Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (873. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 871872873874875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buarada Mübarek Ramazan Ayının size, ailenize ve Tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını, hayır , sağlık, huzur ve barış getirmesini dua ve niyaz ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_sparrow

Buarada Mübarek Ramazan Ayının size, ailenize ve Tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını, hayır , sağlık, huzur ve barış getirmesini dua ve niyaz ederim.

allah razı olsun... herkeze hayırlı ramazanlar arkadaşlar..
  • Hayırlı ramazanlar arkadaşlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar sağ ön kapıda problem var. Dışardan açılmıyor. ancak kapıyı içe doğru bastırdıktan sonra denendiğinde açılıyor. İçerden bi problem yok. Başına gelen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

Sağ ön camım arızalandı yine halat dolandı yada makara arızalandı,çünkü motorundan ses geliyor.

Sanayide şu makara ve halatlardan oluşan tamir setlerini biliyorsunuzdur onlar 25 tl,

birde 90 tl'ye ceva yada ceka marka yan sanay komle set var mootoru falan dahil
    birde 40 tl işçilik vericem tabi bunları yaptırmak için siz hüç duydunuzmu vu komple setin markasını taktıran varmı ?
    Bilenler acil yorumlarlarsa sevinirim perşembe öğleden sonra gideicem çünkü yaptırmaya

bence sanayıye hıc bulasma derım.. bıraz daha paranız gıder fakat aklınızda kalmaz bır daha bozulurmu bozulmazmı dıye.. sonucta orjına ve garantılı olacak

Aslında haklısın serviste yaptırıp iki sene garantili şekilde binmek var ama 246 tl nere 40 tl nere düşününcede.
    Sanayide bugun 40 tl^ye yaptırdım.Siyah plastik makaranın üç ayağıda kırılmış.Yapan ustanın elinde daha önce yaptığı tamiratlardan kalan çıkma mais makara vardı onu taktı inş. aynı sorunu bii daha yaşamam

anladım.. evet ucurum var arada.. neyse ki cok pahalıya yaptırmamıssınız.. ınsallah sorun yasamazsınız

Tşklr inş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyuksel

Arkadaslar sağ ön kapıda problem var. Dışardan açılmıyor. ancak kapıyı içe doğru bastırdıktan sonra denendiğinde açılıyor. İçerden bi problem yok. Başına gelen var mı?

Yok mu arkadaşlar bu durum başına gelen yada bir fikri olan?
  • quote:

quote:

Arkadaslar sağ ön kapıda problem var. Dışardan açılmıyor. ancak kapıyı içe doğru bastırdıktan sonra denendiğinde açılıyor. İçerden bi problem yok. Başına gelen var mı?

Yok mu arkadaşlar bu durum başına gelen yada bir fikri olan?

Kilit kısmını yağlayıp 10-15 kez açıp kapatın, kilitleyin ve açın sorun devam ederse farklı bir sıkıntı var demektir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: korner12

quote:

Arkadaşlar öncelikle merhabalar.2004 model 1.5 dci Megane Hb dynamique aracım var.Dün az bir rampada ikinci vitestedevrim düşmüşken biraz gaza yüklendim sonra devrim yetmediği için birinci vitese aldım fakat yol bilgisayarında "enjeksiyon sorunu" verdi bir süre düzelmedi.Aracı stop ettim tabi bu arada hemen ikinci sefer marş bastım yine aynı sorun devam ediyodu üçüncü seferde sorun ortadan kalktı ama sank, çek,şte düşüş var gibi geldi bana yokuşta özellikle.Sizce ne sanayiye gidip göstermeli miiyim?Bir de direksiyonu sağa sola çevirirken en sonlara yaklaştığında bir kat küt sesler duydum iki yöne çevirirken de geliyor.Aracın altını dün biraz çakıllı bir yere ön tampon altını sürtttüm acaba taş falan mı girdi bir yerlere diyorum veya bir yerlere zarar mı vermiştir o tampon altındaki bir yeri sürtünce.
    Şimdiden teşekkürler.Selametle yorumlarınızı bekliyorum...

Büyük ihtimal enjektörlere pis mazot gelmiştir. Eğer uzun zamandır değiştirmediyseniz mazot filtrenizi orjinali ile değiştirin. Deponuzu Shell GTL ile doldurun ardından ise Würth common rail mazot katkısı koyun. Ayrıca mazot aldığınız istasyonu da değiştirmenizi öneriyorum.

