Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11711172117311741175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrah9905

quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

Arkadaşlar Renault dan anlayan biriyim.ama ilk defa megane sw alacağım ilk sw aracim olacak 1.6 megane 2 sw LPG li 2005 model üzeri pert kaydı agir hasar kaydi olmayan km si düşürülüp satılan araçlardan istemiyorum hafta sonu şase no dan 5 megane sedan 1.6 için SMS attım hepside pert kayıtlı km peri oynanmış çıktı yardim istiyorum temiz cam tavanı olmayan sw megane 2 lazim lpgli 16 valf acil

Kardes buldunmu aradigin arabayi? Umarim bulmusundur cunku sw de km.si az olan bulmak daha zor.

Uzun ugraslarim sonucunda 2000 model klinali Sw Megane 1 buldum bir mezrada araç orijinal 115000 km de iki parca boya cikti sağ kapi ve kaput tertemiz yeni muaeyneli LPG li karlar erisin gidip alcagim klimali herşey calisiyor arka camlar manuel tavanda port bagaj citasi var araç güzel on camlar aynalar elektrikli çelik jantli 4 lastik sifir motor kaporta baktirip yuruyenini de ben test edecem alaçam nasipse pazartesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrah9905

quote:

Arkadaşlar Renault dan anlayan biriyim.ama ilk defa megane sw alacağım ilk sw aracim olacak 1.6 megane 2 sw LPG li 2005 model üzeri pert kaydı agir hasar kaydi olmayan km si düşürülüp satılan araçlardan istemiyorum hafta sonu şase no dan 5 megane sedan 1.6 için SMS attım hepside pert kayıtlı km peri oynanmış çıktı yardim istiyorum temiz cam tavanı olmayan sw megane 2 lazim lpgli 16 valf acil

Kardes buldunmu aradigin arabayi? Umarim bulmusundur cunku sw de km.si az olan bulmak daha zor.

Uzun ugraslarim sonucunda 2000 model klinali Sw Megane 1 buldum bir mezrada araç orijinal 115000 km de iki parca boya cikti sağ kapi ve kaput tertemiz yeni muaeyneli LPG li karlar erisin gidip alcagim klimali herşey calisiyor arka camlar manuel tavanda port bagaj citasi var araç güzel on camlar aynalar elektrikli çelik jantli 4 lastik sifir motor kaporta baktirip yuruyenini de ben test edecem alaçam nasipse pazartesi

Hayirli olsun. Aman dikkatli baktir. Cunku mezrada uzun sure yatmissa problem yaratabilir. az binilmis arabalar uzun sure yatinca hertarafi curuyor. Gozle gorulmeyen yerleri tutunca ele geliyor. Tekrar hayirli olsun. Umarim uzun sure sıkintisiz binersin.

• emrah9905 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler megane 1 sw LPG li
    Neyine bakayım en çok alırken dikkatli şunlara bakin derseniz

Megane 2 alacakt 1.6 lpgli privilve modeli

İzmir bayraklı da. İzmir Renault servisinde. Akrabalarim vardı aman abi bırak alma seni çok uzer megane 2 sw dedi arka taraftaki parçaları çok pahalı fln filan bir suru şey saydı geri döndüm megane 1 sw ye.

• Selamlar arkadaşlar
    Aracımın sol ön hoparlörü tamir olmayacak şekilde patlamış değiştirmem gerekiyor.
    Orjinal sistem ile kullanabileceğim bir hoparlör tavsiye edermisiniz?
  • sonynin 13cm lik kolonlarına bak kardeş
  • arkadaşlar 2010 model megane 2 dci aracımda egzozdan ara ara bi titreme sesi geliyor rolantide stop ederken flnda vuruntu gibi oluyor bazen, daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldumu ?
  • Bugün kapı kollarının değişimi için Renault servisine gittim. Güzelce değişim yapıldı fakat usta yağ değişimin yapılması gerektiğini söyledi. Yol bilgisayarında değişime 5000 km olduğu yazıyor. Yağ değişimi derken eksik yağ tamamlama işlemi mi yoksa komple bakım mı anlamadım. Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
  • quote:

Teşekkürler megane 1 sw LPG li
    Neyine bakayım en çok alırken dikkatli şunlara bakin derseniz

Megane 2 alacakt 1.6 lpgli privilve modeli

İzmir bayraklı da. İzmir Renault servisinde. Akrabalarim vardı aman abi bırak alma seni çok uzer megane 2 sw dedi arka taraftaki parçaları çok pahalı fln filan bir suru şey saydı geri döndüm megane 1 sw ye.

