Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11861187118811891190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tek dokunuşlu camların motor üzerinde şıkışmayı anlayan ve dur komutu gönderen bir yapı var
    http://cache.donanimhaber.com/Thumbs/0/0821d241b4b7caafe23ed4dbb4668120_120_False_72_3.jpg

ihtimaller ;
    1 bu alet bozulmuştur
    kontrol için sağ kapıda da aynısı var motor üzerinden tek vida ile sökülüyor takıp denenebilir.

2 cam yada mekanizma bir şekilde sıkışıyor ve son 15 santinde maks sıkışmaya ulaşarak kapatıyor kendini
    camın şıkıştığını pek sanmıyorum ama fitillerde toz vs. olabilir ama bence şıkışan bağlantılardır.
    http://cache.donanimhaber.com/Thumbs/0/62e2203f1ee11fc88986af7283952628_120_False_72_3.jpg
    bunlardan bahsediyorum zamanla yağı gitmiş olabilir wd 40 yada çok çok ince gres işinizi çözebilir. elinizden geliyorsa havalarda fena değil nette kapının nasıl söküleceğide var bir deneyin derim ustaya götürmeden önce

• Petrikan kullanıcısına yanıt
    başıma geldi ona benzer bir şey ki ucuz yırtmışım marş motorunun üzerinde egsozdan korumak için metal bir plaka var zamanla yerinden çıkmış ve marşın üzerine değiyor ve kısa devre yapıyormuş (aküden gelen ana kabloya) süre çok uzun olmadığından kabloyu çok yakmamış ama yenisini taktırdım motorunda kömürler gitmişti birazda erime vardı yenisin aldım inşallah seninkide böyler değildir. bir ihtimal de marş dişlisi gitmiştir o daha ucuz ama ne olur ne olmaz bir oto elektrikçiye gidin derim size
  • ıns sorun buyuk degıldır. sureklı dert sureklı dert:S

tabı bu dedıgım arada sırada oluyor.
  • Arkadaslar 2004 megane dizel buldum 210000 km de yakin zamanda enjektorlerden 2 si degismis... 200000 uzeri megane 2 dizele bakisiniz nasil? Yorum alabilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motora düzgün bakıldıysa km önemli değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam 200000 üstü km araba almam. Hele o araç dizelse hiç bulaşmam.

• Araçda km den önemlisi bakım kayıtları ne değişip değişmediği 200 bin ve üstündeki araçlarda birçok parça değişmiş yenilenmiş oluyor. Ben 150 binde araç aldım şimd 200 bini geçti. ve bi çok parçayı ilk olarak ben değiştirmek zorunda kaldım ve değiştireceğim daha ( debriyaj disk vs) sırada beklliyor. ben satarsam alacak arkadaş daha uzun yıllar binecek olaya bir bu şeklide bakmak lazım.

Tamam km ve modeli düşük hatta sıfır km araç almak en iyisi ama hersey para ve imkana bakıyor.
  • Petrikan kullanıcısına yanıt
    inşallah değildir bendede aynı idi öylesine vakit var sıkılmıştım tır tır diye bıraktım tamirciye siz yinede bir baktırın daha büyük sorunlar vermesin
  • xenon lar yanmıyor, kontrol ettiğimde sigortanın atmış olduğunu gördüm. yeni sigorta takıyorum, farı açınca yine atıyor. biraz kurcaladım kabloları birşey bulamadım. sağ far yanıyor kapatıp açınca yine sigorta atıyor. ikisini birden bir kez yanık gördüm ama farı koldan kapatıp açınca yine sigorta atıyor.

nasıl müdahale edebilirim?
  • 2007 megane 2 1.5 dci exprssion aldım,buna uyumlu lastık ebatları nelerdır yazarmısınız.
  • Rizeli kullanıcısına yanıt
    elinde geliyorsa tek lamba için
    1 sigorta amperleri doğrumu ona bakarak başlayabilirsin
    2 önce tüm kabloları sök (beyin giriş çıkış)
    3 açtın yine attı yolda bir şey var demektir kabloları kontrol et (daha kötüsü motor bölümü sigorta kutusu bozuk olabilir)
    4. açtın atmadı kapatıp girişi taktın açtın attı beyin bozuk (yada girişler kısa devre olacak kadar kirli ama zor zor ihtimal)
    sanmıyorum ama
    5. açtın atamadı lamba takarak dene lamba arızasının pek sigortayı attıracağını sanmam xenonda ama
    eğer bir taraf sağlamsa kople beyinleri lambaları falan değiştirerek dene

derim ben aklıma gelen standart çözümler
  • tamerozgor kullanıcısına yanıt
    1 sigorta amperi doğru, hem kutu içinde 10A yazıyor, hemde indirdiğim dökümanlarda.