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim.
    Enjektörlerimi daha önce servis değişim yapacaktı kabul etmedim tamir yapıldı,daha doğrusu temizlendi.Bunun öncesinde de bir sefer olmuştu.Her seferinde shellden alıyorum ama bazen shell euro dizel bazen de diğer shell v -power'dan alıyorum.Bulunduğum şehirde Gtl içeren dizel yakıt olsa arada bunu yapıcam fakat maalesef burada yok diye biliyorum.Würth common rail mazot katkısı ne işe yarar bilmiyorum biraz bilgilendirebilirseniz sevinirim.Bir otomobil ile tanışalı henüz 8 ay oldu.Pek sanayiye falan gitmiyorum.Sanırım yanlışı asıl ben yapıyorum.Beni bu araçların bakımları konusunda da bilgilendirebilirseniz sevinirim.2004 renault megane hb 1.5 dizel dynamique.Ayda bir 2 ayda bir sanayiye hiç bir sorun olmasada götüreyim mi?Bir de yağ kontrolü ne sıklıkta yapmam gerek...?Şimdiden teşekkür eederim herkese.
    Kazasız, belasız, cezasız hayırlı,sağlıklı sürüşler diliyorum...

Benim de 2004 1.5 dci hb aracım var. Özellikle v-pover almaya dikkat edin. Başka bir shell istasyonu varsa oradan almaya başlayın. Würth katkısını internetten araştırırsanız çok daha detaylı bir bilgiye sahip olursunuz. Kendi web adresinde ürünün tanıtımı da bulunuyor. Ayrıca arada bir kaputu açıp su ve yağ kontrolünü yapabilirsiniz. 10.000 km de bir 5-40 Elf tam sentetik motor yağı ile bakım yaptırmanızı öneriyorum. Ayrıca hava filtresini orjinal mais, mazot filtresini de orjinal delphi kullanmanızı tavsiye ederim...

Ekleme yapayım. Eğer enjektörlerinizi temizlettirdiğiniz yer yakınınızdaysa kesinlikle oraya tekrar uğrayın araca bilgisayar bağlasın arıza koduna bir baksın sıkıntı varsa tekrar temizleme işlemini yapsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korner12 -- 21 Temmuz 2012; 9:20:44 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar öncelikle merhabalar.2004 model 1.5 dci Megane Hb dynamique aracım var.Dün az bir rampada ikinci vitestedevrim düşmüşken biraz gaza yüklendim sonra devrim yetmediği için birinci vitese aldım fakat yol bilgisayarında "enjeksiyon sorunu" verdi bir süre düzelmedi.Aracı stop ettim tabi bu arada hemen ikinci sefer marş bastım yine aynı sorun devam ediyodu üçüncü seferde sorun ortadan kalktı ama sank, çek,şte düşüş var gibi geldi bana yokuşta özellikle.Sizce ne sanayiye gidip göstermeli miiyim?Bir de direksiyonu sağa sola çevirirken en sonlara yaklaştığında bir kat küt sesler duydum iki yöne çevirirken de geliyor.Aracın altını dün biraz çakıllı bir yere ön tampon altını sürtttüm acaba taş falan mı girdi bir yerlere diyorum veya bir yerlere zarar mı vermiştir o tampon altındaki bir yeri sürtünce.
    Şimdiden teşekkürler.Selametle yorumlarınızı bekliyorum...

Büyük ihtimal enjektörlere pis mazot gelmiştir. Eğer uzun zamandır değiştirmediyseniz mazot filtrenizi orjinali ile değiştirin. Deponuzu Shell GTL ile doldurun ardından ise Würth common rail mazot katkısı koyun. Ayrıca mazot aldığınız istasyonu da değiştirmenizi öneriyorum.