Hocam kaportadan tutta motoruna sonra yuruyen aksamin tepeden tirnaga incelet. Motor aksamindki borularina baktir. metal olan kaporta iclerinde marspiyerlerde falan curume varmi. Sonra yaylari falan (suspansiyon aksami) pastan curumusmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

arkadaşlar 2010 model megane 2 dci aracımda egzozdan ara ara bi titreme sesi geliyor rolantide stop ederken flnda vuruntu gibi oluyor bazen, daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldumu ?

Vites kolunun altinda bir muhafaza var. Egzozun onu yukari dogru tekrar duzelttrin sorun cozulecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

arkadaşlar 2010 model megane 2 dci aracımda egzozdan ara ara bi titreme sesi geliyor rolantide stop ederken flnda vuruntu gibi oluyor bazen, daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldumu ?

Vites kolunun altinda bir muhafaza var. Egzozun onu yukari dogru tekrar duzelttrin sorun cozulecektir.

lifte kaldırmak gerekecek ozaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganelove

sonynin 13cm lik kolonlarına bak kardeş

Neden sony ?
    Siz kullanıyormusunuz neden jbl,alpine yada pıonner falan değil ?
    Ayrıca sony hangi serisini tavsiye ediyorsunuz?
  • quote:

quote:

quote:

Ewet lifte bakcaksınız foto da görünen alimünyum alaşım olan parça stop ederken ona degiyor hafif üste dogru kastırın degmesin ona.

MEGANE II BÖLÜMÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem.ege

Selamlar arkadaşlar
    Aracımın sol ön hoparlörü tamir olmayacak şekilde patlamış değiştirmem gerekiyor.
    Orjinal sistem ile kullanabileceğim bir hoparlör tavsiye edermisiniz?

Orjinali serviste 49 tl

• Selamlar. Megane 2 1.6 ile direksiyon kilidi problemi yaşıyorum. Kartı çıkarttığımda kilit mekanizmasının sesi geliyor , direksiyonu oynatınca takılma yapıyor ama kilit tutmuyor. Masrafı tahmini ne tutar ve Ankara'da tamirini yapacak tavsiye usta varsa sevinirim. Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ewet lifte bakcaksınız foto da görünen alimünyum alaşım olan parça stop ederken ona degiyor hafif üste dogru kastırın degmesin ona.

MEGANE II BÖLÜMÜ

Sağolun bakım zamanı gelince ilgilenicem

• quote:

Orijinalden alıntı: [topal]solucan

Selamlar. Megane 2 1.6 ile direksiyon kilidi problemi yaşıyorum. Kartı çıkarttığımda kilit mekanizmasının sesi geliyor , direksiyonu oynatınca takılma yapıyor ama kilit tutmuyor. Masrafı tahmini ne tutar ve Ankara'da tamirini yapacak tavsiye usta varsa sevinirim. Teşekkürler.

ustalik bir is yok direksiyonun altindaki kaplamayi sökûp ordaki vidalari sikilayin sorun cözûlecektir.bir ara resimlerini paylasmistim biraz arastirin bulursunuz.Torx vida uclari ile sikacaksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orijinalden alıntı: [topal]solucan

Selamlar. Megane 2 1.6 ile direksiyon kilidi problemi yaşıyorum. Kartı çıkarttığımda kilit mekanizmasının sesi geliyor , direksiyonu oynatınca takılma yapıyor ama kilit tutmuyor. Masrafı tahmini ne tutar ve Ankara'da tamirini yapacak tavsiye usta varsa sevinirim. Teşekkürler.

ustalik bir is yok direksiyonun altindaki kaplamayi sökûp ordaki vidalari sikilayin sorun cözûlecektir.bir ara resimlerini paylasmistim biraz arastirin bulursunuz.Torx vida uclari ile sikacaksiniz.

Sizin resimleri dün görerek denedim hocam. Resmdeki tek vidayı iyice sıktım zaten baya gevşemişti ancak çözüm olmadı. Diğer vidalarıda kurcalamak istemedim.

• yol bilgisayarı verisi 100 km 8.3 litre gerçek lpg tüketim 10.5 litre lpg normali bu. sizde durum nasıl gerçek lpg tüketimiyle yol bilgisayarı verisinde ..
  • Sony XS-GT 1338 F 13 cm kendi aracımda var gayette net bi ses alıyorsun ayrıca doubleda var aracımda teyp çıkışıda önemli orjinal teypte pek fazla randıman alamadım o yuzden double teyp taktırdım.
  • Arkadaşlar ben bir konu hakkında bilgimi dogrulamak istiyorum
    diyelimki -5 derecede aracı çalıştırdınız motor belli bi süre ısınması lazımki kalorifer sıcak hava üflesin ama biz motora start verir vermez yani motor suyu sogukken klimayı acarsak ısıtma saglarmı yani demek istediğim klimanın ısıtma gibi bir özelliği varmı megane 2 için soruyorum bu konuyu
  • 
Sayfa: önceki 11711172117311741175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.