok şükür.

• 
Sayfa: önceki 948949950951952
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.