aslında farlar iyi göstermiyor diye tutup farklı beyin taktırdım zamanında,bunda beyinlerden birinin su alıp bozulmasının da etkisi oldu tabi, malum maliyeti bihayli fazla geldi. Sonrasında da ek olarak amerikan park ve sabit yanan sinyallerden taktırdım, görüntü güzel olsa da yine farlar göstermedi,

defalarca takılan beyinde arızalar yaşadım değiştirdim. tabi ek takılan beyin ve sinyaller için orjinal kablolar üzerinden ek kablo çekildi, kablolar yaralandı.
    bugün eskiyi tek tek söktüm kendi beyinleri ile denedim ama beyinleri çalıştırtamadım, yine ek beyinler ile denemeye devam ettim.

kablo yollarında deformasyonlar var tabi ek yapıldı diye. ama kopma yok. tek çözüm olarak o kabloları sıfır veya çıkma ile değiştirmekte görüyorum.

ama dediğin gibi birde lambaları söküp sigortaları kontrol edeyim. o şekilde hiç denemedim.

• Rizeli kullanıcısına yanıt
    yapıldımı bilmiyorum ama mercekli farınız varsa (yada yoksa ayar düzgünse zorun yok bence) ucuz 50-60 tl lik sistemleride kullanabilirsiniz lambalar 1 yıl falan gidiyor ama çifti 20 tl
    takımı 50 tl idi 1 de yedek almıştım 2 yıl gitti en son yeğen istedi ona verdim komple sarılara döndüm ama tadı yok düzgün bir mercekli bulursam yine takmayı düşünüyorum. tavsiye niteliğinde sayın lütfen ukalalık yapmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

2007 megane 2 1.5 dci exprssion aldım,buna uyumlu lastık ebatları nelerdır yazarmısınız.

alaşımlı jantlar 205 55 16. kapaklı jant ise 195 65 15

• tamerozgor kullanıcısına yanıt
    estağfurulla, zaten öyle yapıyorum. bende eski far takıp xenonları atmak istedim ama orijinal diye kıyamadım. birde aracın görüntüsü bozuluyor.

ısrarla beni elektronikçiye yönlendiriyorlar. sanki zor bir şeymiş gibi, onlar da tampon indirip farları sökmeye üşeniyorlar, bugün 3 dükkana gittim üçü de kapıdan içeri almadı yoğunluk var diye ki biri sürekli gittiğim yer.

işin kötüsü 1 hafta sonra araç muayenesi var. o zamana kadar yapmam lazım.

far kapalı iken sigortayı takıp koldan açınca sigorta pat diye patlıyor. koldan farlar açık iken sigortayı takınca yükseklik ayarı takılmış şekilde 3-4 kez üst üste oynama yapıyor kapatıp açınca yine sigorta iptal, 9 tane sigortayı yaktım elimde 1 tane kaldı

• murat1981pls kullanıcısına yanıt
    mevcut lastik üzerinde ebatlar yazar. normali 205 55 16 ama kapaklı jantlarda 195 lastik var diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

2007 megane 2 1.5 dci exprssion aldım,buna uyumlu lastık ebatları nelerdır yazarmısınız.

17 inç için 205/50/17. 225/45/17'yi taban fazla genişleyeceğinden önermiyorlar.
  • Tesekkurler hangisi daha uygun olur alirkn ve yakit konusunda ben 100 u gecmem.. Birde ic dosemeleri yirtiklari vr kapi dosemeleri degisiyormu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat1981pls -- 8 Mart 2015; 14:55:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerozgor

bir sonuç aldınız mı acaba

hocam debriyaj üst merkezi yağ pompalamıyormuş değiştirdik düzeldi. ancak bir süre sonra 1,2,3. viteslere geçişlerde sorun yaşamaya başladık. usta şanzıman inecek. şansıman dişlilerinin kilitleri karşılıklı oturmamış muhtemelen sorun bundan oluyor dedi. 200-300tl masraf çıkardı, tabii şanzıman inince parça değişmeyecekse bu fiyat.
  • Arkadaşlar, aracın ekranında "gaz emisyonunu kontrol ettir" hatasını alıyorum. Servis lambası da yanıyor. Aracın eski sahibi uzun süredir bu hatanın var olduğunu ve pek önemsemediğini söyledi. Servise götürdüm, tüpten kaynaklanıyor LPG ustasına götür dediler. Bu sorunu daha önce yaşayan arkadaş oldu mu aranızda?
  • 
Sayfa: önceki 11861187118811891190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.