Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (461. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.056.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: polatli30

Arkadaşlar merhaba
    Bende megane almak istiyorum tavsiye edermisiniz.Benzinli almayı düşünüyorum ileride gerekirse LPG taktırırım.Çünkü fazla km yapmıyorum.
    http://www.sahibinden.com/cok_temiz_ilk_sahibinden_40000de-28WQQaXQQ20108915WQQpXQQdisplayitem
    İlandaki araç nasıl sizce (fiyat-temizlik -KM v.b)

Manisada oldugu icin mi bilmiyorum ama bu donanimda bir arac icin bence pahali bir arac. bu donanima en fazla (servisten sorunu olmadigina dair kagit aldiktan sonra) 22-22500 TL verirdim.

• arkadaşlar atiker kullanan yokmu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asimsendogan

quote:

Orijinalden alıntı: murat_megane2

quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

selam arkadaşlar aracım 2007 megane 2 otantik sis farı takmak istiyorum aracıma fakat sis farı kapağı gerekiyomuş nerden bulabilirm?? yada kapak takmadan tampondaki yuvarlak kısmı keserek yapabilirmiyiz?zaten sislerin takılacak kısmındaki yuvarlak kısım oynuyor sabit değil. birde nasıl yakıcaz lambaları arka sis farınamı bağlancak? otantik aracına sis takan arkadaşlardan yardım istiyorumm :))

Çıkmacıda sag ve sol sis farı için plastik parçalar satılıyor tanesi 5-10 tl.Kesme yapamazsınız çünkü dışa dogru ovel geliyor.Arka sis yaktıgın dügmeyi öne çevirince ön sis ler yanacak.

LANCER cevabın için teşekkür ederim bi iki yere sordum ama yokmuş servise sorsamda 100 tl nın aşağısında fiyat çekmezz

Arkadaşlar bu sis farı konusunu bende düşünüyorum görsellik açısından.Ama yakabilmek için sanırım sinyal kolu da değişecek çünkü authentiq lerde arka sis lambasını yakmak için geriye çevirip yakıyorsun ama ileri ye çevirilmiyor.Sanırım dynamic lerde iki yönede çevirilebiliyor.Birde serviste yanlış hatırlamıyorsam 200 tl gibi bir rakam sölemişti.Alternatif olarak sahibinden de buldum bi sis farı takımı ama kalitesi nasıldır bilmiyorum.İşte linki:
    http://www.sahibinden.com/renault_megane_2_sis_lambasi_seti_2004_2006_g-plast-66WQQaXQQ18338414WQQpXQQdisplayitem

ewet bende denedim bugünn sadece arkaya çevriliyor.. bende 2004 modelden çıkma far bulmuştum ben,m araç 2007 bulduğum sisler uymayacak galiba.. attığın linkler için teşekkürler ..ama sinyal kolu olayını napıcaz authentiq modele sis farı takan arkadaş yokmu kesin bilgi verecek??

• Eger orjinal sis fari almayacaksaniz far yukseklik ayarinin oraya bir dugme konularak sis farini kumanda edebilirsiniz. far kolunu degistirmekten cok daha uygun olacaktir bence.
  • sizde arka sis lambasından alın elektriği, arkaya çevirince ön lambalarda yansın ne zararı varki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: figor44

sizde arka sis lambasından alın elektriği, arkaya çevirince ön lambalarda yansın ne zararı varki?

evet bi zararı yoksa daha mantıklı arabayı delip düğme koydurmaktan daha iyi
  • megane 2' lerde far yıkamanın nasıl çalıştığını bilen var mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellfire39

megane 2' lerde far yıkamanın nasıl çalıştığını bilen var mı??

farlarin acik oldugunda, ön sileceklere su puskurttugunde farlara su puskurtuluyor
  • quote:

http://www.sahibinden.com/renault_megane_2_sis_lambasi_seti_2006_g-plast-29WQQaXQQ18338309WQQpXQQdisplayitem

bu sis farın kalitesi nasıldır acaba

plastigin kalitesi onemli, fotodan anlasilmiyor dogrusu. bir de bu tur far alip takinca, aydinlatmasi kotuyse Osram gibi iyi bir markanin ampulu kullanilarak cok daha iyi bir aydinlatma elde edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

quote:

http://www.sahibinden.com/renault_megane_2_sis_lambasi_seti_2006_g-plast-29WQQaXQQ18338309WQQpXQQdisplayitem

bu sis farın kalitesi nasıldır acaba

plastigin kalitesi onemli, fotodan anlasilmiyor dogrusu. bir de bu tur far alip takinca, aydinlatmasi kotuyse Osram gibi iyi bir markanin ampulu kullanilarak cok daha iyi bir aydinlatma elde edilebilir.

aslında önemli olan sislerin görüntüsü süs amaçlı takıyorum.. bundan sonra sırada xenon var aydınlatma görevini o yapsın.benim için önemli olan malzeme su alıpta kararma falan yapmaması . gerçi orjinallerde bile bi müddet sonra sararma oluyor.. ustamıda aradım bu arada arka sislerden alırız elektriği diyor. bu sis farlarınıda söyledim ama orjinal tavsiye ediyor oda hem pahalı hem kapak bulmak problem...

• quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

quote:

Orijinalden alıntı: hellfire39

megane 2' lerde far yıkamanın nasıl çalıştığını bilen var mı??

farlarin acik oldugunda, ön sileceklere su puskurttugunde farlara su puskurtuluyor

teşekkürler dostuum. az kaldı şu megane' ı öğrenmeye
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: figor44

sizde arka sis lambasından alın elektriği, arkaya çevirince ön lambalarda yansın ne zararı varki?

evet bi zararı yoksa daha mantıklı arabayı delip düğme koydurmaktan daha iyi

İyi hoş diyorsunuz ama arabayı delmemek için arka sisden alınırsa elektrik bu sefer ikisi aynı anda yanacak.ben şahsen arka sisi hiç yakmam yakmamakta gerekir çünkü stop lambası izlenimi verir.trafikte tehlikeli.Çıkma bir dynamique sinyal kolu alıp sahibindende satılanlardan takmak bir çözüm.Kol almaktansa sigorta kuutusunun kapağı açılıyor zaten dandik bi plastik kapak sonucta küçücük bi delik ve kibar bir düğme takılabilir sis farı için....

şöle bir buton örnek olabilir bu belki biraz kaba ama daha kibar bişey her elektronikçide vardır...

• Bak aklıma ne geldi sis farı butonu için masaüstü bilgisayarların açma kapama yada restart düğmeleri çok güzel ve şık olur o kapağın üzerinde :) haksızmıyım?
  • Yakın zamanda döner kondaktör sorunu yaşayan veya bu konuda bilgisi olan kimse varmı arkadaşlar?
    Bende dünden itibaren bu sorun başladı,bazı arkadaşlar kendi yetenekleri ile bu işi halletmişler ama bende bu tip konularda yetenek yok işte.
    Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Atiker kullanan varmı diye sormuş bir arkadaş ben kullanıyorum istediğini sorabilirsin.
  • ne güzel bir soru sordum neden cevap veren yok
    quote:

Orijinalden alıntı: huseyinder07

basit bir mevzu ama çakmak lığın lambası yanmıyor ama çakmak çalışıyo zormu sökmek takmak bakmak ellemicem ölese
  • benimde başıma gelmişti fakat serviste garantiden değiştirdiler sormadımda nasıl yaptınız diye ama çqkmaklık değişti yazıyodu.

quote:

ne güzel bir soru sordum neden cevap veren yok
    quote:

basit bir mevzu ama çakmak lığın lambası yanmıyor ama çakmak çalışıyo zormu sökmek takmak bakmak ellemicem ölese

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meganizm

quote:

Orijinalden alıntı: ovoo

arkadaşlar bu arada merhaba,uzun zamandır bende megane kullanıyorum
    işte benimkisi

Güzel yakışmış jantlar.Herzaman begenirim bu jant tipini göbegi içerde olan model.Kapı kolları çıtalar ve tampon kaşları gövde rengine boyatabilirsin.

gerçekten yakışmış jantlar bende almak istiyorum araştırma içersindeyim gerçi megane çok kollu jantlar daha bi güzel duruyo sanki.. kaç inç bunlar lastik ebatları ne?

lastikler 225 25 45 performans lastik
    1.4 olmasına rağmen kesinlikle performans kaybı yok
    sadece 0,2krş yakışı arttı
    orjinal megane lastik jantları bilirsiniz ondaki kaymayı %50 azalttı
    bu arada teşekkürler

• merhaba arkadaşlar Aracıma Carbon Clean yaptırmak istiyorum ama 100 bin ve üzeri için pek iyi değil deniliyor sebebi nedir araç 180 000 binde
    Bu arada 52000 binden beri bende allaha şükür periyodik bakımlar dışında anahtar değmedi arabama ama biraz çekiş düştü bunu yaptırsam faydası olurmu çok kararsızım
  • arkadaşlar, 2008 model üstü dizel Privilege megane almayı düşünüyorum. arabasını satmak isteyen pm den ulaşabilir yada foruma link koyabilir. (kilometresi 50 bini geçmesin)
  • 
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.