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim.
    Enjektörlerimi daha önce servis değişim yapacaktı kabul etmedim tamir yapıldı,daha doğrusu temizlendi.Bunun öncesinde de bir sefer olmuştu.Her seferinde shellden alıyorum ama bazen shell euro dizel bazen de diğer shell v -power'dan alıyorum.Bulunduğum şehirde Gtl içeren dizel yakıt olsa arada bunu yapıcam fakat maalesef burada yok diye biliyorum.Würth common rail mazot katkısı ne işe yarar bilmiyorum biraz bilgilendirebilirseniz sevinirim.Bir otomobil ile tanışalı henüz 8 ay oldu.Pek sanayiye falan gitmiyorum.Sanırım yanlışı asıl ben yapıyorum.Beni bu araçların bakımları konusunda da bilgilendirebilirseniz sevinirim.2004 renault megane hb 1.5 dizel dynamique.Ayda bir 2 ayda bir sanayiye hiç bir sorun olmasada götüreyim mi?Bir de yağ kontrolü ne sıklıkta yapmam gerek...?Şimdiden teşekkür eederim herkese.
    Kazasız, belasız, cezasız hayırlı,sağlıklı sürüşler diliyorum...

Benim de 2004 1.5 dci hb aracım var. Özellikle v-pover almaya dikkat edin. Başka bir shell istasyonu varsa oradan almaya başlayın. Würth katkısını internetten araştırırsanız çok daha detaylı bir bilgiye sahip olursunuz. Kendi web adresinde ürünün tanıtımı da bulunuyor. Ayrıca arada bir kaputu açıp su ve yağ kontrolünü yapabilirsiniz. 10.000 km de bir 5-40 Elf tam sentetik motor yağı ile bakım yaptırmanızı öneriyorum. Ayrıca hava filtresini orjinal mais, mazot filtresini de orjinal delphi kullanmanızı tavsiye ederim...

Ekleme yapayım. Eğer enjektörlerinizi temizlettirdiğiniz yer yakınınızdaysa kesinlikle oraya tekrar uğrayın araca bilgisayar bağlasın arıza koduna bir baksın sıkıntı varsa tekrar temizleme işlemini yapsın...

Hocam yine çok teşekkür ederim.Enjektörleri servs temizletmişti bir şekilde öğrenip temizleyen yerle irtibata geçmeye çalışıcam.Hava filtrem motrio, mazot filtrem sanıyorum orjinaldi faturaya bakmam lazım.Çok teşekkür ederim.Hocam bir de arabanın bazen rölanti halinde düzensiz çalışması (yani sarsıntılı gibi diye tarif ediyorum ben daha çok).Bu rölanti halinde ki sarsıntıyı takiben harekete geçtiğimde de 2000 deviri geçnce ve 2. viteste 1750-2000 devir civarında , 3. viteste ve bazeb de 4. viteste aynı devir dolaylarında sarsıntı hissediyorum.Tabi servise gidene kadar düzeliyor bu durum haliyle bir tespit yapılamadı daha önce bu durumla karşılaştığnız oldu mu?
    Tekrar teşekkürler Hayırlı Ramazanlar...

• Anlattığınız durumla ben karşılaşmadım fakat forumda karşılaşan arkadaşların olduğunu biliyorum. Bir parça değişiyordu onunla ilgili sanırım...
  • Bugün aracıma klima temizleme spreyi sıktırıyım dedim. Kalorifer kanallarının içine neyse adam sıktı tam kademe çalışıyor klima. Birden araba kendi kendine farları açtı kapattı silecekleri çalıştırdı. Sonra düzeldi. Düzeldikten sonra araç kumandası ile kapıları ne açabiliyordum ne kapatabiliyordum. Bütün elektronik aksam düzgün çalışıyor bir tek kapıları kumanda ile açıp kapatamıyordum. Elektrikçiye gittim sigortaları kontrol etti hepsi düzgün bir sıkıntı bulamadı. Belki içerde ki sigorta paneline sıvı kaçmıştır kuruyunca geçer dedi. Sizce sorun ne arkadaşlar. Acaba immobilizer mı sıfırlandı ? Yeniden kodlatmak falan mı gerekecek ?
  • quote:

Bugün aracıma klima temizleme spreyi sıktırıyım dedim. Kalorifer kanallarının içine neyse adam sıktı tam kademe çalışıyor klima. Birden araba kendi kendine farları açtı kapattı silecekleri çalıştırdı. Sonra düzeldi. Düzeldikten sonra araç kumandası ile kapıları ne açabiliyordum ne kapatabiliyordum. Bütün elektronik aksam düzgün çalışıyor bir tek kapıları kumanda ile açıp kapatamıyordum. Elektrikçiye gittim sigortaları kontrol etti hepsi düzgün bir sıkıntı bulamadı. Belki içerde ki sigorta paneline sıvı kaçmıştır kuruyunca geçer dedi. Sizce sorun ne arkadaşlar. Acaba immobilizer mı sıfırlandı ? Yeniden kodlatmak falan mı gerekecek ?

Sigorta kutusunu imkanın var ise temizlemeye çalışın hava falan tutun.

• quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

Bugün aracıma klima temizleme spreyi sıktırıyım dedim. Kalorifer kanallarının içine neyse adam sıktı tam kademe çalışıyor klima. Birden araba kendi kendine farları açtı kapattı silecekleri çalıştırdı. Sonra düzeldi. Düzeldikten sonra araç kumandası ile kapıları ne açabiliyordum ne kapatabiliyordum. Bütün elektronik aksam düzgün çalışıyor bir tek kapıları kumanda ile açıp kapatamıyordum. Elektrikçiye gittim sigortaları kontrol etti hepsi düzgün bir sıkıntı bulamadı. Belki içerde ki sigorta paneline sıvı kaçmıştır kuruyunca geçer dedi. Sizce sorun ne arkadaşlar. Acaba immobilizer mı sıfırlandı ? Yeniden kodlatmak falan mı gerekecek ?

Sigorta kutusunu imkanın var ise temizlemeye çalışın hava falan tutun.

Saç kurutma makinesi ile denemem gerekecek... Umarım ciddi bir sıkıntı yoktur... Olsa daha farklı şeyler olurdu diye tahmin ediyorum...

• Arkadaşlar, bijon kapağının üzerindeki alyanı açmak için kullanılan aparat arabayı aldığımda çıkmadı. Tam olarak ismi nedir ve uygun fiyata nerden temin ederim. Fikri olan var mı?
  • Ben sonradan dinamic jantı taktım banada lazım oldu.Önceleri kargaburun la söktüm daha sonra tornacı arkadaşıma götürdüm krom boru dan T şeklinde bir anahtar yaptı.İstersen foto ekleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

Ben sonradan dinamic jantı taktım banada lazım oldu.Önceleri kargaburun la söktüm daha sonra tornacı arkadaşıma götürdüm krom boru dan T şeklinde bir anahtar yaptı.İstersen foto ekleyebilirim.

Teşekkür ederim, yaptırmak kolay olur. Sadece zaman ayırmam problem. 5-10 liraya bir yerlerden temin edebilirsek diye sizlerin fikirlerini alayım istemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Arkadaşlar, bijon kapağının üzerindeki alyanı açmak için kullanılan aparat arabayı aldığımda çıkmadı. Tam olarak ismi nedir ve uygun fiyata nerden temin ederim. Fikri olan var mı?

buradan alabilirsin dostum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Arkadaşlar, bijon kapağının üzerindeki alyanı açmak için kullanılan aparat arabayı aldığımda çıkmadı. Tam olarak ismi nedir ve uygun fiyata nerden temin ederim. Fikri olan var mı?

buradan alabilirsin dostum

Teşekkür ederim.

• Hocam bir sorum daha olacak aracım 2004 1.5 dci Megane Hb diye belirtmiştim.Aracı stop ettikten sonra kapıyı açınca baya pis bir koku geliyor ama tarif edemiyorum.Tüm dizellerde olan bir koku mudur bu yoksa yağ yakma durumunda mı olur?Aklıma takıldığı için soruyorum sadece?Teşekkürler Hayırlı Ramazanlar...
  • quote:

Hocam bir sorum daha olacak aracım 2004 1.5 dci Megane Hb diye belirtmiştim.Aracı stop ettikten sonra kapıyı açınca baya pis bir koku geliyor ama tarif edemiyorum.Tüm dizellerde olan bir koku mudur bu yoksa yağ yakma durumunda mı olur?Aklıma takıldığı için soruyorum sadece?Teşekkürler Hayırlı Ramazanlar...

hocam egzozcuya gidip katalizörü kontrol ettirin fakat katalizörü sökmek isteyen uyanıklar oluyor eğer değişmesi lazım derlerse bir kaç yere gösterin anlattıklarınız benim aklıma katalizörün dağılmış olduğunu düşündürdü.katalizör yerine de katalizör taktırın eski katalizörü de alın
  • 
Sayfa: önceki 871872873874875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.